Анча

Putovanje bez agencije

106 poruka u ovoj temi

ja sam isla solo pre dve godine u paraliju i bilo je vrlo vrlo gusto za naci smestaj u avgustu..dok sam po suncu pitala od vile do vile,nisam mogla naci sobu za manje od 30-35 evra,a onda mi se posrecilo (kada sam bila na ivici suza jer sam planirala sobu do 15 evra!),i nasla sam neki sobicak za 10 evra (sve je bilo pristojno,ali minimizirano)...sve u svemu,poslednjih godina smestaj preko agencije isto kosta kao i privatno,jedino ogranicenje je trajanje aranzmana...e,bas zbog toga se nisam pokajala sto sam zaobisla agenciju..i opet bih...

ps: ko ide kolima,mislim da mu nije problem,uvek moze da ode u neko drugo mesto i potrazi sobu

Ja ne ocekujem da od 20. juna nadjem sobu za manje od 40 evra.Ne patim ni od apartmana na samoj plazi. Koliko sam uspeo da vidim na sajtu Halkidikija, jeste da su cene iste kao u agenciji ali su kuce mnogo bolje nego sto ih nase agencije iznajmljuju.Ima dosta dvorisnih kuca sa pratecim sadrzajem (bazeni, ljuljaske za decu, tobogani, rostilj), i sam smestaj je lepsi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja cu u Sartiju biti od 10 jula i smestaj koji sam ja pronasla,a da meni odgovara,odnosno da ima veliko dvoriste,lepu terasu,pristojne sobe kosta 50 evra u tom periodu,bez agencije!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja cu u Sartiju biti od 10 jula i smestaj koji sam ja pronasla,a da meni odgovara,odnosno da ima veliko dvoriste,lepu terasu,pristojne sobe kosta 50 evra u tom periodu,bez agencije!

Ako pogledas cene ASTRA TRAVEL videces, kad se preracuna po danu izadje tvoj smestaj 3-4 evra jeftiniji a verujem da je bolji.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja sam spomenula cene od pre 2 godine,a sada jeste skuplje,i jeste od 30-40 evra min...sto se tice smestaja,meni je on manje bitan-dok ima tus i krevet,ionako u sobi provedem najmanje vremena...razumem vas sa decom

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni su smestaj i lokacija skroz u redu...Pocetak novog dela Sartija,blizu plaze,ali uvuceno u neku tihu ulicicu...Bas onako kako sam trazila...A poredjenje sam pravila s Magic smestajem i njihovim cenama,posto je Astra znatno skuplja i ono sto mi je Magic nudio za otprilike iste pare,bila su ona mala studija koja su uglavnom skroz fino sredjena,ali bas,bas mala,tako da sam se odlucila da ove godine sama reziram svoje letovanje..Nadam se da ce biti lepo :srce:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni su smestaj i lokacija skroz u redu...Pocetak novog dela Sartija,blizu plaze,ali uvuceno u neku tihu ulicicu...Bas onako kako sam trazila...A poredjenje sam pravila s Magic smestajem i njihovim cenama,posto je Astra znatno skuplja i ono sto mi je Magic nudio za otprilike iste pare,bila su ona mala studija koja su uglavnom skroz fino sredjena,ali bas,bas mala,tako da sam se odlucila da ove godine sama reziram svoje letovanje..Nadam se da ce biti lepo :srce:

Uvek je lepse da sama sebi uredis letovanje, nego da to radi "neko" koga i ne poznajes a moras da mu das novac.

Ovako plati ono sto se tebi svidja i ostani onoliko koliko tebi odgovara, a ne onoliko koliko "neko" misli da trebas da ostanes, i da je to za tebe super.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tacno. Eh kada se setim starih dobrih vremena kada si Grcku vizu vadio bez ikakvih garancija za 3-4 h. Sednes u kola, sam nadjes sta ti se svidi i pogadjas se za cenu i broj dana. Zlatna vremena......

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sednes u kola, sam nadjes sta ti se svidi i pogadjas se za cenu i broj dana. Zlatna vremena......

Izvini, ali meni se ucinilo da mnogi ucesnici foruma bas tako letuju.

"Srede" vizu preko neke agencije, a onda krenu, pa gde ih put nanese (ili ga isplaniraju).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja volim da izbegnem agencije zbog biranja termina,broja dana...ali volim da imam obezbedjen smestaj unapred-onda tacno znam gde cu,koliko mi para treba za to itd.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni je ovo prva godina da sam letovanje rezervisala bez agencije...I ja naravno,volim da imam sve rezervisano ranije,da znam gde idem i koliko je to para,e ,a onda sam spremna za svaku avanturu... :D A ako bude lepse nego sto je bilo prosle godine,ja ostajem tamo.... :D :P :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao taci,samo da ti se javim.

Pisem u temi Vize.

Spremam se za ponedeljak!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni je ovo prva godina da sam letovanje rezervisala bez agencije...I ja naravno,volim da imam sve rezervisano ranije,da znam gde idem i koliko je to para,e ,a onda sam spremna za svaku avanturu... :D A ako bude lepse nego sto je bilo prosle godine,ja ostajem tamo.... :D :P :D

Videces, uvek ces tako letovati, vazano je poceti.

Ja nikada nisam isao preko neke agencje, uvek bez u licnoj organizaciji, i to u vreme kada net nije bio toliko popularan. Sada imas sve. Prvi info dobijes na forumu putovanja.info, odaberes lokaciju/mesto, na googlu nadjes apartman u tom mestu, posaljes nekoliko zahteva, dobijes od njih ponudu, malo im oboris cenu, posalju ti pismo na 7-10 dana, platis osiguranje na onoliko dana koliko zaista zelis da ostanes (15,20,30), u ambasadu poneses pismo i polisu i avantura pocinje a sve zavisi od tebe gde ces dalje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja ovo ponavljam svim svojim prijateljima:

Bitno je biti opusten i spreman za odmor

Ako se lepo informisete, spremite i krenete da se odmorite i uzivate, uvek ima smestaja, doduse, mozda ne po ceni koja je zamisljena ali cilj i jeste biti tamo gde nam je lepo a onda mala razlika u ceni gubi smisao.

Kada ste tamo gde se osecate lepo i ako su porodica i dragi ljudi oko vas, odmarate se i provodite odlicno

Sve probleme treba ostaviti za sobom i razmisljati samo pozitivno. Nikako ne treba poci sa premisom " a sta ako ne nadjem nista". Uvek postoji drugo mesto, uvek postoji hotel na 1 dan. Ako imate pozitivne misli, to se oseca, nije bitno ako vas neki Grk u nekom pansionu i iznervira, jer uvek postoji neki starac ili starica u brdu iznad mesta koji ce vas ugostiti kao da ste im najblizi.

Spremite se za odmor jer Vi odlucujete kada, gde i kako cete letovati i da li ce Vam na tom odmoru biti lepo

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Inace,sad kad sam odlucila gde cu i kad na more ,mogu da primetim da su grci prilicno lenji kad je u pitanju odgovaranje na mail-ove,od desetak koje sam poslala,tek na nekoliko sam dobila odgovore... :ljutko:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ancha,

Bravo na volji da samostalno odputuješ u Grčku!

Pre dva leta sam vozom i brodom ostvario sledeću turu: Atina, Kalkida, Sunio, Santorini, Ios, Pirej i Solun...... bilo mi je fenomenalno!

pogledaj putopise na ovoj strani

Na svakom ostrvu četa ljudi koji izdaju sobe opseda svakog pristiglog putnika bez obzira na doba dana. Može čak i da se pregovara oko cene.....

Mislim da ćeš lako naći smeštaj tamo. Preporučujem ti da rezervaciju smeštaja izvršiš telefonom (Skype-om) ako ipak želiš da ideš na sigurno jer su Grci generalno lenji po pitanju elektronske komunikacije.....

do sada sam pet leta putovao bez agencija i mogu vam reći da sam prezadovoljan onim što sam video i doživeo.

Kao što je rekao Mister no1, treba zaboraviti predrasude, dobro se pripremiti i verovati u sebe. vremenom daleke destinacije postaju sve bliže.......za nekoliko nedelja idem u Gou i još desetak država Indije, pa u Dubai, Kairo i bla bla bla.....da ne smaram.....sve u sopstvenoj organizaciji.....

pozz

Izmenjeno (miroslavg)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka