tamarishka

Banja Koviljača

9 poruka u ovoj temi

Ove godine sam imala priliku da provedem par sati u ovoj Banji. I osnovni utisak je da je Specijalna bolnica za rehabilitaciju u predivno sređenom parku. Jeste sve staro, ali se vidi da su imali ideju da koliko mogu održavaju. Nismo se mnogo zadržavali, niti zalazili dublje u Banju, ali ono što smo videli bilo je ok. Nedaleko od Koviljače je Sunčana reka, sasvim solidno osmišljen i uređen turistički kompleks na obali Drine. 

Mi smo boravili na 2 km od centra Banje Koviljača, na obali Drine u "Kućici na drvetu". Posebne pohvale za smeštaj u svakom smislu. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja nisam primetio otvorene bazene u banji da li ih nema ili su na nekoj drugoj lokaciji? Uglavnom park je lepo sredjen i stare zgrade oko parka se renoviraju sto je za pohvalu ali prava je steta ako nemaju otvorene bazene, leti bi bilo lepo doci na jedan dan ili vikend kupanje jer se i oko banje ima sta videti.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam bila nekoliko sati u Banji Koviljaci sad u subotu i mogu reci da je prelepo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Туризам у Бањи је неправедно запостављен са пропашћу "Хотелско Туристичког Предузећа" .Људи углавном долазе на лечење.За туристички обилазак бих вам препоручио приватне апартмане(има луксузних за 15-20€ ), јер је легендарни хотел Подриње у лошем стању, а РојалСпа држи неоправдано високе цене.Бањски парк је један од најлепших. Сунчана Река је идеална за шетње уз Дрину, али храна им  је лоша уз високе цене.Ако желите добро да једете, идите у ресторан Гиле (амбијент рустичан, помало неуредно, али  квалитет хране невероватан).Цео крај је прелеп, вреди посетити и планину Гучево.Лети питајте мештане да вас одведу на Жићину плажу, где има доста барова и рибљих ресторана, скривених од туриста.

Бања нема отворене базене, о њиховој изградњи се прича годинама.Мештанима не недостају јер је ту река Дрина.У понуди су Велнес центар Ковиље(у склопу Специјалне болнице) и нешто лошији спа РојалСпа хотела.

Надам се да сам био од користи.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prelepo je, hvala na slikama :hvala:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Došlo je do promene plana , umesto na Divčibare, idemo u avgustu u Banju Koviljaču. 

Smeštaj smo rezervisali u apartmanu Enter.  Da li je neko skoro bio u Banji, može li neka preporuka za izlet i kupanje ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

izleti: Gucevo, Suncana reka, manastir Tronosa, manastir sv. Nikolaj (Soko grad), etno selo Vrhpolje...kupanje u hotelskim bazenima

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Odmor se završio, bili smo u Banji, obišli smo Gučevo, Tršić, manastir Tronoša i dva puta  bili u etno selu Sunčana reka. Drina je nezaboravna :rolleyes:  . Od svih navedenih mesta najmanje nam se svidela sama banja, sam park je lep ali jako malo ima klupa  i korpi za smeće, kao i oko parka po stazama za šetanje. Higijena im nije na zavidnom nivou. Migranti na sve strane. Bazene nismo koristili . Sa smeštajem smo bili zadovoljni, vlasnik korektan , sve je kao na slikama.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26503
    Ukupno tema
    887635
    Ukupno poruka