bmirjana

Gde ići sa detetom koje ima astmu

65 poruka u ovoj temi

Zdravo svima!

 

Suprug I ja planiramo letovanje za ovu godinu ali je sada nastao problem jer smo saznali da nas dvogodisnjak ima astmu. Mnogo smo zabrinuti I oprezni u izboru destinacije. Zeleli bismo da to bude Grcka ali ne znamo gde je najpovoljnije tj najzdravije. Interesuje me gde je najniza vlaznost vazduha, prijatna klima, cisto more I naravno blizina doktora tj bolnice. Takodje bismo voleli da idemo avionom.

Prosle godine smo svi zajedno bili na Krfu u Dassiji I bilo nam je prelepo pogotovu sinu.

Ali tada jos nije imao ovaj problem astme, a na Krfu je velika vlaznost pa bi to sada moglo da mu smeta.

Kakav je Tasos, Krit po tom pitanju, klime , vlaznosti ,…

Jas am malo istrazivala po netu ali sam tek sada totalno sludjena, zato vas sve molim za pomoc da mi odgovorite ili ako je mozda neko imao slicno iskustvo.

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja sam upravo danas saznala da je skiatos prepun chetinara i da je klima idealna za takve tegobe kakve tvoj sin ima.

pogledaj...

eto.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na Tasos nikako nemojte ici .Ja imam problem sa alergijama i astmom i prosle godine sam otisla na Tasos jer su mi ga preporucivali zbog zdravstvenog stanja .Medjutim ,propustili su mi reci "detalje " da se bolnica nalazi samo u jednom mestu koje by the way nije turisticko,da se u Limenariji,Potosu nalazi po jedna lekarska-privatna oridinacija i da je pitanje da li se doktor moze naci bas onda kada je situacija hitna...Jos jedna,mozda i bitnija stvar je da se na Tasosu ne moze ziveti od osica i pcela.Vase dete s obzirom da ima astmu ,ima i tzv.atopisku gradju tj.sklono je alergijama,tako da Tasoso izbegnete u sirokom krugu.Ja sam o takvim stvarim pocela da vodim racuna relativno skoro jer do pre 2 godine sam bila savrseno zdrava tako da mi takve stvari nisu bile preterano bitne. Skiatos je lep ,plaze savrsene ,ima i zelenila ali ne znam kakva je situacija s bolnicama jer ostrvo nije previse urbanizovao ipak mozete se o tome raspitati i eventualno ga uzeti u obzir kao svoju destinaciju za letovanje .Ja mislim da vam je ,takodje,dobar izbor i Krit.Prelepo ostrvo ! Mi smo bili preko agencije KON-TIKI u mestu Amudara ,koje je 2km daleko od glavnog grada,u apartmanu koji se nalazio na samoj plazi (plaza divna ,cista,pescana) i bili smo jako zadovoljni ,a secam se da su i cene bile jako pristupacne.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dosta nas ce da ti preporuci razna mesta u zelji da ti pomogne. Ono sto ja mogu da ti preporucim je Sarti. Sartiju bih dao prednost u odnosu na vecinu mesta Grcke. Prvo, Sitonija kao srednji prst nije toliko eksploatisana kao prvi prst, mnogo je mirnije, nikad nema guzve, plaza je nenormalno velika za tako malo mesto a ima i puno divljih plaza do kojih moze da se dodje. Fizicki i da hoces nemozes da napravis guzvu u sred sezone. Za decu je idealno. Dva puta sam bio u Sartiju po preporuci jer mi je trebalo malo, mirno mesto za odmor. Ici autobusom i kolima - to je nebo i zemlja. Kada sam isao kolima, nijedan dan nisam bio na glavnoj plazi vec na svim okolnim po uvalicama.

Takodje sam imao problematicno dete sto se tice astme. Kazem problematicno jer vise nije. Bas u Sartiju sam upoznao ljude koji su mi preporucili homeopatiju kao nacin lecenja. Vrativsi se u Beograd primenili smo je na naseg sina i on vise nema problema sa astmom. Informisi se o homeopatiji, ako si zainteresovana imam broj telefona

vodeceg homeopate kod nas.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Možda na www.doktor.co.yu u odredjenom folderu ima ljudi koji mogu da pomognu.

Mada,koliko ja znam, sa astmom je dosta toga individualno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Možda na www.doktor.co.yu u odredjenom folderu ima ljudi koji mogu da pomognu.

Mada,koliko ja znam, sa astmom je dosta toga individualno.

Stavros-selendra,ali ima neke vazdušne struje pogodne za astmu 100%.To je u podnožju Atosa, treći prst Halkidikija.Proverite na sajtovima

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Stavros-selendra,ali ima neke vazdušne struje pogodne za astmu 100%.To je u podnožju Atosa, treći prst Halkidikija.Proverite na sajtovima

Isto sam i ja cuo za Stavros sto se tice astme,a da ima "vazdusnih strujanja"(u prevodu tamo stalno duva vetar)licno sam se uverio.Ali to je onaj vruc vetar koji i dusi godi ....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moram dodati i to da u obzir uzmete i Sarimsakli u Turskoj ,koji je vazdusna banja i vlaznost vazduha je uglavnom mala,neznatna .Tamo cak ni teski asmaticari ne dobijaju napade.Mada opet sve zavisi ako je alerg.astma u pitanju onda to nema mnogo veze s vazduhom vec sa hranom, ... Ja licno vise volim Grcku ali posto videh da vam svi ovde navode vazdusno najpogodnije prostore morala sam da dodam Sarimsakli jer je to 100% najboja stvar za pluca.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tačno, Savros. Potvrdjujem, za moju drugaricu koju su roditelji od malena tamo vodili upravo zbog toga.

Ne znam kako stoje sa blizinom lekara.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za ovo-Sarimsakli(Turska)-izuzetno niska vlaznost,kada smo bili tamo upoznali smo mnoge koji su boravili po 20-ak dana i tvrdili da su predhodnih godina osetili blagodati tog boravka.Samo-mnogo je daleko za tako malo dete,mozda izgubi zivce od tolike voznje?!

Ups...tek sad videh da je ovo pomenuto!

Izmenjeno (Vesna Ks)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A i u opciji je avio-prevoz...

Da je dete starije, bey raymišljanja Egipat. Jako suv vazduh.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljudi vi ste divni. Nisam ocekivala da cete mi tako brzo odgovoriti.

U Tursku za sada ne bismo jer smo ranije imali lose iskustvo a Egipat znam da je najbolji za ove stvari ali mislim da je Nikola u pravu, da je malo stariji.

Sarti mislim isto da je ok jedino blizina bolnice i malo se dvoumimo oko prevoza, posto bih ipak vise avionom.

Sta mislite o Kritu?

POZDRAV

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da je najbolje da stupiš u kontakt sa roditeljima koji imaju ili su imali isti problem.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da je Sitonia (srednji prst) idealno resenje zbog odlicne kombinacije cetinarskih suma koje se spustaju sve do obale i morskog vazduha koji tamo "struji". Znam ljude koji su iz istog razloga ostajali na Sitoniji i po 3 ture zbog dece, pogotovu u periodu avgust-septembar koji je idealna kombinacija (septembar pogotovu) zbog nizih temperatura vazduha i toplog mora zbog dece, tako da mogu ceo dan biti na plazi, od ujutru pa maltene do zalaska sunca.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

skinuto sa drugog foruma....

Zivim u grckoj i poznajem malo bolje neke stvari..Ne bih da reklamiram ostrvo i apartmane gde zivim jer je to dosta skuplja varijanta,ali bih predlozio kad je rec o letovanju sa decom koja imaju disajnih problema i sl.U gradicu Nea Anghelo blizu Volosa gde sam ziveo,upoznao sam na desetine beogradskih pedijatara,koji su dolazili tu zbog peska koji (po zvanicnim istrazivanjima) na tom delu obale ima zracenje koje fantasticno deluje na disajne organe.Ostavili su utisak jer su bili sigurni u to a i doktori su, cak je jedan od njih pregledao moje dete jer se prehladilo.Danas to dete ima 17 god. i hvala bogu nikad nije imao problema sa bronhijama isl, mada zivimo u velikoj vlagi, na ostrvu smo.Udaljio sam se od teme,ali nadam se da je nekome korisna informacija

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka