Анча

Putovanje bez agencije

106 poruka u ovoj temi

Trebaju mi vidjenja i iskustva ljudi koji su samostalno bez agencije isli na letovanje, trazili smestaj na licu mesta bez posrednika i kako su prosli sa cenom smestaja u odnosu na agencijske cene. Prednost dajem mestimu Polihrono, ako je neko imao takvo iskustvo neka da neki savet.

Izmenjeno (Анча)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Do maja i od oktobra je izvodiljivo.

Inače, je traženje smeštaja u sezoni na licu mesta u Grčkoj avantura, ali ne od onih lepih.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sta znaci avantura da li si licno imao lose iskustvo ili si cuo od nekoga.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako prebrodis problem sa vadjenjem vize (bez agencije i garantnog pisma) ono sto te ceka na terenu je sledece (licno iskustvo). Ja imam obicaj da platim aranzman preko agencije na 10-tak dana i ako mi odgovara trazim smestaj za dodatnih 5-6 dana. Uglavnom me cena ispadala priblizno onoj koju sam placao preko agencije. Npr. juli-avgust preko agencije najam apartmana 40-50 e, a individualno sam nalazio za oko 40e. Naravno ne zanemarujem cinjenicu da ovde platis aranzman npr. na rate do decembra itd.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sta znaci avantura da li si licno imao lose iskustvo ili si cuo od nekoga.

Lično, pre mnogo godina, kada nije ni bilo agencija koje rade takve aranžmane. Nego cela Srbija sedne u kola i tamo baulja po ulicama tražeći smeštaj, i mumlajući "nikad više"...

Sada stvar može da bude samo gora kada ima TOLIKO agencija i kada vlasnici "vila" za celu sezonu unapred prodaju odjednom sve kapacitete.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moji kumovi su prosle godine preko neta nasli fenomenalan smestaj u Pefkohoriju u kuci ciji vlasnik samo 1/2 kapaciteta daje agencijama, a 1/2 drzi za sebe. Poenta je da su "ustedeli" 150 Eur na licu mesta!!!

Znaci nije da ne moze da se nadje. Cista sreca :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa fino. Mada zbunjuju malo oni navodnici...

Ja bih tako na nevidjeno jedino išao u neko neizvikano i neotkriveno mesto.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako prebrodis problem sa vadjenjem vize (bez agencije i garantnog pisma) ono sto te ceka na terenu je sledece (licno iskustvo). Ja imam obicaj da platim aranzman preko agencije na 10-tak dana i ako mi odgovara trazim smestaj za dodatnih 5-6 dana. Uglavnom me cena ispadala priblizno onoj koju sam placao preko agencije. Npr. juli-avgust preko agencije najam apartmana 40-50 e, a individualno sam nalazio za oko 40e. Naravno ne zanemarujem cinjenicu da ovde platis aranzman npr. na rate do decembra itd.

Nemam problema sa vizom ni sa garantnim pismom. Do sada sam placao agenciji aranzman a sve ostalo u mojoj reziji. Sada bi da probam da krenem kad mi se prohte, da vidim kako cu proci da na licu mesta nadjem smestaj, da li cu proci jeftinije (trebalo bi). Ionako od naredne godine kada se budu ukinule vize mislim da ce dobar deo ljudi praktikovati ovaj nacin jer te nista vise ne vezuje za agenciju.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nemam problema sa vizom ni sa garantnim pismom. Do sada sam placao agenciji aranzman a sve ostalo u mojoj reziji. Sada bi da probam da krenem kad mi se prohte, da vidim kako cu proci da na licu mesta nadjem smestaj, da li cu proci jeftinije (trebalo bi). Ionako od naredne godine kada se budu ukinule vize mislim da ce dobar deo ljudi praktikovati ovaj nacin jer te nista vise ne vezuje za agenciju.

Odlican ti je taj optimizam vezan za ukidanje viza. Meni nije svejedno sto sam uplatio sad aranzman za juli (politicka situacija kod nas i u Makedoniji) a kamoli ukidanje viza. Elem, ja ono sto sam upoznao stranaca koji naravno nemaju vize i sl. su dosli svi preko nekih agencija. Nego ne znam da li si mislio na odlazak na bum kao sto se nekada islo na more ili na nalazenje smestaja preko neta jer su to 2 pojma.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Odlican ti je taj optimizam vezan za ukidanje viza. Meni nije svejedno sto sam uplatio sad aranzman za juli (politicka situacija kod nas i u Makedoniji) a kamoli ukidanje viza. Elem, ja ono sto sam upoznao stranaca koji naravno nemaju vize i sl. su dosli svi preko nekih agencija. Nego ne znam da li si mislio na odlazak na bum kao sto se nekada islo na more ili na nalazenje smestaja preko neta jer su to 2 pojma.

Bas idem na varijantu "na bum", volim da probam sve ovo jos nisam.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bas idem na varijantu "na bum", volim da probam sve ovo jos nisam.

Meni to ne izgleda kao dobra varijanta. Ako putujes u sezoni, sve sto valja je vec rezervisano, a moze se naci samo losiji smestaj. Takodje , za vadjenje vize, potreban ti je vaucer apartmana za koji je placen depozit.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Meni to ne izgleda kao dobra varijanta. Ako putujes u sezoni, sve sto valja je vec rezervisano, a moze se naci samo losiji smestaj. Takodje , za vadjenje vize, potreban ti je vaucer apartmana za koji je placen depozit.

Sto se tice vaucera, od drugarice koja radi za jednu turisticku agenciju dobicu potreban vaucer zbog vize (za 20 dana), a idem gde ja hocu. Provereno je, njen brat godinama ide tako i trazi smestaj sam.

Kad se budem vratio prenecu vam svoja iskustva pa se mozda neko i nadje u toj prici.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sto se tice vaucera, od drugarice koja radi za jednu turisticku agenciju dobicu potreban vaucer zbog vize (za 20 dana), a idem gde ja hocu. Provereno je, njen brat godinama ide tako i trazi smestaj sam.

Kad se budem vratio prenecu vam svoja iskustva pa se mozda neko i nadje u toj prici.

Ok, to je dobro, ali da ti samo napomenenem da od ove godine traze original vaucher iz turisticke agencije, sto znaci da bi neko u agenciji mogao imati problema zbog toga.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ok, to je dobro, ali da ti samo napomenenem da od ove godine traze original vaucher iz turisticke agencije, sto znaci da bi neko u agenciji mogao imati problema zbog toga.

Ja koliko znam uvek se i dobijao original vaucer, nema tu kopije nego sto ti daju u agenciji to nosis u ambasadu, za taj deo price se ne sekiram. Nedvoumim se ni oko cega sto se tice putovanja - idem solo sigurno, samo me interesuju iskustva drugih dole kad odu. Sretao sam dole nase ljude koji su solo dolazili ali nismo o tome pricali, jos samo kad bi se ti ljudi javili na forum.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25995
    Ukupno tema
    867284
    Ukupno poruka