Teogonija

Skyros + Evija = nasa dobitna kombinacija

54 poruke u ovoj temi

Samo mogu da kažem BRAVO !!!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Konačno dočekasmo sve sažeto na jednom mestu. :)  Uživala sam čitajući. 

Meni je najveći žal ostao za Skirosom upravo zbog Hore. Plaže me i nisu posebno kupile, osim par (inače i tvojih favorita) na kojima bih našla ono nešto što donosi uživanje.

I meni se neodoljivo dopada taj mir, koji ima Skiros i ta neposećenost jer volim da imam prirodu samo za sebe. :)

Dodatno me jako raduje što je čistoća ostrva na visokom nivou.

Još jednom, zaista hvala na nadahnutom, šaljivom, detaljnom opisu ovog ostrva. Znam koliko je vremena i truda uloženo u putopis i hvala što si istrajala da isti završiš kako bi mi malobrojni uživali. :)

Nadam se da ćeš i o Eviji u nekom skorijem periodu pisati, jako bih volela da čujem utiske. 

Veliki pozdrav

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Teogonija

videla sam da si pisala o Hori i sve hocu da procitam, ali nikako da stignem.

Kao da sam znala, da tvoja prica i slike treba da mi ulepsaju, ovo grozno, olujno i kisovito popodne. Bas si me osuncala :) :srce:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

@Teogonija, ovo je fantastično! Znala sam da čitanje ove priče treba da ostavim za neki ružan zimski dan. I isplatilo se :D

Sviđa mi se Skyros. Ima par plaža koje su baš dobre ali mi je najjači utisak ostavila gornja Hora. Kao muzej na otvorenom sa onim uskim stepenicama i duplim vratima.

Najbolji je, naravno, tvoj način prezentacije. Istorijske činjenice, mitovi i legende.... a sve začinjeno mrvom humora.

A sad moram da citiram jedan deo

 

 

I tako...Nisam ja neki vernik. U stvari nisam nikakav, od ovih poznatih konfesija. Ja sam nesto... a glupo je o veri, uvek se tu nadje neka rec za koju se neko uhvati pa krene preganjanje, ubedjivanje, objasnjavanje... Meni to bezveze jer sta tu ima da se tumaci, to je licno, il nesto osecas iznutra, il ne osecas. Postujem oba i sve (fanatizam precrtavam) . Nema se rasta o tome nadgornjavati. A sto onda spominjem to sta sam i kakva. Pa eto, bitno je... sto bi rekli na sudu, dozvolite mi, videcete kasnije zasto je bitno . Dakle, ja sam kao neki pravoslavni ateista (cula ja nekog ucenog coveka na televiziji da tako kaze i zapamtila) Postujem vrlo tradiciju, obicaj, sve to kao deo nekog identiteta, vaspitanja...nisam rasla medju budistima... mada, ja jednom plakala na sred katolicke mise...eto nesto me puklo tamo u tudjem svetu medj tudjim narodom,iako ni reci nisam razumela i krenule suze ko lude same od sebe... gde ja ode...al tako misli odose...volim da obidjem, cujem, saznam... i dirne me to, ako je istorija,kulturno nasledje, drevnost, lepota...

 

Gde me nađe?

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima li jos nekih novosti sa Skirosa? Ja planiram tamo u avgustu...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Tijuana 

Tek sad vidim poruku. Izgleda da na Skiros niko ne ide, a kad se vratis napisi nesto... bilo bi lepo procitati jos necije impresije. Srecan put i uzivaj:cvetic: Gde si rezervisala smestaj?

Sad vidim da nisam kompletirala opis naseg boravka na Eviji:) bilo je tu joos par lepih plaza vrednih voznje, a  obisli smo i grad Halkidu na povratku. Nije los za zaustavljanje i kratku setnju. 

Izmenjeno (Teogonija)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

@Teogonija, ovo je fantastično! Znala sam da čitanje ove priče treba da ostavim za neki ružan zimski dan. I isplatilo se :D

Sviđa mi se Skyros. Ima par plaža koje su baš dobre ali mi je najjači utisak ostavila gornja Hora. Kao muzej na otvorenom sa onim uskim stepenicama i duplim vratima.

Najbolji je, naravno, tvoj način prezentacije. Istorijske činjenice, mitovi i legende.... a sve začinjeno mrvom humora.

A sad moram da citiram jedan deo

 

 

Gde me nađe?

 

Fantasticno nego sta..Evo citam redom i mastam..A dok ja mastam ti bi Lila  mogla malo i da razradis ovu Eviju i Skiros...Kako i odakle..Pa jos bez auta..Mozemo mi to..

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Teogonija Hvala na sjajnom i inspirativnom putopisu! Priblizilo se, krecemo za 3 dana pa poslednjih par veceri sedim i belezim da nesto ne propustimo... Samo sto cemo mi obrnutu kombinaciju, Evija+Skiros Eto, bice novih utisaka uskoro za buduce avanturiste!

@jelenap. Tvoj putopis sa Evije "Veliko pusto ostrvo" nam je pomogao da shvatimo koliko je zahtevna pa je izbor pao na jug a ostalo necemo obilaziti ovaj put. Tako da su u planu neke stvari sa tvoje liste koje niste obisli...zmajeve kuce, dimosari...

Hvala puno, a ja javljam nase utiske kad se vratimo!

 

 

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka