Tirkizna

Afisos

63 poruke u ovoj temi

Postavljeno (izmenjeno)

Hm, da, ja nisam vozac :D

Moj predlog je da prespavate pre dolaska na P, negde kod nas ili u Makedoniji, ipak je dug put. Do istocne obale ces izdrzati voznju i nemoj da vozis dva dana zaredom :)

Kada niste na plazi, odete u Volos, imate gde da se setate, muzeje, malo soping, ako vas zanima. Imate i voz-izlet, ako ste preko agencije i krstarenje. Makrinica i Portaria vam isto nisu daleko.

Izmenjeno (Tirkizna)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, svakako kad vozim u Grčku, presečemo negde - Vranje, Makedonija.

No svejedno bi mi bilo žao da sedim sve vreme u nekom seocetu na tako lepom poluostrvu kakvo je Pelion...valja ga obići...

Već ćemo nešto smisliti dok ne dođe vreme da se spremaju koferi...

Odakle kreće vozić i koja mu je ruta?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vozić kreće iz mesta Ano Lekhonia ( Άνω Λεχώνια) i vozi nekih sat, satipo do mesta Milies ( Μηλιές ). To je ustvari poput naše Šarganske osmice. Ćira lokomotiva, stari vagoni, i lagano. Puno krivudavog puta, tunela, mostova i sve sa pogledom na Pagastički zaliv.

Može da se kupi povratna karta a moži samo u jednom smeru.
Mislim da je karta u jednom smeru, za odrasle bila 18 € a povratna 30€. Ako se kupi povratna (što je i logično ako se ide kolima iz svog smeštaja do početne stanice) pravi se pauza od par sati u mestu Miljes. Mislim i da se pešači do susedne Vizitse. Ručka i tako.

Evo fotka sa naznačenom polaznom i krajnjom tačkom rute.

vozić-ruta.jpg

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ide li neko ovog leta u ovo prelepo mesto :)?

Ide, 25. avgusta tek, brojim kisne dane :rolleyes: 
Mozes li da mi kazes, ako ne gresim, bili ste u Philipos apartmanima deo letovanja, kakav je bio smestaj? Na slikama deluje korektno, i da je blizu Abovos plaze...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ima 2 minuta do pocetka palze, ali nemoj se tu kupati, nego idi skroz levo:)

Smestaj je odlican! Veoma lepo sredjen, ima sve sto treba, cisti se vise puta u smeni, ima i krpa za sudove, a mi uvek nosimo nasu:D, ne secam se koliko su puta menjali posteljinu, ali su nam sredjivali krevet, meni ne smeta :) Terasa je lepa i veliak, ima garnituriu sa reziserskim stolicama i ono za susenje vesa, plasticno. Ima i neki cup, za ukras. U dvoristu ima neki deo za decu, ali ne znam sta sve, nije nam terasa na tu stranu gledala.

Jedina zamerka je sto na stolicama nema onih jastucica (!), nego su to one klasicne stolice iz restorana, drvene, pa je tvrdo da sedis na onom materijalu pletenom, tako da ako imas one jastuke za stolice za terasu, ponesi.

Pisi kada se vratis:hello:

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala ti puno na ovako detaljnom odgovoru, divna si! Zbog tebe sam se i zaljubila u Afisos.
Imam puno planova, videcemo sta cu u jednom letovanju uspeti da ostvarim, idemo autobusom, rentiranje auta je moguce samo iz Volosa, i cene su prilicno (besmisleno) visoke, ali mozda i uspem nesto da se iscenjkam :)
Pisem vam o svemu :cvetak:

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U julu idemo u Afissos sa dvoje dece, prvi put i ovom delu Grcke. Dosta sam vec iscitala, ali imam jos par pitanjaca. Da li u onim beach barovima na Abovos plazi iza koje cemo biti smesteni moze da se pojede nesto i sta imaju? Na moru ne kuvam a po vrucini ne volimo da idemo dugo do restorana, nego tu blizu nesto.

Da li je na onom lepsem delu Abovos plaze sve dok mpzes da stojis u vodi sljunak, tj.nema trave?

Lezaljke uz dva pica dobijas?

Vlasnica apartmana mi je napisala da ima market 150 od apartmana mali.Apartman je odmah iza batova na sredini Abovos plaze.Da li je neko bio u toj radnjici, kakve su cene, moze li da se kupi osnovno za dorucak?

Ako jefnp predvece odemo do Volosa da li je setsliste pored mora i ima li luna park jer u suprotnom ovi moji nece hteti u taj poduhvat?

Za obilazak plaza cini mi se Potistika jedino iole lako dostupna kolima od Afissosa?Svi predlozi su dobtodosli. Deca nisu mala puno.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

@Vedervaks, hvala ti na divnom komplimentu, puno mi znaci :thankyou2:

Mislim da sam pislaa o busu, mzoete i s anjim da idete, znam da su ljudi isli, ali ne na istok. Mozda i bude nekog sa autom u vili, ko zeli na istok, bilo bi steta da ne odete, ali ja bih mogla i bez toga :D

@Multivita, mi smo an Abovos palzi bili samo 3 dana, koliko se secam i samo jednom na lezaljkama. Inace smo bili na svojim skroz levo, jer je tamo sitan sljunak,a kod lezaljki krupan, na plazi. U vodi niej bilo trave.

Uzeli smo klub sendvice. Odmah smo narucili pice i hranu jer smo se tada vratili sa izleta vozicem, pa smo bili gladni :D Mislim da idu lezaljke uz pice, koliko se secam. Ne znam sta jos iam da se jede, ali ima jos nekoliko obroka.

Ta radnja je bas slatka, bili smo dva puta, jednom smo kupili vino z apoklon i jos neke sitnice i hleb, drugi put hleb i ne znam sta jos. Slabije je snabdevena od one u centru.

Ima dugo setaliste uz more, zato, izmedju ostalog i volim Volos :srce:  Ne secam se luna parka jer mi nemamo decu, mozda iam negde van setalista.

Nemoj da im kazes da nema :D, steta je da ne promenite mesto. Znam da iam neka igraonica jer smo bili u kaficu i gledali fudbal,a neka deca su bila u njoj. Kafic je na setalistu.

O plazama sam sve pisala na temi Pelion, pratite posle 15.9.2017. Nije problem ni do Milopotamosa, nego je nama tada bio zatvoren put zbog obrusavanja kamenja.Potistika je veoma zanimljiva zbog stena na plazi i u vodi, bice vam i ona dovoljna :) I ona plaza desno od nje, zaboravih joj ime, malo manje atraktivna, ali takodje lepa.

Ima ovo u Volosu, pa mozes da izguglas -

Paizonaftes.

Mozda ima u Agrii, ne mogu da se setim., Tamo isto imate lepo setaliste i ulica glavna se zatvra uvece, bas je lepo!! Ima puno dece!

Ima ovo Merryland Park
29, Ethnikis Antistaseos str.
Agria, Volos, 37 300,

Email: merrylandpark@otenet.gr

Izmenjeno (Tirkizna)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Tirkizna, hvala puno! Nadam se da ce nam biti lepo, pa koliko uspemo da obidjemo. Tvoj opis Afidosa je prelomio da pibedu u odnosu na:Jeridos ove godine?Da li ima frizidera sa sladoledima u beach barovima u Afisosu?

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne znam, mi sladolede uzimamo uvece:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ok, hvala. Nadam se da xe biti jos nekih komentara za Afisos.

Imam ja jos pitanja?

Taj veci market je u centru, to znaci samo peske vredi ici, jel tako?

Apoteka, ako sam negde dobto procitala, ima u Kala Neri?

Po cemu se razlikuju Ambovos i Kalifteri, deluju slicno na slikama? 

Da li ima parking kod Kalifteri plaze?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Ima parking kod Kaliteri plaze. Kada izadjete sa njega, doci cete na deo sa lezaljkama. Levo je manji deo bez lazaljki, pa uska palza nekog hotela, pa veci i siiri deo bez lezaljki.

Nikako nisu slicne palze :-) K.je mnogo veca, ima vise peska, u jednom delu su iza stene, pa je i lepsa.. Moja omiljen aje treca, do nje se ide peske.

Do prodavnice takodje. Mi smo izbegavali auto jer volimo da peske idemo gde mozemo,a i problem je parkiranje. Vaa ce biti i veci problem jer ne idete pocetkom septembra. Da, ne secam se da je bila apoteka. Prosetajte se uvece po ulicama koje su iza glavne, uvucene,  jako je lepo :srce:

Izmenjeno (Tirkizna)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala, Tirkizna?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li neko zna ima li puno komaraca ove godine u Afisosu?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bilo nam je divnoooo..Afisos je pun pogodak. More je predivno kristalno cisto i posle kise divno za plivanje. Na plazi mesta koliko hoces. Mislim na Abovos. U 10h nikog na plazi nema u sred jula. Taverna na plazi, apartman odmah iza, kafici..prodavnica blizu. Preslatki restorancici tik do mora uvece. Naravno, bilo bi lepse da je pesacka zona i da ima i sa strane ulicica za setnju. Do Potistike za cas i sa decom. Tamo nam je bilo bas lepo. Deca uzivala u peni talasa a na manjoj plazi moglo je da se pliva lepo. 7e set lezaljki.Deca su nam 5 i 10 god. Na Abovosu uz pice dzaba sem vikendom. Kalifteri lepa  za decu i za nas Kista Cali beach bar.Ali pesak u vodi pa se malo zamuti. Lepse more na Abovosu. Bili smo u Kala Neri u setnji par puta i da deca idi za zezalice sa zetonima koje su ok i za vecu decu. More je muljavo tamo. Posle kise celu noc i prepodne smo bili jednom a ono blato i lisce koktel jezivo. I kad je bilo lepo vreme mutnjikav plicak. UI Afisosu posle ovolike kise odmah je bilo lepo za kupanje a posle sat kristalno cisto more! I ostane toplo, to jos nigde nisam videla jer je noc bila hladna. Dve poslasticarnice sa njam njam kolacima. Cene u restoranima su ok. Dva puta smo rucali u O farosu jer je divan pogled. U taverni na plazi najcesce i ok je super cika konobar isto. Sljunak je lep sitan blizu mora ali iza je mix i kamenjai peska. Zbog toga nije lepo na oko oko lezaljki ali more i taj sitni sareni sve nadomesti. Muzika najbolja u Mediteraneu. Albatros je lep isto. Pilot bay nije nesto lep sam kafic jer ima sano lexaljke oko sanka ali je ok. Muzika promenjiva. Vraticemo se sigurno na Pilion da ga jos istrazimo koliko moze sa decom. Apartman i gazdarica divni ali nemamo obicaj da ponavljamo lokaciju. I mi i deca prezadovoljni. Posle mora ceo dan i setnjice uvece uz neki kolac, picu, giros sta im vise treba, zar ne? Da rezimiram, najveci plus za nas je more i odsustvo guzve.

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26022
    Ukupno tema
    868245
    Ukupno poruka