snowwhite

Venecija, opšta tema

218 poruka u ovoj temi

lidija, ako te nisam pomešao sa nekim - mislim da ti znaš o Veneciji dosta više od nas ostalih.

Za moj treći odlazak tamo: da li postoji neka šansa, neka agencija, neki vodiči - koji bi me proveli malo po onim njihovim vilama i vrtovima? Kao po nekim privatnim dvorcima Engleske npr.

Od kad sam ovu knjigu imao u rukama, to mi je postala baš velika želja.

da, sticajem okolnosti znam mnogo vise od vecine :)

sto se tice vila i vrtova, neke od njih sam obisla uz pomoc prijatelja venecijanca. koliko znam, nijedna nasa agencija nema to u ponudi, niti ce imati jer ne postoji zainteresovana klientela u dovoljnom broju. u veneciji mozes pronaci lokalnog vodica koji bi te proveo (u nekoj od lokalnih agencija ili jednostavno zaustavi lok. vodica koji radi sa grupom i pitaj ga za uslugu koja ti treba) s'tim sto za odredjene objekte /vrtove moras imati najavu po mesec dana ranije ili dozvolu da udjes jer su u privatnom vlasnistvu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ok, neću da jurim sada neku tešku ekskluzivu, tek da može da malo prodje i vidi i taj deo grada. Iz te perspektive. A na naše agencije računao nisam, naravno.

Bitno je ovo dole što si rekla, tome sam se nadao.

u veneciji mozes pronaci lokalnog vodica koji bi te proveo (u nekoj od lokalnih agencija ili jednostavno zaustavi lok. vodica koji radi sa grupom i pitaj ga za uslugu koja ti treba)

A da li imaš da mi kažeš nešto lepo o mestima San Gimignano i Siena?

Nešto se najmanje radujem tom danu ...

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ovi vrtovi su bozanstveni!!!

posto smo tamo 4 dana probacu da nadjem nekog lokalnog vodica bar da vidimo deo ...

hvala svima na predlozima i korisnim informacijama :cvetic:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

probacu da nadjem nekog lokalnog vodica bar da vidimo deo ...

Uzmi neki kontakt. Vizit-kartu, mob, mail, www....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

obavezno ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A možda i nešto ovako... (prve tri paparaco verzije, a onda su mi pozirali) :D

1578.jpg

1579.jpg

1580.jpg

1582.jpg

:P :kamera:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uhvatila me putna groznica, kopam po netu da mi nesto ne promakne :D

LM, nadjoh zanmimljiv sajt pa mi pade na pamet da preko njih mozda moze da se ode na turu po vrtovima Venecije ...

http://www.walksinsidevenice.com/

Kad se vrnemo, saljem utiske i sveze informacije :balavi:

Srecan put svima koji putuju ovih dana!

P.S.

Ovo vencanje u Veneciji bas lepo izgleda, hocu i jaaaaaa :plesko:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ciao tutti! :)

Vratismo se iz Italije, puni utisaka - ali posto je ovo prilicno poznata destinacija necu da gnjavim u sitne detalje samih gradova (bice mft sa opisima koga zanima).

Evo mozda korisnih informacija za one koji planiraju na slicno putovanje uskoro:

- Isli smo preko Kontikija i meni se prvi put desava da sam prilicno nezadovoljna organizacijom

- Hotel Le Soleil u Lido di Jesolu je jako lep, cist, ima prelepu terasu za popodnevnu kaficu sa pogledom na ogromnu plazu ispred.

- Hrana u hotelu - onako, za 4* moze to i bolje ali dobro, nije nesto sto mi je smetalo

- Cene espresa variraju od 1.3 - 7e, flasica vode od 0.8e do 5e. Venezian spritz je od 3-5e. Sladoled kugla je obicno 1e mada oni imaju one fore kao 2 kugle 2e, 3 kugle 2.5 i sl.

- Cene krpica variraju jos vise - cipele ili sandale se krecu od 50e do fantasticnih 500-600e, za svakog po nesto sto bi se reklo :)

- Ima prodavnica oko Rialta sa sasvim normalnim cenama cak i nizim nego u Bgd - moj savet da tu potrazite ako vas zanima neki shopping. U Lidu kao i u svakom drugom primorskom mestu - ima svasta i nista, ali vredi prosetati.

E sad sta nije bilo kako treba po mom misljenju:

- Trebalo je da se vozimo Fudeksovim autobusom, ali nas je na kraju sacekao prilicno stari model Evropa Bus-a iz Valjeva pogodan za odlazak eventualno na Divcibare. Uz sve to - vozaci su zaista bili sjajni pa nam voznja od 11-12h nije pala tesko bez obzira na neudobnost. Za njih dvojicu sve pohvale.

- Vodicica je jedna izuzetno ljubazna osoba, ali katastrofalno neorganizovana i sa fantasticnim odsustvom osecaja za vreme

- Pauze su nam uz put bile samo na pumpama - i ako postoje desetine motela/hotela gde smo mogli napraviti jednu ali vrednu pauzu umesto 5 bezveznih istrcavanja iz autobusa na pumpama gde je pusenje obicno dozvoljeno samo ispred wc-a, u kome je opet malo kabina pa je red za isti ogroman, pa se na kraju umesto 10-15min zadrzimo po pola sata

Nasa vodicica isplanirala nam je da prvi dan u Veneciji budemo samo do 16h ??? a drugi dan eventualno da se vratimo i ranije ako neko zeli da se kupa u Lidu! Na taj predlog nastala je buna u autobusu jer je, logicno, da se na putovanje od 4 dana pocetkom maja ne ide zbog kupanja u severnom Jadranu vec zbog gore napomenute destinacije iliti grada Venecije.

Ponasala se kao da vodi grupu male dece ili penzionera sto nam je iskreno svima islo na zivce.

LM, posto smo se pobunili produzen nam je ostanak u Veneciji do celih 18h uz opravdanje da MORA da nas vrati u hotele za veceru koja opet pa mora da bude u tacno odredjeno vreme. Lokalna vodicica je bila ok, ona radi samo obilaske po Veniciji - pa koga zanimaju privatne ture po Veneciji neka se javi na PM da mu dam kontakte.

Bilo je ponudjeno da sa njom obidjemo Duzdevu palatu uz pricu, ali je nasa vodicica njoj rekla da mi to sigurno necemo i da je to skupo i nije nam ni rekla da ta opcija postoji!!! Ostala sam bez teksta kad nam je ona sama to pricala sutradan kao eto to je nudjeno ali ona je rekla ne ne - nece to nasi ljudi?!?!? Strasno - kao da smo mi nesposobni da sami odlucimo za sta hocemo da damo novac a za sta ne!

Neki od najboljih gafova bili su:

- do Venecije ima nekih 700km maksimum (kad smo krenuli iz Beograda)

- Gde mozemo da uhvatimo brodic za San Giorgio? - Pa tu negde pitajte sigurno staje tu negde uz obalu??!?!

- Da li mozemo da budemo ostavljeni kod shopping centra u Lidu posle izleta - Ne, ne moze autobus tu da se zaustavlja?!?! A ono pored normalna autobuska stanica (ona upustena).

- Vodi nas u extra shopping u povratku iz Verone - sve je 30% jeftinije tamo se Italijani snabdevaju ... A ono nesto manji Delta City ... Cene iste kao i svuda, po neku stvarcicu nadjes jeftinije ali ukupni utisak waist of time - koje posle nismo imali ni za sta drugo.

- U Veroni pored amfiteatra iz 1.veka pita jel hoce neko uopste da ulazi ovde? Javi se nas 30tak, ona kaze dobro ajde (kad ste navalili), ostatak grupe negoduje njih to ne zanima, ona im se izvinjava i daje nam 20 min za razgledanje ... Nas 6 izlazi posle 30 min i naravno ne zatice grupu ispred ... Nije velika steta, govorim italijanski i engleski, kupila vodic i super smo se proveli, naleteli na neke nase studente koji su isli sa Rapsodijem - ovog puta da kazem sve pohvale za njihovu vodicicu koju smo sreli u Veroni - zena je zmaj!

- Posle nekih sat ipo vremena naletimo i na nase - kaze ona - a eto i vas?!?! Zasto nas je ostavila? - pa ona je htela da nas ceka ali se grupa ljutila kao nervozni su nece da nas cekaju. Posle nam kaze gospodja iz nase grupe da to uopste nije bilo tacno- bilo je pitanje "hocete da idemo ili da cekamo ako ima jos neko da nije dosao?", ljudi cutali i ona rekla dobro onda idemo, stici ce nas oni ("oni" pri tom nemaju pojma kuda ona planira da vodi grupu odatle).

Sve u svemu - Venecija i Verona bozanstvene destinacije, Lido di Jesolo bozanstvena pescana plaza duga 7km, hotel Le Soleil sve pohvale, ali ovog puta Kontiki organizacija jedva 2.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bilo je ponudjeno da sa njom obidjemo Duzdevu palatu uz pricu, ali je nasa vodicica njoj rekla da mi to sigurno necemo i da je to skupo i nije nam ni rekla da ta opcija postoji!!!

Negde sam juče-prekjuče i ja konstatovao nešto slično. Fenomen.

Nikako ja da sredim svoj izveštaj i slike.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Другари,

Ајд овако на брзину да вам испричам...

Ми смо ишли колима и отишли до Бергама, одлично место, врло лепо за туристичко обилажење (рекоше нам да има око 300.000 становника, мада не проверена информација)

Отишли смо правац ''горњи град'' илити стари град, прелеп је, уздигнут на брду, препун слатких малих циглама поплочаних улица, пуно кафића и ресторана, цркава...ту се обично у традиционалним посластичарама купује ''палента птичица'' колач ...то је посебно искуство било...

иначе, у горњем граду живи бергамска елита...

У близини је Лаго Д` Исео, мало слатко језеро, али обзиром да нас је ухватила киша само смо процуњали и традиционалано јели сладолед у једној од посластичара...

На путу до Вероне, потрошаки менталитет смо услишили у Франча Корта Вилиџу, који је једини радио за 1.мај

кликни

пут смо наставили ка језеру Гарда...прелепо место Сирмионе су нам посаветовали сами италијани...

погледајте МТФ кликни опет

и тако опчињени смо пут наставили ка Верони.

Верона- било нас је четворо на путу, тако да смо преко интернета пронашли хотел SCALZI, који је једини у том периоду имао слободну четворекревтну собу, као и обезбеђен паркинг (све то по особи 40е)

Искрено, били смо бојажљиви шта по италијанској категоризацији значи 2*, али ово је испала супер комбинација, локације и смештаја.

Скалци хотел и наша четворокреветна соба је заправо изгледало као изнајмљен двособан стан.

Све што смо обишли по Верони спомињало се више пута и не бих да се понављам, сем да се на Пјаци Ербе обавезно пије ШПРИЦ...нека мућкалица на бази белог вина, много освежавајуће и укусно...

У Венецију смо отишли преко Лиди Д`Јесо-а, паркинг и могућност паркирања је најпаметнија са те стране, а овде вас то кошта 5е колико год сати + бродић 4е или 6е у једном правцу...Венеција ме је опчинила потпуно...и опет бих се тамо вратила...

Izmenjeno (dadolina)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ciao Dadolina :)

Super ideja za neku varijantu kolima!

Inace pice koje ste pili u Veroni zove se Venezian Spritz, ali ga prave skoro svuda u oblasti Veneto. Pravi se originalo od proseka, camparija, malcice kisele i list pomorandze unutra. Kod nas moze belo vino umesto proseka ako ga ne nadjes :)

Mesto preko kog ste otisli do Venecije se zove Lido di Jesolo, a brodici krecu iz Punta Sabione.

:)

Ako budes opet planirala neku takvu akciju daj ideje za plan puta i pribavljanje viza bez agencija!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo je u Veneciji bilo kisovito dok sutradan Firenci i Pizi bilo suncano vreme.Ove godine opet idem u Veneciju ,Firencu i Pizu ,interesuju me utisci iz Verone jer jos uvek nisam bio ,jer i ovoga se ne mogu nagledati pogotovo u Uffici muzeju u Firenci tamo bih bio dan i noc) mozda sledece godine promenim marsutu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko vremena imas u Veroni?

Mi smo imali srecu pa smo na ulici naisli na naseg coveka tamo. Odveo nas je u obilazak delova grada u koji sigurno ne bismo sami otisli, do reke, pa preko mosta pa do brdasaca nekih - savrseno. Mogu da ti objasnim, googlemap i sl. kazem, sve zavisi koliko imate vremena.

Arena mi je bila totalno nezanimljiva, nazovi Julijina kuca isto. Grad je lep, ali ne kao Firenca, tako da... Ali treba da se vidi, svakako.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Verona je prilicno dosadna, sa sve pricom o Sekspiru, Juliji i Romeu... Zapravo, mozda je to cini jos neinteresantnijom. Smatram da imam pravo to da kazem s obzirom da sam procitala skoro sve Sekspirove drame.

A Venecija, sta reci, pokloniti se i iznova joj se vracati...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima!

Ovog proleca (u aprilu) planiramo obilazak nekih gradova u Sev. Italiji, u sopstvenoj režiji.

Plan otprilike izgleda ovako:

- dva para, putovali bi kolima

- obilazak Venecije, Verone, Padove i Lago di Garda

- smestaj u jednom od ovih mesta, (osim Venecije, jer su cene sigurno najvise)

- idealno bi bilo naci stancic sa dve odvojene sobe (ako je moguce i dva kupatila), kuhinjom i trpezarijom

- okolina smestaja nije bitna (bazen, pogled, blizina restorana itd.)

- hranili bi se sami (dorucak i vecera u apartmanu), a rucak negde napolju

- cilj je obici sto vise u periodu od npr 5-6 dana

Da li je neko bio na nekom slicno organizovanom putovanju, molim predlog kako pronaci smestaj (sajtove na net-u)?

Unapred hvala!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka