Tirkizna

Afisos

76 poruka u ovoj temi

E bas mi je drago :klap::srce: ! Mislim da ti i ja imamo isti ukus, jedino sto si ti veci istrazivac od mene, ti si kao moj muz :)@sandraivlada

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo bili u susednoj Kala Neri i išli na kupanjac Afisos ali odmah s početka. Provozali smo se jednom kolima kroz A, mnogo tesno mi izgledalo... ali drugačije kad se stopa i razgleda i zastane i uživa, istražuje. Kad se atmosfera mesta lagano upija.


Ono što def. planiram da primenim je neka vožnja busom/vozom do obližnjih gradova, . Idemo godinama već kolima na letovanje i onda i tamo špartamo ali čitam s vremena na vreme ovde o busevima i polascima i izletima ljudi u druga mesta. Ja moram da vozim i pazim dobro na saobraćaj umesto da razgledam okolinu ćaskam s porodicom i ne brinem o parkingu (samo o redu vožnje). Eto i vi ste i mnogi pre vas išli busom tamo vamo i stigli sve :):)

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pisala sam ja da sam kod neke klupe videla raspored buseva, idu odlicno u sezoni, a posle malo redje, to posle ne znam kada je, mozda oko 10.9.

Slazem se da je nekad lkepse busom jer se vise primeti :-) Afisos je mnogo lep, bas za setnju, uz more, do marine i gore kroz stare ulicice :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Idem ove godine u Afissos :D

Da li ima i ako ima gde su ..najbolji kolaci,pita giros,sladoled,pica

Gde nabaviti maslinovo ulje ,med ....

Idem "preko" agencije busom ,planiram izlet vozicem i sta jos ne bi trebao da propustim.

Procitao sam sve postove ranije pa ako nesto novo nekom padne

 na pamet ,zamolio bi ga da napise.

 

Zar je Abovos plaza toliko losa da ste "svi" isli na Lagudi plazu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li se moze uzeti taxi do Kalifteri plaze

Idem busom ,kako otici na Potistiku

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na Potistiku ne mozete bez vozila.Provereno. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kalifteri mozes i peske :-), stvarno nije daleko. Mozda upoznas nekog sa kolima, ali stvarno nije problem peske, mi smo tako, radi kondicije :-) Do Potistike kolima. Ne znam ima li taxi, pitati vlasnika vile :-)

Ab.plaza je ok u skroz levom delu, ali bas skroz, tamo nema kamenja :-) Ima i hlada od stene.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li ima staza do Kalifteri plaze ili se ide putem.Kako idem u istu vilu u kojoj si bila ,koliko ti je vremenski bilo porebno da stignes do nje?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Idem ove godine u Afissos :D

Da li ima i ako ima gde su ..najbolji kolaci,pita giros,sladoled,pica

Gde nabaviti maslinovo ulje ,med ....

Idem "preko" agencije busom ,planiram izlet vozicem i sta jos ne bi trebao da propustim.

Procitao sam sve postove ranije pa ako nesto novo nekom padne

 na pamet ,zamolio bi ga da napise.

 

Zar je Abovos plaza toliko losa da ste "svi" isli na Lagudi plazu?

Pozdrav, izvinjavam se sto se ubacujem preko reda, uputili ste pitanje Tirkiznoj, ali nisam ispratila prethodne postove :) 
Giros ima na dva mesta, cini mi se, Zorbas i jos jedan lokal kom nisam zapamtila ime, ali je interesantno da uvece nameste sto na dok. Probali smo u Zorbasu, moj utisak je da je drugaciji nego inace, mozda je stvar u zacinima i pomfrit je neuobicajeno velik.  Hrana nam se najvise svidela u Seliniju, sve sto smo jeli je bilo super, to Vam preporucujem.
Mi smo takodje bili u Filiposu, maslinovo ulje smo kupili od vlasnika vile, prvi dan poklanja svim gostima bocicu ulja, kao dobrodoslicu (i sjajnu reklamu, nama se ulje bas dopalo), cena je svugde ista 5e litar, ali ovo smo probali i zadovoljni smo izborom,.
Sto se izleta tice, verujem da ste procitali nase iskustvo sa izletom na Skijatos, da se ne ponavljam, ono sto mislim da ne propustite je odlazak do Agrie, Volosa.. U Volosu se izlazi u ulici Dimitriados, sto je cini mi se drugo stajaliste kada se udje u grad, za povratak se autobus ceka u ulici nize prema luci, kod male pekare koja je preko puta Vicka (pisem ovako detaljno jer smo mi prvi put stali na redovno autobusko stajaliste, na kom ne staju autobusi za Afisos).
Abovos plaza nije toliko losa uopste, samo je Lagudi poseban dozivljaj. Na Abovosu u vodi ima dosta velikog kamenja, kod Marabua cak i jezeva, ali je deo koji Tirkizna opisuje bas lep. Preporucila bih Vam da ponesete/kupite tamo patikice za vodu, i svugde ce biti super :) 
I jos, do Kalifterija od Filiposa treba nekih 15-20min, nema staza, ide se putem, za taksi ne znam, na autobuskom stajalistu postoji tabla sa brojem taksija, ali vozila nisam vidjala po mestu. Isli smo jednom, i nije nam se dopala, voda je bila prljava, Costa Cali bar u nekoj fazi raspada, ne znam, mozda joj nismo pruzili valjanu sansu, 
Raspisala sam se, oprostite, Afisos mi je  ostao u bas lepom secanju :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

More je divno na Abovos plazi kristalno cisto i tirkizno. Brzo krece duboko i u dubini je trava dole vidi se lepo i na slikama taj tamni pojas gde krece. Trave nema dokle god mozete da stojite...Taverna, beach barovi, a more za plivanje idealno...sve na dohvat ruke. Lepse nego na Kalifteri plazi gde je malo muljavo nije taj ugodjaj, mada nije lose.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na odgovorima! 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Pozdrav, izvinjavam se sto se ubacujem preko reda, uputili ste pitanje Tirkiznoj, ali nisam ispratila prethodne postove :) 
Giros ima na dva mesta, cini mi se, Zorbas i jos jedan lokal kom nisam zapamtila ime, ali je interesantno da uvece nameste sto na dok. Probali smo u Zorbasu, moj utisak je da je drugaciji nego inace, mozda je stvar u zacinima i pomfrit je neuobicajeno velik.  Hrana nam se najvise svidela u Seliniju, sve sto smo jeli je bilo super, to Vam preporucujem.
Mi smo takodje bili u Filiposu, maslinovo ulje smo kupili od vlasnika vile, prvi dan poklanja svim gostima bocicu ulja, kao dobrodoslicu (i sjajnu reklamu, nama se ulje bas dopalo), cena je svugde ista 5e litar, ali ovo smo probali i zadovoljni smo izborom,.
Sto se izleta tice, verujem da ste procitali nase iskustvo sa izletom na Skijatos, da se ne ponavljam, ono sto mislim da ne propustite je odlazak do Agrie, Volosa.. U Volosu se izlazi u ulici Dimitriados, sto je cini mi se drugo stajaliste kada se udje u grad, za povratak se autobus ceka u ulici nize prema luci, kod male pekare koja je preko puta Vicka (pisem ovako detaljno jer smo mi prvi put stali na redovno autobusko stajaliste, na kom ne staju autobusi za Afisos).
Abovos plaza nije toliko losa uopste, samo je Lagudi poseban dozivljaj. Na Abovosu u vodi ima dosta velikog kamenja, kod Marabua cak i jezeva, ali je deo koji Tirkizna opisuje bas lep. Preporucila bih Vam da ponesete/kupite tamo patikice za vodu, i svugde ce biti super :) 
I jos, do Kalifterija od Filiposa treba nekih 15-20min, nema staza, ide se putem, za taksi ne znam, na autobuskom stajalistu postoji tabla sa brojem taksija, ali vozila nisam vidjala po mestu. Isli smo jednom, i nije nam se dopala, voda je bila prljava, Costa Cali bar u nekoj fazi raspada, ne znam, mozda joj nismo pruzili valjanu sansu, 
Raspisala sam se, oprostite, Afisos mi je  ostao u bas lepom secanju :)

jedno pitanje....kakav je smestaj u vili Filipos, dvoumim se , jer na slici izgleda lose, pa sam cak mislila da uplatim hotel koji je znatno skuplji ,zove se Maistrali 

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam kakav je sada, pre 4 godine je nama bio sasvim dobar, tj.kao na slikama, sve nam je odgovaralo, ali zamerka je bila da na stolicama kuhinjskim nema jastiuce, sto je neverovatno,! Necemo sigurno sedeti na onome neudobnom, kako s evec zove, zaboravila sam :D, pa smo stavljali nesto svoje...to je jedino sto nije bilo ok. Sve ostalo je kako sam opisala na temi, a mislim da sam i to spomenula. Nas je buio dvokrevbetni, ide predsoblje, pa kuhinja, pa se ulazi u taj deo gde se spava, Terasa je super, takva treba svuda da bude! Mi smo tu zaista bili samo od uvece, kada legnemo, dorucak i uvece na tusiranju, tako da druge zamerke nismo imali.

Izmenjeno (Tirkizna)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Stigli danas u Afisos. Okupali se popodne na Abovos plaži. Na Pilot bay ležaljkama. Set je 5 evra, frape 3,8, klub sendvič 8,5 evra. Dok smo se vraćali videli na dva mesta ležljke set 3 evra. 

Večerali u Seliniju. Ukusna hrana. Retsina 0,5l 6 evra, Tsipuro meze 9 evra, grilovani koziji sir 8 evra, dečji suvlaki 5 evra, velika porcija 10 evra, grčka salata 7 evra...

U supermarketu paradajz 2,2 evra, feta 4,7 evra, mleko 1,6 evra, masline kalamata u konzervi 4,2 evra, pola litre jogurta 1,8 evra, 3 kisela mleka u pakovanju 4,2 evra...itd, itd.

Danas plaža lepo popunjena ali ima slobodnih mesta i pod suncobranima i van. Uveče više prazno nego polu prazno u restoranima. 

Za sada što smo videli, zadovoljni smo mestom.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Idite na Lagudia plazu pesaka 2 minuta .....plaza vrh :)  Nema lezaljki i sl.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka