snowwhite

Venecija, opšta tema

214 poruka u ovoj temi

Ja planiram u septembru da idem u Italiju i jedan dan cu obici Veneciju. Posto cu biti smesten u Monci, planiram iz tog pravca da prodjem Veneciji. Vecina ljudi na forumu je isla u veneciju iz Lida. Mene zanima, da li je neko isao sa druge strane i da uopste ,moze da se prodje sa druge strane, bar meni tako to izgleda na google map-u. :) Da li ide neki brodic, da li je to taj vaporeto,...

hvala na odgovorima :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Najbolja varijanta ti je da odes do same Venecije kolima i da ostavis kola na parkingu koji za 24 sata kosta 24eura,pa po Veneciji mozes i peske ili da platis dnevnu kartu za vaporeto pa da je obidjes i sa mora.Upravo sam pogledala kartu Italije i od Padove mozes da se spustis do gradica Chioggia(ne znam kako se cita),pa odatle brodom,ali mislim da ti je to nepotrebno maltretiranje i da ces izgubiti mnogo vremena.Od Milana do Venecije se stize za oko 3 sata i nikako nemoj ici subotom.U Veneciji imas 3 parkinga,biraj jedan od 2 bliza,cuvaj noge za obilazak,trebace ti... biggrin.jpg

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

sta treba i sta moze da se obidje u Veneciji za pola dana?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li neko zna da li su cene hotela iste ako se rezervisu unapred preko neta ili da se tamo dodje na licu mesta

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi bi isli u novembru i bili bi smesteni u Padovi, a odatle bi isli u obilazak Venecije, Verone i ako neko ima neki predlog sta jos obici u tom delu Italije, a da nije mnogo daleko.

Da li je bolje ici kolima do tih gradova ili ostaviti auto na hotelskom parkingu pa ici autobusom, vozom ili cime vec.

Hvala unapred.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

da li znate gde ce te da spavate, u kom hotelu i kakve su cene. Padova i meni odgovara ali nisam gledao hotele

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Izvini stigao sam juce sa odmora pa ti tek sad odgovaram.Gledao sam neke hotele preko Bookinga i Hotelsa za 4 noci sa doruckom za nas dvoje oko 300 eur.Veceras planiram da pocnem da trazim i da rezervisem ovih dana.

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

da li znate gde ce te da spavate, u kom hotelu i kakve su cene. Padova i meni odgovara ali nisam gledao hotele

Sve sam blizi ideji da ne budem smesten u Padovi sve vreme nego da idem prvo do Milana i da tamo budemo 1 dan i da spavamo pa da onda predjemo u Padovu ili negde tu i da idemo do Verone, a onda nesto usput pa ka Veneciji. Svaki savet je dobrodosao.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pre dva dana sam se vratio sa putovanja, obisao sam Hrvatsku, Sloveniju, Italiju, Svajcarsku i Austriju. Naravno samo deo tih zemalja i napravio sam 5000 km autom. Ako nekog nesto interesuje voljan sam da pomognem.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Možeš da napišeš putopis i ostaviš u posebnom delu sajta, i možeš da izabereš fotografije (pretpostavljam da ih ima) i okačiš u MFT.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Probacu da nadjem gde da okacim putopis

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Upravo sam stigla iz Lido di Jesola, bilo je super! Isli smo kolima. Soping nije ono sto sam ocekivala. Padova je mozda najbolji grad za to. Na ulasku u grad je Ikea i veliki trzni centar preko puta nje. U njemu se mogu naci dobre italijanske cipele od 10 do 80 evra. Previse kineske robe, u Trstu posebno. Odlican je novootvoreni soping centar outlet najpoznatijih dizajnera Italije, nalazi se u mestu Novanta di Piavena auto putu. Tu su outlet radnje Armani, Fendi, CK, Valentino, Pupa... To je svega 30min od Lida. Koliko sam ja videla, soping u Veroni je kao i u svakom turistickom mestu, dakle bez nekih ozbiljnijih snizenja. kozmetika je skuplja ali i kvalitetnija. parfemi su za nijansu jeftiniji a narocito ako su na akciji. Ako vas jos nesto interesuje vezano za sam put, putarine ili obilaske slobodno pitajte. Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sta ste sve od gradova obilazili.

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bili smo u Padovi, Veroni , Veneciji , Trstu, Jesolu (prelepom gradicu). Zao nam je sto nismo obisli i Vicencu koja je negde na pola puta Verona-Padova. Putevi su odlicni, nije bilo znaka koji definise ogranicenje brzine na auto putu tako da smo vozili pun gas, a putarine su od 1,5 do 5 evra. U veneciji i Padovi smo bili po dva puta. Toliko su dobri putevi da smo sve ovo spakovali u osam dana.Po preporuci mnogih, svratili smo u Palma Novu, trzni centar na auto putu pre Trsta. Nista posebno, a i cene su dosta jake. Ima i kineske robe. Sportske radnje su dosta skuplje od nasih, a ostalo kao i u BG i NS.

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam bio 2006 kolima u Torinu i Milanu i za puteve znam, ali sada idemo vise turisticki i obisli bi ove gradove, a plan je sledeci.

Bgd- Milano i Vicolungo outlet kod Milana(bio i prejeftin),a onda polako ka nazad.Verona i nocenje na Garda jezeru, onda Padova,Venecija,Lido i Trst na kafu pa kuci.

Kako ste vadili vizu.

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26371
    Ukupno tema
    881166
    Ukupno poruka