Анча

Putovanje bez agencije

106 poruka u ovoj temi

Inace,sad kad sam odlucila gde cu i kad na more ,mogu da primetim da su grci prilicno lenji kad je u pitanju odgovaranje na mail-ove,od desetak koje sam poslala,tek na nekoliko sam dobila odgovore... :ljutko:

Ja sam poslao oko 20-tak mejlova. Od toga polovina mi je odgovorila istog dana, nesto sutradan a 2-3 tek posle par dana i svi su bili jako korektni u odgovorima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ancha,

Bravo na volji da samostalno odputuješ u Grčku!

Pre dva leta sam vozom i brodom ostvario sledeću turu: Atina, Kalkida, Sunio, Santorini, Ios, Pirej i Solun...... bilo mi je fenomenalno!

pogledaj putopise na ovoj strani

Na svakom ostrvu četa ljudi koji izdaju sobe opseda svakog pristiglog putnika bez obzira na doba dana. Može čak i da se pregovara oko cene.....

Mislim da ćeš lako naći smeštaj tamo. Preporučujem ti da rezervaciju smeštaja izvršiš telefonom (Skype-om) ako ipak želiš da ideš na sigurno jer su Grci generalno lenji po pitanju elektronske komunikacije.....

do sada sam pet leta putovao bez agencija i mogu vam reći da sam prezadovoljan onim što sam video i doživeo.

Kao što je rekao Mister no1, treba zaboraviti predrasude, dobro se pripremiti i verovati u sebe. vremenom daleke destinacije postaju sve bliže.......za nekoliko nedelja idem u Gou i još desetak država Indije, pa u Dubai, Kairo i bla bla bla.....da ne smaram.....sve u sopstvenoj organizaciji.....

pozz

Fala, fala. Znas sta ovo je za sada moja realnost. Uzeo sam u obzir da su mi deca mala, imam relativno star auto, tako da mi je ovaj deo Halkidiki najpristupacniji, naravno i finansijski. Nadam se da ce vec naredne godine da se nesto promeni sto se tice kola, pa se onda upustam i na dalje destinacije. Jako bi voleo na ostrva.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Fala, fala. Znas sta ovo je za sada moja realnost. Uzeo sam u obzir da su mi deca mala, imam relativno star auto, tako da mi je ovaj deo Halkidiki najpristupacniji, naravno i finansijski. Nadam se da ce vec naredne godine da se nesto promeni sto se tice kola, pa se onda upustam i na dalje destinacije. Jako bi voleo na ostrva.

Idi na bilo koje ostrvo, neces pogresiti. Tasos ti je jedva nesto dalji od Halkidikija (Hanioti oko 70 km), luka Volos (Skiatos, Skopelos, Alonisos) mozda 100-ak km dalja od Haniotija, nije velika relacija a ogromna je razlika u korist ostrva.

Zato dogodine i ne razmisljaj.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Idi na bilo koje ostrvo, neces pogresiti. Tasos ti je jedva nesto dalji od Halkidikija (Hanioti oko 70 km), luka Volos (Skiatos, Skopelos, Alonisos) mozda 100-ak km dalja od Haniotija, nije velika relacija a ogromna je razlika u korist ostrva.

Zato dogodine i ne razmisljaj.

I ove godine smo razmisljali o ostrvu ali osim pomenutih razloga, tu je jos i voterlend koji je sad postao nezaobilazan, sta ces...klinci...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ove godine smo razmisljali o ostrvu ali osim pomenutih razloga, tu je jos i voterlend koji je sad postao nezaobilazan, sta ces...klinci...

Onda pravac Krf, prelepo ostrvo, jos lepsi grad...a vodeni park raj za decu a i roditelje f050.gif

Izmenjeno (Putnica)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Onda pravac Krf, prelepo ostrvo, jos lepsi grad...a vodeni park raj za decu a i roditelje f050.gif

E sad je to vec za ozbiljno razmatranje, cim ima vodeni park. Kakav je u odnosu na Solunski?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E sad je to vec za ozbiljno razmatranje, cim ima vodeni park. Kakav je u odnosu na Solunski?

1. Nesto je manji,

2. Mnogo manja guzva,

3. Medju 5 najvecih otvorenih bazana u Evropi,

4. Okruzenje se ne moze porediti sa Solunskom.

5. U Solunskom ste bili, a na Krfu neste

6.

7.

Tako moze do sutra. Nema nekog poredjenja tu. U parku si jpola dana ili ceo, nema veze, a gde si ostatak letovanja. To je vazno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne bih se slozila sa Mirkom, mislim da je na Krfu veci i mnogo lepsi i bolji.

U Solunu je veca guzva, na parkingu gomila Srba koja ne ume da se ponasa na bazenima, guraju se preko reda i ne reaguju na upozorenja spasilaca.

Moje dete, a i muz stalno kukaju kad cemo opet na Krf samo zbog akvalenda.

Jedino sto kod Soluna imas i Magic park sto je opet raj za decu.

Uostalom imas linkove pa pogledaj.

http://www.aqualand-corfu.com/main2.htm

http://www.waterland.gr/mainen.html

http://forum.krstarica.com/showthread.php?...ight=magic+park

Izmenjeno (Putnica)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala oboma, cisto sam pitao kakav je, uostalom deci je svejedno kakav god da je oni se izgube i oduseve. Bitno je da tamo postoji akvalend a sad da li ima 2 ili 5 tobogana..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne bih se slozila sa Mirkom, mislim da je na Krfu veci i mnogo lepsi i bolji.

U Solunu je veca guzva, na parkingu gomila Srba koja ne ume da se ponasa na bazenima, guraju se preko reda i ne reaguju na upozorenja spasilaca.

Moje dete, a i muz stalno kukaju kad cemo opet na Krf samo zbog akvalenda.

Upravo sam bio na sajtu http://www.aqualand-corfu.com, i iz prve ruke mogu da se slozim s tobom da deluje mnogo lepse i bolje nego Solunski, cini mi se da je sadrzajniji. Ali dobro, dok ne vidis druge i ono sto imas je najbolje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne bih se slozila sa Mirkom, mislim da je na Krfu veci i mnogo lepsi i bolji.

U Solunu je veca guzva, na parkingu gomila Srba koja ne ume da se ponasa na bazenima, guraju se preko reda i ne reaguju na upozorenja spasilaca.

Moje dete, a i muz stalno kukaju kad cemo opet na Krf samo zbog akvalenda.

Jedino sto kod Soluna imas i Magic park sto je opet raj za decu.

Uostalom imas linkove pa pogledaj.

http://www.aqualand-corfu.com/main2.htm

http://www.waterland.gr/mainen.html

http://forum.krstarica.com/showthread.php?...ight=magic+park

Mislim da me niste razumeli. Sve sto sam naveo je u korist KRFA.

Da je bolji park na Krfu zbog manje guzve,

da park na Krfu ima medju najvecim otvorenim bazenima u Evropi,

da je okruzenje i Krf daleko lepsi nego okolina Soluna,

i na kraju kao najveca pozivnica je da ste u Solunu bili, a da na Krf trebate ici zbog svih nabrojanih razloga

Moj i jeste predlog da se letuje na Krfu, a ne u Solunskoj regiji, i da se poseti park na Krfu. A sve tacke koje sam nabrojao se odnose na Krf a ne na Solun.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mene interesuju vasa iskustva sa nalazenjem privatnog smestaja na Halikidikiju. Svaka informacija je dobrodosla: od pronalaska apartmana/soba do kontakta pa do placanja i iskustava.

Znam da mozda mnogo trazim ali nikada nisam bio u prilici (citati: voljan da rizikujem) da tako letujem, vec iskljucivo preko agencije. Da li se to zaista isplati? i ukoliko neko ima kontakt to bi bilo izvanredno! :)

Pozdrav svima!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mene interesuju vasa iskustva sa nalazenjem privatnog smestaja na Halikidikiju. Svaka informacija je dobrodosla: od pronalaska apartmana/soba do kontakta pa do placanja i iskustava.

Znam da mozda mnogo trazim ali nikada nisam bio u prilici (citati: voljan da rizikujem) da tako letujem, vec iskljucivo preko agencije. Da li se to zaista isplati? i ukoliko neko ima kontakt to bi bilo izvanredno! :)

Pozdrav svima!

Idi prelistaj temu koju sam bas tim povodom otvorio "Putovanje bez agencije", jer i ja planiram tako letovanje. Nastavi temu da ne bi otvarali novu, a isti je povod.

Izmenjeno (ancha)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Idi prelistaj temu koju sam bas tim povodom otvorio "Putovanje bez agencije", jer i ja planiram tako letovanje. Nastavi temu da ne bi otvarali novu, a isti je povod.

Puno hvala! Nisam bio bas temeljan u pretrazivanju... :smorilo:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo da "ozivim" malo moju temu,

Juce sam podigao pasose, ceka se tri dana za viziranje. Kad sam dosao juce ispred konzulata u Strahinjica Bana prvi put mi se desilo da vidim toliki red, a red je bio od konzulata do baste kafica na uglu Strahinjica Bana...negde oko 30-tak metara. Ranijih godina sam isao u septembru na more pa i nije bilo takve guzve. Elem, zovnem zenu koja me cekala u kolima i kazem da necu za jedno 20-30 minuta da dodjem. Ali iznenadio sam se jer je sve islo jako brzo, unutra su na 8 mesta delili pasose i nas par desetina, da ne kazem stotina su "pojeli" za tili cas. Gledam ljude koji su izlazili sa osmehom na licu kao da su dobili ne znam sta.......valjda je ovo poslednja godina ponizenja, da cekas da ti neko nesto udeli....nadam se da cu sledece godine samo da se spakujem i da krenem onog trenutka kad meni odgovara.

E, ovaj deo price je zavrsen..........sada cekam 25.jun da polako krenem u svoje putesestvije po ovoj zadatoj temi......sledece sto cete dobiti su utisci, kako sam prosao u samostalnoj reziji bez agencije, sto se tice i prevoza, nalazenja smestaja itd......mozda cu nekog ubediti da ostavi agencije "po strani".

pozz. 000202BE.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka