jovana95

Beneluks tura

11 poruka u ovoj temi

U novembru mesecu drugarica i ja putujemo preko Jungle tribe na Beneluks turu. Belgija je oduvek bila moja zelja, pogotovo Briz. Konacno ce mi se ove godine zelja ostvariti, pa zelim sto bolje da se pripremim, doduse jeste da je to tek  3 meseca, ali nije na odmet . U sklopu ture idemo prvo u Prag, tamo imamo 10 sati, za Prag sve znam jer smo tamo bile prosle godine bas u to isto vreme. Nakon Praga idemo Luksemburg, gde imamo nekoliko sati, nakon toga dolazimo u Brisel gde imamo 3 nocenja sa doruckom. Od fakultativnih izleta nam je ponudjeno u paketu Briz i Gent i Roterdam i Antverpen. Definitivno cemo ici na ova fakultativna izleta, jer nakon toga imamo jos jedan ceo dan slobodan da obilazimo Brisel. U povratki imamo 10 sati u Salzburgu. Mene zanima sta sve treba obici u ovim gradovima, koje znamenitosti, koje muzeje, gde sesti i jesti, bilo kakva informacija znacila bi mnogo jer nam je ovo prvi put ovakvo duze putovanje. Kakve su cene u pomenutim gradovima, ? Bilo sta, hvala unapred :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imam problem sa razumavanjem tvog pitanja. Naime, pomenita mesta obilaziš u organizaciji agencije („fakultativno“) pa mi se čini logičnim da u toj agenciji znaju (ili bi trebali da znaju) odgovre na tvoje pitanje („šta sve treba obići u ovim gradovima, koje znamenitosti, koje muzeje, gde sesti i jesti”

 

Inače, sve pomenuite gradove možeš za mnogo manje para obići i u “sopstvenoj režiji”.  Briž, Gent & Antverpen su veoma lepo povezani vozovima kojih ima često….

Tempo obilazaka & redosled sama određuješ… kao istvari koje posećuješ/gledaš….  

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slažem se da bi do novembra trebala sama da napraviš plan obilazaka za pomenute gradove i siguran sam da ćeš proći mnogo jeftinije, videćeš više (i sigurno samo ono što smatraš bitnim a ne ono što agenciji odgovara da posetite) i organizuješ se po svojoj volji. Prevoz u Belgiji je fantastičan, vozovi saobraćaju jako često i veoma su tačni, sećam se 2003. sam se prvi put vozio na relaciji Brisel-Antverpen u onom vozu sa dva nivoa. Cene su dosta jake, to su zemlje sa dosta velikim standardom ali imaš vremena i za to da se spremiš. :D

U Belgiji obavezno probaj ručno pravljene čokoladne bombone i pivo od maline (zovu ga krik).

Izmenjeno (legija037)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pitam zato sto vodjena ranijim iskustvom, agencije nekad tj. vodici nisu bas azurni u savetovanju, a pogotvo sto se tice mesta za jelo, pa zato pitam da li neko zna neka mesta koja su dobra.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li ta Beneluks tura obuhvata i Amsterdam?Tamo ima najviše muzeja definitivno.Nije pomenut među svim tim gradovima a od svih ponuđenih video sam samo Roterdam i mogu reći da je to grad koji radi,Den Haag raspodeljuje novac a u Amsterdamu se troši tj. uživa i to je neko ko je tvorac ove fraze lepo opisao Holandiju.Roterdam je grad sa modernim zdanjima i užurbanim ljudima,sravnjen je sa zemljom u 2. svetskom ratu tepih bombama.Preporučio bih stroopwafel od poslastica,izgledom ne obećava ali oduševljava ukusom.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije, samo Roterdam. Amsterdam ostavljam za sledecu godinu, mislim da je on prica za sebe i da zahteva vise dana :) Hvala na preporuci, potrudicu se da sto vise isprobam :) pa posle javljam utiske

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Belgiji naravno sto vise piva i cokolade tj praline da probas :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To mi je svakako u planu. Zanima me da li vredi ulazite u zamak u Gentu? Da li ima sta da se vidi?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Slažem se da bi do novembra trebala sama da napraviš plan obilazaka za pomenute gradove i siguran sam da ćeš proći mnogo jeftinije, videćeš više (i sigurno samo ono što smatraš bitnim a ne ono što agenciji odgovara da posetite) i organizuješ se po svojoj volji. Prevoz u Belgiji je fantastičan, vozovi saobraćaju jako često i veoma su tačni, sećam se 2003. sam se prvi put vozio na relaciji Brisel-Antverpen u onom vozu sa dva nivoa. Cene su dosta jake, to su zemlje sa dosta velikim standardom ali imaš vremena i za to da se spremiš. :D

U Belgiji obavezno probaj ručno pravljene čokoladne bombone i pivo od maline (zovu ga krik).

Ovo za pivo od maline cu definitibno probati, tako sam i u Pragu bila pivo od sljive, bas extra :)

Izmenjeno (jovana95)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@jovana95, Molim te možeš li reći kako je na kraju bilo na ovom putovanju, Mi planiramo da idemo sada za novu godinu u istom aranžmanu preko iste agencije, pa nas interesuje. Hvala  pozdrav.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa da odgovorim ja kada vec Jovana nece, cisto zarad drugih putnika koji bi mozda isli na ovu turu. Ukratko sve je bilo odlicno, Prvo smo posetili Prag, ne bi o njemu mnogo vec ima pregrst tema kada je rec o ovom gradu, nakon Praga stigli smo rano u Luksemburg, meni je ovo fenomenalan grad, prelep, ima dosta toga da se vidi, tu smo proveli oko 3 sata, nakon cega smo se uputili ka Briselu, odmah posto smo se smestili u hotel nas Bus nas je odvezao do centra grada, gde nas je vodic poroveo kroz Brisel pesackom turom. Narednog dana 31.12. isli smo na fakultativni izlet u Briz i Gent. U svakom gradu smo proveli oko 3 sata. Svako ko zeli barem na par sati da se vrati u srednji vek mora da poseti ove gradove, Oba su bajkovita, fenomenalna sa izuzetno ocuvanom arhitekturom i mnogobrojnim znamenitostima. Po povrtatku agencija JUNGLE TRIBE i vodic Radosav koji je inace bio sjajan i maksimalno usluzan svo vreme puta obezbedili su nam besplatan prevoz iako nije bilo u planu programa do Atomijuma, gde je bio organizovan spektakularan vatromet i program povodom doceka. Po zavrsetku programa bus nas je oko 2 izjutra vratio u hotel. Naredni dan bio je rezervisan za izlet u  Roterdam. Na kraju 8 dan proveli smo u Salzburgu. Ukratko to je to. Sve u svemu sjajno putovanje za male pare u svakom slucaju za svaku preporuku. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905030
    Ukupno poruka