ZexyS

Arnhem

1 poruka u ovoj temi

Arnhem je mali gradic u Holandiji poznat po desavanjima u 2 sv. ratu.

Najvise je poznat po Bitki za Arnhem, u odlucujucoj bitki za Holandiju.

Snimljen je i film o tome 1977-me "A bridge too far" sa gomilom poznatih glumaca.

Posto me sve zanima u vezi 2 sv, rata i dosta citam o tome, Arnhem nisam smeo da propustim, 

...iz Roterdama sam isao vozom za Arnhem (put oko sat i po vremena, karta oko 19 eura).

Samo da napomenem, arhitektura zeleznicke stanice me odusevila. Stavio sam par fotki dole. Kako sam bio u zurbi, nisu neke reprezentativne fotke, izguglajte Arnhem Central Station pa ce vam se samo kasti. 

Iznajmio sam sobu u jednoj vili blizu zeleznicke stanice (nocenje sa doruckom 55 eura) preko Airbnb sajta. Hostel mi je bio prva opcija ali bio je predaleko od centra pa sam se odlucio za privatni smestaj.

Odmah sam isao da obidjem  Arnhem War Museum. Isao sam lokalnim busom, poprilicno ima stanica. Ali ovo je super nacin da razgledate veci deo grada. Posle sam isao do mosta John Frost oko koga se vodila bitka u 2 sv, ratu. Tu odmah je muzej posvecen bitki za taj most, Airborne at the bridge.

Sledece jutro sam doruckovao sa vlasnikom vile i  sa jos jednim putnikom skotlandjaninom, profesor umetnosti, koji je dosao u Arnhem da predaje par dana. Razgovarali smo o umetnosti i o bitki za Arnhem u 2 sv. ratu koja je zauvek obelezila gradic Arnhem. Kako je vlasnik vile takodje putnik, on je i kolekcionar novcanica. Dao sam mu nasu novcanicu od 20 din da je zalepi na zid zajedno sa ostalim novcanicama.

Posle sam se uputio u  Airborne Museum Hartenstein takodje lokalnim busom i opet sam imao prilike da vidim malo vise od tog ususkanog mirnog gradica.

Poslepodne sam se uputio vozom za Amsterdam gde sam bio 3 dana...opsirnije u temi Amsterdam uskoro.

a1.jpg

a2.jpg

a3.jpg

a4.jpg

a5.jpg

a6.jpg

a7.jpg

a8.jpg

a9.jpg

a10.jpg

a11.jpg

a12.jpg

a13.jpg

a14.jpg

a15.jpg

a16.jpg

a17.jpg

a18.jpg

a19.jpg

a20.jpg

a21.jpg

a22.jpg

a23.jpg

a24.jpg

a25.jpg

a26.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka