snowwhite

Venecija, opšta tema

214 poruka u ovoj temi

Mi smo isli preko Follow me , s tim da je sa nama isao i Filip travel. Udruzili su se. Isli smo na turu Karneval u Veneciji. Prvi dan poseta Veroni i Padovi i to je bilo uracunato u cenu, zatim dva dana Venecija.

Stvarno je bila lepa tura.:)

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja ne znam da li ovaj moj opis sada mesto ovoj temi, ako nije, mikap ce da se pozabavi time. :blush:

Mi kada smo gledali za NG aranzmane hteli smo iskljucivo da nocimo u Mestreu. Nikako u Lido di Jesolu. To je imao samo Putnik, ali su oni otkazali (na vreme), i prebacili nas u Filip Travel, koji je imao slicnu varijantu.

Mestre je predgradje Venecije i povezan je mostom (jedinim) koji vas tacno dovodi do zeleznicke stanice. Posto nismo hteli u Veronu, prakticno smo imali 2 cela dana samo za Veneciju. Nama je hotel bio fenomenalan, B4 se zove, soba lepa, krevet ogroman i preeeeudoban, i kupatilo fantazija. Terasu nema. Klopa ok.

97676807.jpgimg1895c.jpg

Od njega smo isli busom do centra Mestrea, pa 15ak min i onda smo hteli dalje da predjemo u bus br 2 koji vodi do zeleznicke stanice. Ali guzva je tolika bila (1. januar) da je to bilo neizvodljivo :nea:

Na toj samoj stanici je i zeleznicka stanica, i tu smo se raspitali i shvatili da voz za Veneciju ide za 2min i da moramo da trcimo!!!!:D Stigli sve, super, karta se kupuje u trafici-restoranu na samoj stanici i kosta 1.2€. Voz ide 10-15min.

U povratku smo usli u bus br.2, i posle opet na istom mestu presedali do hotela.

Bila je i laksa varijanta, bus koji vozi direkt do Venecije ali posto je bio 1.januar ta linija je bila ukinuta samo tog dana.

Inace da napomenem da sve one karte za prevoz, dod 12h, 24h, 36h itd vaze i za Mestre! Mi smo uzeli od 24h i kostala nas je 18€, ispaltilo se jer je samo u Veneciji, karta u jednom pravcu da se vozite vaporetom 6.5€, a mi smo ga max koristili da bi ustedeli u vremenu, a i mogu vam reci da je prava uzivancija provozati se Grand kanalom.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Venecija uopste nije okicena za NG, sam trg Sv.Marka jeste, za docek, ali kad se prosetate ulicicama nema nigde neke dekoracije. Retko koji prozor ima one sijalicice. Ali zato ljuuuuudi zilion! Mnogo je gadno bilo doci od Rialta do trga (sve smo pesaka tu noc isli, nismo hteli sa agencijom jer kosta 20€, nego sve individualno), one uske ulicice i zaista hiljade ljudi u jednom cugu. Guranje, pevanje, razbijanje flasa... Haos!!!

Znajuci to, a i iskustva drugih, mi smo krenuli ka stanici da se vracamo negde oko 00:20, dok je jos trajao vatromet. Ja ne mogu da zamislim kako to izgleda kada ona masa sa trga (koji je ogroman) krene ka tim ulicicama. A realno nema kuda da ide, samo je jedan put do nekog centralnog dela Venecije. Na vreme smo pobegli, i tad je bilo haoticno proci taj prvi talas, dok se ulice ne razgranaju malo. Deca vriste (uz svo duzno postovanje roditelja sa malom decom, nikako u Veneciju kad je guzva!), neki se biju, gadjaju... Vrlo neprijatna situacija, koja srecom nije dugo trajala. Kada dodjete do Rialta, i dalje je guzva, ali ona sirina vam daje neku slobodu ipak, pa nema guranja.

Pogled sa Rialto mosta:

22154441.jpg

Kod crkve Sv. Marka:

51376836.jpg

16699540ly.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko odlazio vozom ili busom iz Venecije do Padove na jedan dan? Tražila sam malo po netu, pa sam pronašla odgovore na nekim stranim forumima (od pre 2-3 godine), ali bi bilo od pomoći ako je neko skoro išao ovom maršutom da podeli svoje utiske.

Interesuje me cena karte (po ovom što sam pronašla je okvirno od 2-8e) za voz, odakle isti polazi (Mestre ili Santa Lucia), koliko vremenski treba do Padove (navodno 20 minuta?!), red vožnje?

Takođe me interesuje da li je neko putovao od Padove do Lido de Jesola, jer ćemo tamo biti smešteni, pa bi mi ta maršuta po povratku više odgovorala, ako se odlučim za obilazak Padove.

Ako neko ima iskustva sa busom, i to može doći u obzir.

Hvala unapred svima na odgovorima i pomoći.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sve informacije na: http://www.trenitalia.com

Vozovi polaze iz stanice Santa Lucija, ali staju i u stanici Mestre. Vožnja do Padove traje od 15 - 30min. Cena karte, od 3 - 15e u jednom smeru za 2.kl. Idu na svakih 10 - 15 - 20min.

Od Lido di Jesola možeš autobusom doći do želj.st. Mestre.

Info na: http://www.atvo.it

Izmenjeno (koldar)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ovakav odgovor mi je trebao. Hvala puno, puno. :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Neko je pitao za aranzman tipa Verona-Venecija bez sopinga u Palmanovi i sl. Mi smo uplatili preko Plana Tursa, 2 nocenja u Lidu, s tim da se prvi dan pravo kad se udje u Italiju ide u Veronu (dakle uracunato je u cenu, jer mnoge agencije to naplacuju dodatno kao izlet), a onda se nastavlja ka Lidu u kome nocite naredne dve noci. Dakle imate Veronu i 2 dana u Veneciji za vreme karnevala. Nama je ta ponuda izgledala najbolje nadam se da cemo istokg misljenja biti i kad se vratimo :) I ono sto je najbitnije period je petak/utorak sto odlicno dodje kao produzeni vikend...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Posto sam dosla pre neki dan sa osmomartovskog putovanja, najzad resih da napisem ovde neku rec o tome. Isli smo na ovo putovanje preko makedonske agencije Falcon iz Skoplja. Kako sam ja iz Vranja ova opcija sa makedonskim agencijama za put autobusom je pravi pogodak. Najbitnije od svega je sto se ustedi silan trud, pa i novac, za put do Beograda. Moja preporuka i svaka pohvala za gore spomenutu agnciju (mislim da nemaju nikakve veze sa nasim Falkonom).

Plan puta je bio Venecija-Verona-Palmanova-Trst, sa dva nocenja u Lido di Jesolu. Iako smo bili jako umorni posle celonocnog putovanja, sam miris mora, prelepe gradjevine i ambijent u Veneciji su ucinili da zaboravimo na umor. Venecija je stvarno kao neki grad iz bajke i najbolja preporuka za posetu Veneciji je broj Japanaca koje mozete tamo sresti, koji su prosli pola sveta da bi dosli do nje. Sami detalji o Veneciji su vec izneti i jedino sto mogu da dodam je da je sest sati boravka u njoj stvarno malo.

Navece smo se vratili u Lido, gde smo bili smesteni u hotelu La Fenice. Sasvim lep i pristojan hotel na 50 metara od dugacke peskovite plaze. Sutradan smo isli u obilazak Verone, grada na oko 150km udaljenog od Venecije. Naravno bio je nezaobilazan obilazak Julijine kuce, centralnog trga, Citadele, ali iskreno nezaboravna je bila poseta Arene, trece po velicini u Italiji. Sama pomisao da je ta gradjevina izdrzala dva milenijuma, da su se nekad tu odvijale gladijatorske borbe je fascinantna. Ako nekog zanima ni cena ulaska nije velika, sest eura. Sama arena se koristi i sada za odrzavanje koncerat i moze da primi preko 20.000 posetilaca.

Nakon jos jednog nocenja i dorucka krenuli smo nazad. Prvo do Palmanove i na kraju kratka dvocasovna poseta Trstu. Sve u svemu prelepo putovanje.

Dodacu samo jednu napomenu, obezbedite vece kolicine vode i sokova ukoliko ne zelite da placate male flasice od 1,5 do 2,5 eura. Nije problem u tome sto je Italija enormno skupa, problem je u tome sto u centrima ovih gradova gde boravi najveci broj turista nema normalnih marketa, vec su sve uglavnom restorani ili prodavci brze hrane gde su cene onakve, kakve sam navela. U Lidu smu na nasu srecu jedva nasli jedan market koji je radio (zimi su 95% lokala u Lidu zatvoreni, ili rade do 20h, tipicno primorsko mesto). Naravno ima u Lidu i Lidl marketa i drugih, ali ako uzmete u obzir da je plaza dugacka 8km, a mi bili smesteni na kraju plaze, bilo bi suludo upustati se u takvu avanturu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Obisla sam Veneciju i Veronu i moji utisci su sledeci: Venecija jeste lepa i neobicna jer je jedinstvena i neponovljiva ali Verona mi je :volim: ljubav na prvi pogled. U Veneciji nikada ne bih mogla da zivim ali bi se zato u Veronu preselila vec sutra :)

foto-279.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I dok ne stignem da napisem nesto vise evo jos koja slicica :)

foto-281.jpg

Izmenjeno (mikap)
Uklonjena jedna fotografija, duplikat
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@urbans

Potpuno se slažem sa tobom.

Venecija jeste remek delo, ali Verona je grada sa šarmom :)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bas tako tristan :)

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko odlazio vozom ili busom iz Venecije do Padove na jedan dan? Tražila sam malo po netu, pa sam pronašla odgovore na nekim stranim forumima (od pre 2-3 godine), ali bi bilo od pomoći ako je neko skoro išao ovom maršutom da podeli svoje utiske.

Interesuje me cena karte (po ovom što sam pronašla je okvirno od 2-8e) za voz, odakle isti polazi (Mestre ili Santa Lucia), koliko vremenski treba do Padove (navodno 20 minuta?!), red vožnje?

Takođe me interesuje da li je neko putovao od Padove do Lido de Jesola, jer ćemo tamo biti smešteni, pa bi mi ta maršuta po povratku više odgovorala, ako se odlučim za obilazak Padove.

Ako neko ima iskustva sa busom, i to može doći u obzir.

Hvala unapred svima na odgovorima i pomoći.

Ja sam juce dosao iz Venecije i mogu da ti kazem da je veoma nezgodno ici iz Lida di Jesola do Padove.Postoji samo bus koji ide iz Lida do Mestre pa odatle do Padove ili vec gde hoces.Dosta se vremena gubi na taj prevoz,a moj ti je savet da vec ako hoces da se pomucis sa prevozom onda idi za Veronu.Veruj mi da svaku kap znoja I truda vredi videti Veronu.

Ne znam kolika je cena karte jer sam odustao od Padove,jer sam se snasao za put do Verone.

P.S. Moj ti je savet ako si u Lidu di Jesolu imas nasih agencija sve vise i vise pa se prikljuci nekoj koja ide za Veronu a mozda i za Padovu,jer lakse ces doci a niista skuplje te nece kostati.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Stevo, hvala svakako na odgovoru. Ja sam već bila u februaru i vratila se, a i putovala do Padove, doduše iz Venecije i nazad, i nije bilo problematično. Napisala sam putopis na ovom podforumu i moje utiske, a osvrnula sam se i na taj put, pa možda nekom pomogne. :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Odlazak za Veronu, preko agencije sa kojom ste došli, staje 20e. Za ove pare je tako reći ne moguće stići javnim prevozom do Verone. Ali, može se vrlo lako deseti da, u ovoj varijanti, u Veroni provedete 3-4 sata i..............gotovo. Opet kažem, može, ali ne mora biti. Za prvi maj, kada sam bio u Veneciji (u Lidu) oni koji su se odlučili da idu za Veronu, tamo su proveli svega 3 sata!!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26382
    Ukupno tema
    881554
    Ukupno poruka