suki

Malo po Kefaloniji-putopis

@@Teogonija

Koji smeštaj je u pitanju (mislim na ovu terasu :)

@suki

Putopis je fenomenalan. Meni ce bas koristiti posto mi sutra krećemo put Kefalonije

Pozdrav svima

Hvala @zoki_ns

Lep provod vam zelim, a posle i neki izvestaj ;)

@zoki_ns

Smestaj sa slicice je Waterside apartments, kao sto rekoh tamo sam odsela pre 5-6 godina i bilo je za svaku preporuku, kako se stvari menjaju iz godine u godinu ne znam kako je sada. Gazdarica je bila fantastican domacin, smestaj izuzetno cist, ugodjaj na terasi sa pogledom takav da ti je tesko  pokrenuti se i krenuti dalje u akciju :)

Srecan put i lep odmor

Briljantno, ništa manje očekivano od Vas. Jest da se u putopisima destinacije manje više ponavljaju, ali, svakako je  korisno pročitati impresije različitih ljudi. Obraćate pažnju na smeštaj, cene (komercijala),  lične utiske, sitne detalje, ali i opšte informacije, Sve to potkrepljeno sličicama sa lica mesta čini zaokruženu priču .

Kad spomenuh sličice, mala digresija ako smem da primetim, ubuduće povedite računa kako držite aparat da Vam (na nekim slikama) ivice zgrada, ili pak more tj horizont ne "curi" u levu ili desnu stranu (profesionalna deformacija, izvin'te). Nije to uopšte strašno,  niti previše bitno za ovakav tip Foruma,  ali eto, spomenuh ovo jer smatram da ste odavno prevazišli amaterski nivo, i da spadate u top ligu cenjene forumske zajednice.

Sve u svemu dokazani ste putopisac, Vaši radovi zavređuju pažnju, i pravo je zadovoljstvo čitati ih.  :thankyou2:

Hvala, @dimic_bata puno! :)

Sto se tice slika, 100% je sve tacno, sramota me i da kazem, da su slikane uglavnom telefonom, jer sam bila suvise lenja za fotoaparat :crven-od-stida:

Tako da su dobro i ispale :rolleyes:

Nikad vise slika nisam imala, a kada sam ih pregledala, dosta njih mi se nije svidelo. Odmah sam pomislila, da su slikane sa fotoaparatom, izgledale bi mnogo bolje. Meni  je najvise smetalo, sto svetlost nije bila kako treba. Imam dosta belicastih slika, od jake svetlosti.

To mi se sa Nikonom ne desava, ali telefon je telefon :pardon::sorry:

@suki  odličan putopis  :)

U zadnjih par godina sam pročitala dosta putopisa sa Kefalonije, izveštaja,opisa, pogledala fotografja.... Kao što je neko već pomenuo, mislim da najviše putopisa  i ima ovde na forumu, sa Kefalonije i Lefkade

Uvek mi je sve bilo prelepo. Oduševljavale su me fotografije, plaže, priče... ali biću iskrena nikad ozbiljno nisam razmišljala da idem na Kefaloniju.  Nije važno zašto, svako od nas ima neke svoje razloge.

Medjutim nakon priče sa tobom, čitanja putopisa,  prvi put ozbiljno razmišljam da bi mogli da letujemo na Kefaloniji.. Za koju godinu.

Definitivno bih išla u Agia Efimiu, jer je to tačno ono što tražim  što se tiče letovanja. Odgovara mi sve vezano za to mesto.

Tako da, verujem da ćemo dosta još pričati o ovom mestu, Kefaloniji... :)

Hvala @mikap :srce:

Agia Efimia jeste zgodna za mnogo stvari, a eto, deluje ti i da je to, sto trazis.. Opisacu je malo  detaljnije ovih dana, sa vise slika (znam da volis) :)

Odlično, jedva čekam :)

Kad budeš detaljnije opisivala, ako nije problem napiši i :

Kakav je put od Agia Efimie do Fiskarda?  Kakav je do Mirtosa? Koliko je zahtevan, krivudav...

Koliko ti je od smeštaja bila udaljena ta lepa plaža? Kod te taverne Paradiso.

Hocu :)

Gledam ponovo  tvoje fotke @suki  ,.. jako lepi kadrovi,..pa i boje,.  nikako da se 'opasuljim' da su mobilnim uslikane,..

Inače,..  poznao sam kuću (na tvojoj fotki) koja je do skoro bila kafana " Kod kapetana Korelia",.  i gde sam kupio šešir .

(čini mi se da je to ta radnja,.. ili mi se čini :) )

20170714_141156.jpg.97f8dd2a7e12de29001d

,.. ovo je tvoja fotka,..aa, uspeo sam (jedva) da pronađem i moje,..

DSC_0576.thumb.JPG.22365980ed6fcc09ef269

Ne znam samo štoo je baš ta kuća "kafana"  - opstala najduže po tim imenom,.. ili je Nikolas tu stanovao,.. ili je čovek onoo,.msm,.. voleo kafane :plez:

DSC_0580.thumb.JPG.7a306e96ce38ea1d736ea

I mi volimo kafu,. u kafani smo je pili, odlična je bila,..

Izmenjeno (Lunjo)
editor zeza,..

U Agia Efimii nema vise restorana sa tim nazvom, a koliko sam primetila, ni u Samiju :neznam:

A ovaj na cosku- omiljeni kafic lokalnog stanovnistva (70+), za sacovanje :D

Salim se, ali on jeste u nekom domacinskom fazonu. Jednom smo seli tamo i svi se znaju, koliko sam zapazila ;)

Ahaa,.. a đe 'odsedaju'  ( i piju kafu,.. ili već šta piju,.. - što bi pit'o Taško Načić,..)  te koji ovi (70+ ) šacuju ?  ..

šalim see,.. Nisam ni znao da je bilo tog imena u Sami-ju,.. imao sam teorijsku pripremu,.. ali msm da toga nije biloo,..

Inače je deo filma sniman i na Mirtosu,...

mene je zanimala Penelopa,.. ali o njoj se nije znalo, gde je bila :) . Inače smo se raspitali i o tome,.. Antonio Koreli se (zaista) nije vratio na Kefaloniju,.. a na filmu jeste,..

(To nam ispričaše tii od 70+,.. ;) )

DSC_0585.thumb.JPG.944a93f9e0644f392404f

Ovo je fotkano sa pozicije  - onih mini plažicaa,..

DSC_0588.thumb.JPG.9ea09bf92c6d15e3f2661

Lepa plovila su ukotveljena u Ag. Efimiji, a ima i za iznajmljivanje tih luksuznih,.. bogat svet tu letuje,..

DSC_0592.thumb.JPG.e7199a9d3e08c1f491596

(Ovo je sa one druge plažice fotkanoo,..  jahticee)

DSC_0594.thumb.JPG.d64325eff5d78b44bd813

Nisam video crkve po Efimiji,..  ( malo sam šacovao,.. pa vala zatoo) ali ima onih buržujskih vila, tamo prema Sami-ju

Izmenjeno (Lunjo)

Postoji lepa, nova crkva u Ag. Efimiji.Na putu do nje u jednoj uličici sam uslikala simpatično strašilo sa sa sunčanim naočarima.

Odlican putopis sa pregrst informacija, za nas koji prvi put planiramo Kefaloniju!

Slike su ocaravajuce i moram priznati da su mnogo pomogle da izaberemo Kefaloniju za odmor, a i da se registrujem na ovaj forum, jer sam se potpuno odusevila! :)

Hvala na trudu!