lelas

Ukidanje autobuske stanice za međunarodne polaske

15 poruka u ovoj temi

Uskoro putujem preko naše agencije, članice Yuta, u Prag.

Rekli su mi da je polazak ( i povratak) autobusa sa parkinga Roda centra u Zemunu, na autoputu Beograd- Zagreb. Tamo nikad nisam bila, pogledala sam na mapi i bilo je prilično daleko, Onda sam pogledala odakle polaze  druge turističke agencije, pa sam se zaprepastila- to je sve proizvoljno, kako se ko snađe- parking kod Home centra na Sajmu, okretnica 35 na Sajmištu kod Sava centra, parking kod Buvljaka na Novom Beogradu, a navodno ima i polazaka sa autobuske stanice, mada ne videh nijednu agenciju u čijem programu putovanja navode tu opciju.

Pozovem YUTA, oni kažu da su pisali Gradskom sekretarijatu za saobraćaj da im obezbede privremeno stajalište, dok se ne završi autobuska stanica u Bloku 42 ( na šta ćemo da čekamo  u najboljem slučaju 2 godine). 

Mesto polaska i odlaska autobusa mora da ima neposrednu vezu sa javnim gradskim saobraćajem. U suprotnom, došli bismo u situaciju da taksi platimo 40 evra u oba pravca, a da nas putovanje koje traje 6 dana košta 69 evra.  Sopstveni automobil kao sredstvo dolaska na polazište isključujem,  jer nemaju svi automobil, a neće ni da ga parkiraju tu u sred ničega.  Kao što isključujem mogućnost da molimo nekog bliskog da ustaje u 5 sati ujutru kako bi nas odvezao na polazište.

Juče odlučim da odem do tog Rodinog parkinga u Zemunu i to autobusom  i tu se zaprepastim. Pa to je jeziva pustahija!  Isklučeno je nošenje kofera i većeg prtljaga. Gradski prevoz do blizu polazišta (isključenje sa autoputa kod NIS-ove pumpe) je 607, 611 i 711, a može i 709 sa suprotne strane tog bloka objekata- mešavine prodajnih magacina oko kojih nema ničega osim povremenih dostavnih automobila, napuštenih skladišta- zgarišta zaraslih u šiblje, deponija polomljenih madraca i drugog kabastog otpada i šuta, 50 kučića koji vrebaju za svakog ćoška (doduše nisu bili agresivni makar ne ovaj put). 

https://www.google.rs/maps/@44.8334082,20.372417,3a,75y,308.84h,82.91t/data=!3m6!1e1!3m4!1sYC-IbeSUKTtCn-t9woMnmQ!2e0!7i13312!8i6656?hl=sr

 

Update: Postoji nadvožnjak za povratak u suprotnom smeru. Alternativni dolazak/ povratak  je  stajalište 709 kod EURO  petrol pumpe a u blizini je i Žel. stanica Zemun  i stajalište 76, 79 Bežanijska kosa, koje su udaljene od parkinga oko 670 m (podatak sa Planplus, tamo nisam išla). Ovo sve sa prevozom GSP je izvodljivo samo tokom dnevnog svetla,  jer noću nije zamislivo kretati se tuda pešice ni muškarcima, ni ženama.

 

Da li je još neko putovao u inostranstvo da bus polazi kod TC Zmaj- Roda marketa i sa drugih opskurnih stajališta za međunarodne autobuske polaske iz Beograda- prestonice Srbije, koji se nemarom Grada Beograda izjednačava sa zabitim selima gde autobus ide jednom u dva dana i staje uvek na različitom mestu pa putnici trče za busom, pa uđe pola putnika a drugoj polovini zatvore vrata ispred nosa i daju gas?

Izmenjeno (lelas)
Izmena podataka o nadvožnjaku na autoputu i dodavanje linka.
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na ovakvoj informaciji. Razmisljala sam da uplatim slican aranzman . Kad sam procitala ovo i cinjenicu da mesto polaska saopstavaju dva dana pred put odmah sam odustala . 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovo je veliki problem iz prostog razloga što autobuska stanica je predviđena za polaske linijskih autobusa, na peron ulaze 15 minuta pre polaska i moraju tačno u minut da odu sa perona. To je veoma teško izvodljivo za grupna putovanja gde se putnici okupljaju sat do dva pre polaska i lagano se smeštaju u bus. Drugi problem  (ako bi recimo autobuska stanica i izašla u susret i pustila bus da bude sat vremena na peronu) je cena usluge autobuske stanice koja je verujte astronomska, kao da prodaju mesto za lansiranje satelita a ne 15 minuta na peronu i prodaju karata. A to bi svakako poskupelo aranžman.

Ranije je mnogo agencija polazilo sa prokopa, sada se snalaze kako ko ume dok se ne nađe neko rešenje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@lelas  Hvala na ovoj informaciji. Strašno je što Beograd još uvek nema adekvatno autobusko stajalište za polaske i povratke iz inostranstva. Za sada  većina agencija koristi buvljak preko puta O.T.C.Novi Beograd koji se pretvori u smetlište kad prodavci odu i ostave otpad u vidu kutija,kesa,bačene hrane,papira i robe koju ne uspeju da prodaju. Ne postoje toaleti i natstrešnice protiv kiše i sunca, pa smo u maju mesecu u naletu pljuska iskisli svi, sa sve stvarima. U avgustu su nas dan pre polaska zvali da pomere polazak ispred O.T.C. na Sava Centar, pa tako čekate poslednji čas da saznate odakle polazite. Mene sad interesuje koje to agencije polaze sa parkinga ispred Rode..da ih momentalno precrtam, jer bi za povratni taksi platili skoro četvrtinu letovanja, da ne pričam o vikend turama koje se u ovom slučaju ne isplate.

I još nešto..Svaka čast za otvaranje ove teme.

Izmenjeno (mismas)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@legija037  Nađeno je rešenje, ali kako to kod nas biva ko zna koliko će potrajati dok radovi ne počnu, a naročito dok se ne završe. Postavljena je tabla preko pita O.T.C. o izvođenju radova ali naputovaćemo se mi izgleda dok se to ne počne i ne završi...još jednom, velika bruka za Beograd da nema autobusko stajalište za polaske i dolaske iz inostranstva........godinama se polasci pomeraju sa lošeg na lošije...

Izmenjeno (mismas)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ovo je veliki problem iz prostog razloga što autobuska stanica je predviđena za polaske linijskih autobusa, na peron ulaze 15 minuta pre polaska i moraju tačno u minut da odu sa perona. To je veoma teško izvodljivo za grupna putovanja gde se putnici okupljaju sat do dva pre polaska i lagano se smeštaju u bus. Drugi problem  (ako bi recimo autobuska stanica i izašla u susret i pustila bus da bude sat vremena na peronu) je cena usluge autobuske stanice koja je verujte astronomska, kao da prodaju mesto za lansiranje satelita a ne 15 minuta na peronu i prodaju karata. A to bi svakako poskupelo aranžman.

Ranije je mnogo agencija polazilo sa prokopa, sada se snalaze kako ko ume dok se ne nađe neko rešenje.

To nije opravdanje za agencije, jer ista pravila važe i za domaće relacije u kojima su autobusi puni npr. ja svaki čas idem prepunim autobusom za Zlatibor i dabldeker se spakuje za tih 15 minuta a svi uglavnom imaju po kofer- dva, Ne vidim nikakvu razliku u smeštanju putnika u bus za međunarodne linije, od smeštanja putnika u bus za domaće linije. Putnici treba da budu blagovremeno obavešteni o tih 15 minuta i da neće nikog čekati (kao što ni avion nikog ne čeka).

Drugo to nije problem samo agencija, to je problem pre svega Grada Beograda, koji je srušio postojeću stanicu, a nije obezbedio privremeno rešenje dostupno svim onim koji su ga i do sada koristili.

Dok se to ne reši, agencije prilikom odabira divljih stajališta moraju da vode računa o blizini stajališta GSP, a tek onda o svemu ostalom.

 

Viva travel polazi sa parkinga TC Zmaj- Roda centar. Verujem i i druge, koje ne navode u programu putovanja tačno mesto polaska i povratka nego napišu " sa dogovorenog mesta", kao da smo  hajduci pa se sastajemo da niko ne zna, konspirativno.  Zato se o ovoj informaciji raspitajte pre nego što uplatite aranžman.

 

 

 

Izmenjeno (lelas)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A sta je bilo sa polascima sa Lastine stanice?

I Viva je kretala odatle. Otkud sad Zmaj?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Od juna ili jula Lastine stanice nema, ruše je.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Auh. Bas nisam u toku. Hvala na informaciji.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74.html:673908-Lastini-autobusi-kupe-putnike-gde-stignu

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2017&mm=06&dd=26&nav_id=1276339

Nije ugrožen samo međunarodni saobraćaj, nego  ITS saobraćaj do rubnih gradskih opština.

 

Ne znam zašto se ne dogovore turističke agencije pa krenu da primaju turiste na platou  ispred  gradske skupštine pošto ima dosta mesta. A ovo stoga jer je Grad Begrad ukinuo postojeća stajališta a nije obezbedio nova.

Izmenjeno (lelas)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@lelas

"Rekli su mi da je polazak ( i povratak) autobusa sa parkinga Roda centra u Zemunu, na autoputu Beograd- Zagreb. Tamo nikad nisam bila, pogledala sam na mapi i bilo je prilično daleko, Onda sam pogledala odakle polaze  druge turističke agencije, pa sam se zaprepastila- to je sve proizvoljno, kako se ko snađe- parking kod Home centra na Sajmu, okretnica 35 na Sajmištu kod Sava centra, parking kod Buvljaka na Novom Beogradu, a navodno ima i polazaka sa autobuske stanice, mada ne videh nijednu agenciju u čijem programu putovanja navode tu opciju."

Ovo je izgleda onako kako smo gledali u kaubojskim filmovima:rolleyes:. Svi u trk i ko prvi stigne obeleži posed. I onda kad dovezeš autobus u 2 noću, a tamo su već oni iz xxx Toursa koji te obaveste da nema mesta. Posle toga ti angažuješ ekipu da ti nađe neki prazan plac, ne mora baš GSP tu da ima stanicu, ljudi su krenuli na odmor (kod familije u inostranstvo koje nisu videli...), neće valjda da se nerviraju zbog nekih sitnica.

Jedino da se prevoznici dogovore pa sednu za vrat nadležnima da im obezbede odgovarajući prostor. Inače, plašim se da će im loše ići posao, jer će samo onaj ko baš mora, da se upusti u avanturu odlaženja na put sa tih poludivljih parkinga. 

Pozdrav i hvala na informaciji

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izgradnjom nove autobuske stanice kod OTC-a neće se rešiti problem polazaka autobusa na turistička putovanja, takozvane slobodne vožnje. Kao prvo autobuska stanica će se prema vanlinijskom saobraćaju ponašati isto. A jedino rešenje je određivanje adekvatnog prostora odakle bi takvi busevi kretali na put. Pod adekvatnim mislim na plac, plato, prostor koji će imati toalet, mesto da se zaustavi auto i istovare putnik i stvari i naravno pristojnu vezu sa ostalim delovima grada. To bi grad trebao da reši i naravno naplati po satu korišćenja svakog autobusa i svima lepo.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

''Turistički autobusi kojima Beograđani kreću na more, planine ili razne evropske metropole, ubuduće će imati novu stanicu za polaske koja mnogima neće biti po volji. Naime, trenutno se privode kraju završni građevinski radovi na realizaciji izgradnje terminala za polaske turističkih autobusa iz Beograda, koji će se nalaziti na adresi Autoput Beograd- Niš br.4 (Lastin parking u Autocentru), iza Malog Mokrog Luka i Medakovića 3 ''

https://www.blic.rs/vesti/beograd/nece-vam-se-svideti-ako-planirate-da-putujete-autobusom-na-more-polazicete-sa-ove/gtdnkq3

 

Ja ne planiram da idem bilo gde busem, sem na putovanja na kojima nisam sa muzem. Takvo me ceka krajem jula, pa cu videti kako ce sve izgledati :-(

A da, idem uskoro i na jednodnevno putovanje na zanimljivu lokaciju pored Dunava, pa cu imati izvestaj za 2 nedelje, mada se nadam da ce pisati i neko ko ide u inostranstvo za 1.maj ;-)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

''Turistički autobusi kojima Beograđani kreću na more, planine ili razne evropske metropole, ubuduće će imati novu stanicu za polaske koja mnogima neće biti po volji. Naime, trenutno se privode kraju završni građevinski radovi na realizaciji izgradnje terminala za polaske turističkih autobusa iz Beograda, koji će se nalaziti na adresi Autoput Beograd- Niš br.4 (Lastin parking u Autocentru), iza Malog Mokrog Luka i Medakovića 3 ''

https://www.blic.rs/vesti/beograd/nece-vam-se-svideti-ako-planirate-da-putujete-autobusom-na-more-polazicete-sa-ove/gtdnkq3

 

Ja ne planiram da idem bilo gde busem, sem na putovanja na kojima nisam sa muzem. Takvo me ceka krajem jula, pa cu videti kako ce sve izgledati :-(

A da, idem uskoro i na jednodnevno putovanje na zanimljivu lokaciju pored Dunava, pa cu imati izvestaj za 2 nedelje, mada se nadam da ce pisati i neko ko ide u inostranstvo za 1.maj ;-)

Dal su mogli dalje da stave.... nekima će taksi do autobuske stanice koštati skoro ko prevoz do mora. :kmeee:.. 

Izmenjeno (mismas)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa stvarno!:shokiran:

Zamisli nekog ko ode na jednodnevni izlet van zemlje, a nema ko da ga ceka ili zivi sa roditeljima koje sigurno nece da budi posle ponoci, uma da da za taxi vise nego za izlet, ako ne zivi u blizini!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka