snowwhite

Venecija, opšta tema

218 poruka u ovoj temi

Sajtovi Booking.com i Venere.com su jako dobri za samostalnu organizaciju putovanja. Ne placas prilikom rezervacije vec na licu mesta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima!

Ovog proleca (u aprilu) planiramo obilazak nekih gradova u Sev. Italiji, u sopstvenoj režiji.

Plan otprilike izgleda ovako:

- dva para, putovali bi kolima

- obilazak Venecije, Verone, Padove i Lago di Garda

- smestaj u jednom od ovih mesta, (osim Venecije, jer su cene sigurno najvise)

- idealno bi bilo naci stancic sa dve odvojene sobe (ako je moguce i dva kupatila), kuhinjom i trpezarijom

- okolina smestaja nije bitna (bazen, pogled, blizina restorana itd.)

- hranili bi se sami (dorucak i vecera u apartmanu), a rucak negde napolju

- cilj je obici sto vise u periodu od npr 5-6 dana

Da li je neko bio na nekom slicno organizovanom putovanju, molim predlog kako pronaci smestaj (sajtove na net-u)?

Unapred hvala!

Ne znam da li je ovo pitanje još uvek aktuelno, ali svaka informacija bi mi dobro došla jer i ja početkom maja planiram slično putovanje, prvenstvenom me interesuje kako funcioniše parking u veneciji, ako neko nešto zna bila bih baš srećna kada bi to podelio sa nama

Izmenjeno (sanica)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Parking u Veneciji možeš naći na samom ulazu u turistički deo grada, na Piazzale roma. Tu imaš garaže na 10 sprata. Cena je 24 eura za 24 sata. Ima i malo jeftiniji Tronheto, klasičan parking ali je malo dalji od Piazzale roma.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na vrlo korisnim informacijama, moram samo još da nađem neku dobru kartu grada, imam još jedno pitanje ako nije problem-kako se od parkinga stiže do centra odnosno do glavnog trga? Pozz

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Od parkinga do trga Svetog Marka možeš pešaka, samo prati strelice. Imaš i vodeni prevoz ali tu ti ne mogu pomoći, jer ga nisam koristila. Pešaka ti treba oko 20 minuta, ali usput imaš šta da vidiš, i jako je prijatna šetnja.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako se ima vremena, svakako preporučujem i jednu vožnju vaporetom, u oba smera Velikim kanalom. Takođe pruža zanimljiv pogled na grad, arhitekturu, kanale, mostove... Karta važi nekoliko sati (ili ceo dan?) pa mogu da se prave pauze na stanicama koje vam se učine zanimljivim, i onda posle uhvati sledeći.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li ste ovog leta bili u Veneciji?

Kakvo je bilo vreme?Da li su velike guzve?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bila krajem maja u Veneciji. Tada je bilo pakleno vruće. Nemojte krenuti u obilazak grada bez šeširića i flašice vode. Vodu kupite u Lidu (pročitala sam da će vam tamo biti glavno odredište), jer je u Veneciji preskupa, a i nema je baš na svakom koraku. Obavezno se namažite nekim zaštitnim faktorom jer su nama ramena pregorela, logično, čitav dan smo proveli praktično na suncu. Gužve su bile ogromne, ali brzo naviknete na to. Najgore je čekati u redu za ulazak u Crkvu svetog Marka i Duždevu palatu, mada i to ide dosta brzo s obzirom na broj ljudi koji čekaju. Ovo nisu baš ljetnji utisci, ali vam možda budu koristili. Pozdrav!

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Majo,naravno da je od koristi!

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Garderoba za obavezno ostavljanje stvari pre ulaska u crkvu Sv. Marka je u uličici LEVO, gledano prema ulazu u crkvu. Uličica, pa možda druga ili treća zgrada levo, pa unutra. Malo čudno rešenje.

Da ne stanete u red pa da vam pred ulazak kažu da morate da ostavite stvari. Pustiće vas posle i bez novog čekanja, ali se gubi vreme...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kad sam ja bila zabranjeno je bilo unijeti ranac, a ostale lične torbe se mogu unijeti. I koliko se sećam, nije se moglo ući u majicama na bretele, šortsevima, papučama i sličnim "nepristojnim" komadima garderobe.

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moguće i jedno i drugo. Tj. sigurno je tako.

Mi jesmo imali samo rančeve, tako da smo praktično ostavili sve u garderobi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na ulazu i Crkvu svetog Marka su bili neki kao panoi na kojima su precrtan ranac, majica na bretele, šorts i slični komadi garderobe, fotoaparat,... Možda se na to od onolike gužve i ne obrati pažnja, a nas je i vodič upozorio da ne bismo gubili vrijeme. Čak je i on sam pošao tamo negdje da ostavi svoj ranac koji je bio kao đački, ništa veći. Redar na ulazu je ispred mene zbog toga vratio neke momke, a drugaricu i mene su pustili, a imale smo veće modele tašni, a čak i kese sa suvenirima. Znam da nam je vodič objasnio zašto su baš rančevi nepoželjni, ali nije me baš interesovalo pošto ih ne nosim i nisam mogla još i to pamtim, pored svih ostalih bitnih informacija. plezko.jpg

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nadja, možda će vam i ovo koristiti. Kad se dobro zamorite od švrljanja po Veneciji, ako volite kafu, obavezno probajte đakometo (rekli su nam da se tako zove). To je kombinacija topljene čokolade, esspresa, lješnika, mlijeka. Božanstvena je i provjereno vraća snagu. Mi smo je pili u jednom malom lokalu blizu Velikog kanala. Zaboravila sam ime, ali mogu da opišem, lako se nalazi. Kada od Crkve svetog Marka dođete do mosta Rialto, pređite most, skrenite lijevo i idite ulicom uz kanal. Prolazićete pored nekoliko restorana. Posmatrajte uličice sa desne strane. U jednoj od njih, možda četvrtoj - petoj od mosta, na otprlike 100m od kanala primijetićete u zidu malu, okruglu tablu sa natpisom i par stolova ispred. Nikada ne biste mogli ni da pomislite da tamo ima nečega. E tu je lokal u koji smo se vraćali opet i opet... Odlično dođe kad se zamorite, a koliko smo uspjeli da primijetimo, jedan je od rijetkih u tom dijelu Venecije. Okolo su obično restorani, pa su umorni turisti uskraćeni za mali predah uz kaficu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Super ideja,hvala.Sigurno cu otici to da probam biggrin.gif

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka