snowwhite

Venecija, opšta tema

218 poruka u ovoj temi

Znam da nije bas u naslovu teme, ali da li ima sta da se vidi i da li je vredno ici do Treviza? Mi cemo biti smesteni u Mogliano Venetu koji je na pola puta izmedju Venecije i Treviza pa smo mislili i tamo da skoknemo. Jel bio neko? Ako odemo, sta bi trebali da vidimo?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako ovde niko ne odgovori, otvorite posebnu temu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Procitao sam negde da onaj veliki parking na ostrvu treba rezervisati i platiti preko interneta 7 dana unapred. Da li neko ima drugacija iskustva? Trenutno vagamo da li ce nam se vise isplatiti da idemo kolima svaki dan do Venecije ili nekim drugim transportnim sredstvom. Bicemo tamo od 13. do 16. Feb. Sta savetujete?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

apsolutno voz i za Veneziu i za Treviso.Preskup je P za kola da bi isao svaki dan, a u hotelima u Moglianu imas parking free i ne razmisljas.

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovde je previse informacija, pa se covek pomalo izgubi. Pa evo, devojka i ja planiramo da obidjemo Veneciju (mene bas i ne privlaci, ali devojka je opsednuta Venecijom). Ono sto sam zakljucio je da je najbolje otici u prolece, kazu leti voda uzasno smrdi. Otprilike bi to ovako izgledalo:

Posto imam rodbinu u Sloveniji u Mariboru, planirali smo iz Maribora kolima do Venecije (mislim da ima oko 300km), ali sestra mi kaze da iz Maribora ima svaki dan bus za Veneciju i da je cena oko 15-20 eura, povratna, pa je mozda to bolja varijanta. Znaci, stignemo tamo i imamo jedan dan da obidjemo sto vise, ali i da ostavimo prostora za uzivanje u nekoj bastici pijuci kafu. Znaci, ne zelimo da jurcamo po ceo dan, ali bi voleli i da vidimo po nesto. Da li neko moze da da dobar savet kako iskoristiti taj dan i gde je najbolje sesti i popiti dobru kafu, a da naravno ne placam uz to i uslugu, stolicu, suncobran i kasiku. Mi smo vise za varijantu da polako obilazimo i razgledamo ulice i trgove peske, ali vidim da kazu da je i taj vodeni bus dobar, ali ne zelimo da se izgubimo, posto cemo ici prvi put. Sto se tice gondola, siguran sam da je lepo, ali 80-100 eura, pa sto je mnogo, mnogo je. Znaci, otprilike obidjemo taj most, prosetamo se trgom Sv. Marka, malo obidjemo ulicice, kupimo po koji suvenir, naravno slikanje na svakom koraku, sednemo u neku bastu na kafu i onako da uzivam na suncu ispijajuci je. E da, koliko cu da platim kafu i recimo mineralnu ili neki sok? Gde mogu da pojedem nesto sa nogu, neki dobar sendvic? Mada kazu da sto si dalje od trga Sv. Marka da su i restorani jeftiniji, pa bi se i moglo sesti u neki restoran sa pogledom na kanale i tome slicno. Hocemo da dozivimo taj utisak ispijajuci kafu okruzen istorijom i kako kazu tom lepotom Venecije.

Znaci, budzet nam nije prevelik, ali prosto hocemo da dozivimo, barem u malom, sve ono sto se moze doziveti tamo.

Unapred hvala za info.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav, društvo. E, ovako. Idemo u Veneciju (autom) od 18. do 22. marta pa me interesuje sledeće: kakvo vreme mogu da očekujem, da li je zaista toliko papreno skupo tj. koliko bi koštao ručak/večera u nekom ok restoranu, kafa i sl. Isto tako mi treba informacija o vinjeti za auto. Gde se kupuje i koliko bi koštalo? Hotel sam rezervisao preko booking.com (Best Western Hotel Olimpia)i cena za 4 noćenja s doručkom, u sobi s (nekim) pogledom iznosi tačno 400 eura, a kažu da je i neki praking tu blizu (27 eur/dan) te je to bio osnovni razlog da izaberemo taj hotel. Ukoliko imate još neke informacije koje bi nam bile od koristi, samo izvolite ;) Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vinjeta se kupuje u SLO za SLO., a u Italiji i CRO su putarine. Vreme bi trebalo da bude ok, mi idemo 01.04., P oslednji put sam bio u NOV 2010 i setali smo u duksu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planiram sa cerkom za 8. Mart putovanje Venecija,Verona,Padova preko Robinsona ili Belvi travela. Molila bih ako neko ima iskustva (pozitivna ili negativna)sa pomenutim agencijama na ovoj turi da podeli sa mnom. Da li su korektni? Kakvi su vodici? Sta da ocekujemo? Ovo je nase prvo putovanje preko agencije. Da napomenem da smo od Vive i Travellanda odustali zbog nekih negativnih iskustava i komentara nasih prijatelja, iako oni imaju najveci broj polazaka.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planiram sa cerkom za 8. Mart putovanje Venecija,Verona,Padova preko Robinsona ili Belvi travela. Molila bih ako neko ima iskustva (pozitivna ili negativna)sa pomenutim agencijama na ovoj turi da podeli sa mnom. Da li su korektni? Kakvi su vodici? Sta da ocekujemo? Ovo je nase prvo putovanje preko agencije. Da napomenem da smo od Vive i Travellanda odustali zbog nekih negativnih iskustava i komentara nasih prijatelja, iako oni imaju najveci broj polazaka.

Imam odlicno iskustvo na putovanju sa Travellendom u Veneciju u decembru. Nisam sigurna da sam te razumela za putovanje preko agencije. Rekla si da je to prvo putovanje uopste sa agencijom, a sasvim slucajno sam pratila teme na Grckoj i tamo vidim da si vec isla.

Inace put u Veneciju u martu mesecu je dobar odabir, a gledaj da uzmes aranzman sa nocenjem.

Pozdrav, društvo. E, ovako. Idemo u Veneciju (autom) od 18. do 22. marta pa me interesuje sledeće: kakvo vreme mogu da očekujem, da li je zaista toliko papreno skupo tj. koliko bi koštao ručak/večera u nekom ok restoranu, kafa i sl.

Za vreme ne moze niko da kaze, moze biti i lepo i kisovito. U svakom slucaju bolje nego u toplim letnjim mesecima kada su isparenja loseg mirisa jaka. Cene jesu dosta velike i potreban je malo deblji novcanik. Mislim da vecera u Veneciji za dvoje ne moze biti ispod 60, 70 E i to skromna. Cena kafe i caja ako stojis za sankom je 8 E, ako sedis onda 11 E, Coca Cola u casi je 2 za sankom, ako sedis je 4 E, i to u nekoj od ulicica unutar lavirinta. Cene na Trgu Sv.Marka su nedostizne. Kafa je od 12 do 15 E.

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za vreme ne moze niko da kaze, moze biti i lepo i kisovito. U svakom slucaju bolje nego u toplim letnjim mesecima kada su isparenja loseg mirisa jaka. Cene jesu dosta velike i potreban je malo deblji novcanik. Mislim da vecera u Veneciji za dvoje ne moze biti ispod 60, 70 E i to skromna. Cena kafe i caja ako stojis za sankom je 8 E, ako sedis onda 11 E, Coca Cola u casi je 2 za sankom, ako sedis je 4 E, i to u nekoj od ulicica unutar lavirinta. Cene na Trgu Sv.Marka su nedostizne. Kafa je od 12 do 15 E.

WOW! Pa dobro, šta je tu je. Moraćemo malo da se isprsimo. Iste su cene i u Parizu, mada sam ipak očekivao da je ovde malo jeftinije. HVALA PUNO za info.

Vinjeta se kupuje u SLO za SLO., a u Italiji i CRO su putarine. Vreme bi trebalo da bude ok, mi idemo 01.04., P oslednji put sam bio u NOV 2010 i setali smo u duksu.

Super. Hvala puno!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imam odlicno iskustvo na putovanju sa Travellendom u Veneciju u decembru. Nisam sigurna da sam te razumela za putovanje preko agencije. Rekla si da je to prvo putovanje uopste sa agencijom, a sasvim slucajno sam pratila teme na Grckoj i tamo vidim da si vec isla.

Inace put u Veneciju u martu mesecu je dobar odabir, a gledaj da uzmes aranzman sa nocenjem.

Ma da, ja sam tek uplatila aranzman za Grcku preko agencije za ovu godinu. Jos ni jednom nisam putovala. Tako da bas nemam nikakva iskustva, sem komentare prijatelja i citajuci forume. Mnogo mi se dopada ovaj aranzman sa obilaskom Verone i Padove. I da ima dva nocenja. Samo da odaberem agenciju. Travellend ne ide u Padovu. A ja bih sto vise da obidjem za kratko vreme.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@sonik i @maximovic1703

Ja sam isla na takvu turu Venecija sa obilaskom Verone i Padove, imali smo dva nocenja u Lido di Jesolo. Fantasticno je. Doduse mi smo isli u vreme karnevala u Veneciji. Isla sam preko Follow me agencije i bili smo zadovoljni , tj. to je bilo spajanje Follow me i Filip travela. Eto pogledaj i njihove aranzmane, tj. sajtove.

Moje poruke i komentari o tom putovanju su na temi Karneval u Veneciji. Evo linka Poruke iz februara 2010 godine

Ima tri poruke za redom, procitajte sve.

Evo i linka ka mojoj foto turi, tacnije ima ih tri Venecija 2010 (I deo)

Venecija 2010 (II deo) , Venecija 2010 - Karneval

S tim da sam ja ipak povoljnije prolazila sto se tice klope, nismo bas tako papreno placali, ali sve zavisi gde sednes, sta jedes, prvenstveno sta pijes. Dva puta smo jeli , jednom u piceriji pizze, a jednom u restoranu Brek. Uglavnom procitaj te moje stare poruke, pise tamo sve.

Inace skoro sam opet isla u Veneciju. Jeli smo kao neke punjene palacinke svim i svacim, ima vise vrsta, pa pohovanu mozarelu pa jos i sa sunkom. Platili smo 10 eura te dve punjene palacinke i tu pohovanu mozarelu, posluze iseckano na tanjiru, naravno ako jedete unutra, pa su nam jos i neki sos dali. Nismo se sad nesto najeli, ali bilo je dovoljno, ipak smo probali nesto novo i bar nesto pojeli i popunili stomake, odmorili noge i nakon toga osvezeni nastavili dalje sa setnjom. Takodje smo opet otisli do tog restorana Brek, restoran gde je kao samoposluzivanje, na taj fazon, samo treba paziti napred je standardno prodaju se sendvici, pizze, a kad se prodje do zadnjeg dela, tamo je taj tip kao samoposluzivanje (oni sluze, ali to je vec uglavnom gotova hrana, lazanje, spagete...) gde ima sve po ok cenama, ali ovaj put nismo jeli (detaljnije i poruci iz februara 2010. godine, pogledati link)

Imas takodje i veliku Billu u Veneciji, pa uvek tamo mozes kupiti vodu, sok, pa cak i sendvice. Takoje i Mc Donald s je tu u blizini, moze se tu jesti ko to voli, mada bi bilo steta jesti u Mc Donaldu a u Italiji si, ali to vec stvar licnog izbora. Ako nista uzme se bar pomfrit koji je jefitn, jedan samo, odmoris noge, obavis toalet, pa nastavis dalje, a ne kosta te puno :D a posle pojedes jos negde parce pice ili te punjenje palacinke, pa onda sladoled... super :klap:

Kako se snadjes toliko ces potrositi. Jeste skup grad, ali nije tako strasno, moze se proci i povoljno, bar je moje iskustvo takvo bilo oba puta. Samo treba se malo zavuci negde, biti obazriv, citati sta pise... to je to. :)

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jaooo, hvala puno na ovako opsirnim informacijama. Sigurno ce biti od koristi. A fotografije su, blago receno, fantasticne. Sve jedna lepsa od druge. Ali sada ste mi napravili veliki problem. Ko ce docekati mart da se vidi Venecija? Da nemamo neke obaveze, vec sutra bih pojurila da uplatim karneval u februaru. Htela bih da Vas pitam jos nesto.Da li je put mnogo naporan i koliko se putuje do tog letovalista, jer je cerka operisala kicmu pre dve godine i do sada nije isla na tako duga putovanja autobusom.

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@sonik

Nismo isli direktno do Lida di Jesola. Tad, 2010. godine, smo odmah po ulasku u Italiju isli do Verone, pa do Padove, pa tek onda do Lido di Jesola, stigli smo tek uvece oko 21h, znaci putovali smo sve zajedno sa posetom Veroni i Padovi, nekih 23h.

Ali otprilike bi put vam trajao oko 12-13h do Lida ili luke Punto Sabioni, ako bi direktno od Beograda isli do tamo, ali koliko vidim u aranzmanima, gledam Belvi travel posto ste izmedju ostalog zainteresovani i za njihovu ponudu, prvo se ide za Trst, pa Palmanovu... tako da ce sve to ukupno da traje prilicno i vi tek popodne stizete u Lido di Jesolo. Tako da se spremite na put sa obilaskom Trsta i Palmanove koje ce da traje nekih 17-18h (slobodna procena).

Naravno uvek sve zavisi i od granica, puteva, ucestalosti i duzine pauza, duzine zadrzavanja u Trstu, duzine zadrzavanja u Palmanovi... Najbolje nazovite agenciju ciji vam se aranzman dopada, pa ih pitajte koje je ocekivane vreme dolaska u Lido di Jesolo.

Sad drugi put kad smo isli se put malo otegao, zbog pogresne procene agencije, ocekivali su da ce biti guzva na granici, pa smo prerano krenuli iz Srbije, pa smo zato morali da pravimo svaki cas pauze ,inace bi u 6-7 h ujutru stigli u Palmanovu, pa smo jos i svratili u Trst koji inace i nije bio predvidjen programom, ali smo morali da svratimo, jer se Palmanova otvara u 10 h tek,... sve u svemu jako pogresna procena agencije, ali desava se , izdrzali smo. U pitanju je bila agencija Travelland, ali ajde takve greske se desavaju. Kakav je vodic bio ne znam, jer sam ja vec bila 2010. godine u Veneciji, pa sam se sad odvojila odmah po iskrcavanju u Veneciju, nisam isla u obilazak sa vodicem.

Koliko je put nekom naporan je individualno, neko ga lakse podnosi neko teze. Ja ga prilicno ok podnosim, meni je bitno samo da putujem, pa sve cu podneti onda :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mikap, 2010. s kojom agencojim ste isli? ja gledam ponude gde se prvo ide u posetu verone i padove i da sam 2dana u veneciji,nesto bi trst preskocila..ali nesto i nema takvih ponuda :(

pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka