Bubica

Sveti Konstantin i Elena

4 poruke u ovoj temi

Predgradje Varne - Sveti Konstntin i Elena, pocetkom XX veka banja, u drugoj polovini XX veka "odmaraliste Varna", danas letovaliste malo manje luksuzno od Zlatnih Pjasaka ali licno meni mnogo lepse. Zlatni Pjasci (gde smo bili pre dve godine) imaju za nijansu lepsi pesak na plazi ali je preostali deo mesta vasar, a sv. Konstantin i Elena su zadrzali izgled i duh banje pa ga krase prelepi parkovi. Inace mesto je dobilo naziv po istoimenom manastiru koji se nalazi u jednom od parkova.

Nasli smo povoljan aranzman na booking-u, all inclusive, i nekoliko osnovnih informacija, fotografije lepe plaze na internetu i odlucili da prvih nedelju dana septembra provedemo upravo tamo. I nismo se pokajali.

Mesto ni malo nije zamrlo iako je kraj sezone, more je toplo mada je dva dana bilo velikih talasa, jedno pre podne cak i crvene zastavice na plazi (ali smo se tada kupali na bazenu). Rekla bih da sezona traje mnogo duze zato sto se u mestu nalazi veliki banjski kompleks (tipa madjarskih banja) sa raznim bazenima i vodama razlicite temperature, tretmanima i sl... pa ako vas put nanese u ovom pravcu i u novembru, i u februaru imacete gde da se kupate i uzivate. Nismo ulazili u taj kompleks samo smo uzeli prospekt, cene se krecu od 10 i 15 leva za tri sata koriscenja bazena, pa do ko zna koliko ako se koriste i razne terapije.

Inace, postoje tri plaze u mestu, slicne su, na svakoj se nalazi i mali akva park, ima prostora sa lezaljkama i suncobranima, ali i sobodnih zona.

Do Varne vozi gradski autobus, otprilike na svakih 20 minuta do pola sata, od ujutro do 11h uvece, cena je 1 lev u jedom pravcu.. Iskoristili smo i tu varijantu pa obisli Varnu uzduz i popreko, ali o tome cu pisati na temi o Varni.

Na zalost rezidencija Evksinograd, koja se nalazi jednu autobusku stanicu blize Varni, jos uvek se renovira i nije otvorena za javnost.

Turisti su, gotovo iskljucivo, Rumuni, Rusi i Bugari (za razliku od Zlatnih pjasaka gde su iz zapadne i severne Evrope). Takodje, i cene su pristupacnije.

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo i nekoliko slicica.

Manastir Sv. Konstantin i Elena po kome je mesto dobilo ime 

DSC02688.JPG

Plaza i more

DSC02703.JPG

DSC02706.JPG

DSC02706.JPG

Aqua park na jednj od plaza. Slicno, malo manje, ima i na drugim plazama.

DSC02779.JPG

Glavna ulica koja vodi kroz mesto, od magistrale do mora

DSC02802.JPG

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Bubica

Gde ste bili smešteni?

Za ovo mesto me vežu prelepe uspomene, tamo sam par puta letovao krajem devedesetih, pa se spremam da u najskorije vreme ponovo posetim ovu divnu banju.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Preko booking-a nasli smo jako povoljan all inclusive hotel Aurora. Hotel se zapravo sastoji od samog hotela i vile Aurora, zajednicki je restoran, dok svaki od objekata ima svoje otvorene bazene, a zatvoreni bazen je samo u hotelu, mada sve je to spojeno i pristupacno za korisenje svima. Mi smo bili u delu koji je tzv. vila Aurora, mnogo komforniji od hotela, ogrmne sobe i terase... Soba je za 10, a citav kompleks mozda bi nekome zasmetalo sto nije blize plazi... jedino hrana i usluga nisu bili nesto posebno, Hrana manje-vise, prosecna, nije raskosna kao sto smo imali u Zlatnim pjascima pre neku godinu. Zapravo, najvise nam je smetalo sto su angazovali neku decurliju, verovatno iz skole pa na praksi, da sluze pice, brisu stolove... ali, posle skoro godinu dana od tada to nam i nije bitno...

Sv. Kostantin i Elena ostali su nam bas u lepoj uspomeni i sigurno cemo se nekad vratiti. Moze se pocetkom septembra naci bas povoljan smestaj a ja sam postala pravi zaljubljenik Crnog mora u septembru - pisala sam o tome na drugim temama. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26371
    Ukupno tema
    881168
    Ukupno poruka