snowwhite

Venecija, opšta tema

218 poruka u ovoj temi

Evo sada sam pogledao. Za 22e se može otići iz Lida do Verone (povratna). Putovanje u jednom smeru traje nekih 3 do 3,5 sati. A nije uopšte komplikovano. Busom od Lida do želj. st. u Mestrema, bez presedanja, a odatle do Verone vozom, opet bez presedanja. Na ovaj način, tj. samostalnim odlaskom, možete provesti u Veroni sigurnih 6 sati. Ako ste spremni preskočiti hotelski doručak u Lidu, i kreniti ranije,zarad dužeg boravka u Veroni, možete u ovom gradu provesti i celih 9 sati. A da li vredi žrtvovati doručak zarad 9 sati provedenih u Veroni? Pa o tome nema šta da se priča......

Za odlazak u Padovu je još i bolja situacija. Šema je ista kao i za odlazak u Veronu, s tim da je vozna karta dosta jeftinija i vozovi češće idu. Malte ne ko metro.

P.S.

Od želj.st. u Veroni do, na pr. arene, ima 1,5km. Samo se spustite glavnom avenijom, i tu ste. U Padovi, otprilike isto tako. Možda malo više. Oko 2km do centra.

Izmenjeno (koldar)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izvinjavam se svima. Samog sebe sam morao demantovati. U prvom postu sam napisao da je gotovo ne moguće stići za 20e u Veronu, a u stvari je moguće. Nisam na vreme pogledao cene.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kao zahvalnost za veliku pomoć koju sam pronašla za organizovanje mog puta u Italiju, napisaću vam naše (suprugovo i moje) iskustvo.

Kao prvo želim da naglasim da su sva naša putovanja u sopstvenoj režiji.

Smeštaj smo rezervisali preko sajta booking.com, i to u mestu Mogliano (di Veneto), dvadesetak kilometara od Venecije. Mesto je pun pogodak, ne zato što smo mi bili tamo, već zato što je savršena baza za sve obilaske. Bili smo u hotelu ''Vila Foscarini'', koji je za svaku pohvalu, mada koliko sam videla ima još nekoliko sličnih i po locaciji i ceni. A koštao nas je 300 evra, 5 dana za dvoje, sa doručkom.

Mesto je malo, tipično Italijansko, a za nas savršeno jer ima železničku stanicu sa koje možete gde poželite. Vozom ste u Veneciji za desetak minuta, a koliko se sećam karta je bila oko evro i nešto u jednom pravcu. Za nas dvoje tamo i nazad sedam evra. Ukoliko uzmete u obzir da u Veneciji nema parkiranja i da dan u garaži košta 30 evra, mislim da je ovo više nego džabe. I još jedna velika prednost voza je što ste bukvalno izlaskom iz železničke stanice na velikom kanalu. Kao da ulazite u drugi svet. Od garaže ima prilično da se hoda i mislim da je čisto maltretiranje.

Do Padove smo išli tim istim vozom, stiže se za nekih pola sata. Da li da napominjem da ste i ovde izlaskom iz stanice u samom gradu.

Jedino smo do Verone i Vićence išli autom, jer nam je tu nešto karta bila dosta skuplja. Vićenca nas je skroz osvojila i svima je toplo preporučujem. Na putu vam je do Verone, a po meni je deset puta lepša i prijatnija od napred pomenute.

Jedno popodne smo išli i do Treviza (desetak kilometara od Mogliana), takođe može vozom ali smo mi iz ne znam kog razloga krenuli autom. Jedva pronašli parking, ispade na kraju sveta, lepo se prošetali, posle jedva našli auto i umorni se vratili u lepi i mirni Mogliano.

Poslednjeg dana posle doručka, krenuli nazad, svratili u Trst, sa planom da do večeri stignemo u Ljubljanu, gde bismo prespavali, ali smo u Trstu shvatili da smo se uželeli našeg ''ljubi ga majka'' seli u auto i do Beograda nismo stali. Kao Turci.

Stigli smo uveče negde oko devet. Zaglavili smo se na vratima. Ljubi ga majka se igrao, jednog trenutka podigao pogled, pokazao nam neku igračku i nastavio. Mi smo se samo pogledali....... i rekli..... Budaleeeee.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima! Želela bih svoju porodicu da počastim jedni vikendom u Veneciji i Veroni, pri čemu me ne interesuje šoping i sl. Agencije nude preko raznih portala aranžmane sa jednim noćenjem (što mi odgovara) po ceni od 45-50 eura uz doplate što kupona, brodića do Venecije 15E i izlet u Veronu 20E. Polasci su isključivo iz Beograda, a mene interesuje da li postoji agencija koja nudi ovakav aranžman sa sigurnim polaskom iz Novog Sada?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko moze da me posavetuje da li je 29. novembar dobar termin za Veneciju, Veronu... Da li je mnogo hladno, da li je veca verovatnoca da padne kisa i sl. Unapred hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko moze da me posavetuje da li je 29. novembar dobar termin za Veneciju, Veronu... Da li je mnogo hladno, da li je veca verovatnoca da padne kisa i sl. Unapred hvala.

Iako nisam vidovita,mogu ti reci da to vreme nije najsretnije za Veneciju, Tu su kise izvesne a i poplave sasvim moguce,to je ipak grad na moru.Inace je lakse putovati kad je hladno, nego kad je vruce. Jos nesto ,malo ljudi zna da nije dobar izbor biti u Veneciji subotom, sto bi se dogodilo u slucaju ovog datuma,prosto tad svi turisti nagrnu,pa italijani dignu cene ionako prevelike.Ako si u prilici idi radnim danima.
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Picture 013.jpg

julijin balkon u veroni

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je lepsa Venecija ili Verona?

Ima povoljnih aranzmana za Veneciju sa izletom u Veronu, pa ne znam da li je bolje provesti dva dana u Veneciji ili jedan izdvojiti za Veronu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Venecija..Bolje je dva dana obici Veneciju a Veronu kao izlet. Venecija se dugo pamti...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li da idem u Veneciju za Uskrs ili 1. Maj? Najvise me plasi lose vreme...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za Uskrs računaj na nepodnošljivu gužvu ( i katolicima je Uskrs istovremeno ove godine). Možda za 1.maj ne bude baš tako strašno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za 1.maj cela Italija bude blokirana od gužve, a i u svim zemjama i na granicama takodje. Tako da odgovor je Planirajte druge datume za ovakva putovanja.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uplatila 1. Maj... Sad, sta je tu je :-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam kakvo je inače stanje za 1.maj u Italiji, ali ove godine idem u Milano baš tada. Međutim ono što sigurno znam to je da je za taj period u Milanu procentualno bilo mnogo više soba na raspolaganju (preko bookinga), nego naprimer za radne dane. Možda zato što je Milano više poslovna destinacija nego turistička. Inače i prilikom rezervacija voznih karata na Treni Italia bila je slična situacija. Tako da po tim indicijama mislim da neće biti neka velika gužva. 

A što se Venecije tiče u njoj je manje više uvek gužva ali ne brini i to je deo ugođaja. Ne daj bože da je recimo pusta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka