suki

Malo po Kefaloniji-putopis

Divno!

Mislim da najvise putopisa na ovom forumu ima sa Kefalonije, ali bez obzira na to, svakom novom se obradujem i citam sa uzivanjem. I u svakom putopisu nadjem neki deo, neku plazu koja mi se svidi a koju nisam posetila.

Prelepo @suki

Drago mi je što ti se Kefalonija dopala i što si je doživela na sličan način kao i ja. Posebno mi je drago za Agia Efimiu ;).

Nama je, eto, Kefalonija izmakla u poslednjem trenutku, ali se nadam da ćemo joj se vratiti neke od narednih godina :).

Agia Kirjaki je carobna

Suki, svaka cast! Uzivao sam citajuci i gledajuci slike.

Mogu ti reci da si mi stavila Aja Efimiju visoko na listi potencijalnih boravista na Kefaloniji.

Posebno mi se svideo deo vezan za gastronomske dozivljaje, meni je npr. to dosta bitno. Mozes li mi reci koliko je otprilike ono setaliste uz more i da li si videla bilo kakav sadrzaj za decu, igraliste, zezalice, spravice...? Cena od 226e za 8 nocenja je skoro pa smesna, u odnosu na ovo sto sam gledao po Halkidikiju i Tasosu.

Vidim i da vas je lepo sluzilo vreme dok ste bili na severu, uglavnom je bilo mirno more, bez vetra.

Sto se tice Liakasa, drago mi je da ste i tu dobro prosli, ali vidim da na bookingu ima ocenu nesto oko 7.5, sto i nije bas vrh. Ljudi su se dosta zalili na tvrde krevete, osnovano ili ne?

I za kraj, kao sto znas jos nisam bio na Jonskom moru, ali citajuci iskustva po forumima, Kefalonija mi se izdvojila kao nesto najbolje. Vidim da si je i ti preporucila kao dobro mesto za nekog ko prvi put dolazi na Jonsko more.

Ali rekao bih da ti nije najbolja, pa mi reci sta je, po tebi naravno, bolje od Kefalonije?:)

@suki putopis je jako  lep, kao i fotografije. Odusevljena sam!

Ja idem za dvadesetak dana, ali sada mi se cini kao da je za dvadesetak godina. Ne mogu da docekam☺

Odličan " morski" putopis, sa divnim fotkama, zanimljivim opisima i ličnim impresijama. Sjajno ! :cestitam:  . Zaintrigirala me i ova destinacija što mogu tebi da zahvalim.:rolleyes:

@suki

Nista manje nisam ni ocekivao:zaljubiska:

Putopis za svaku pohvaliu:cvetic:, zaista je uživanje čitati ga. Mogu reći da imamo sličan ukus, barem što se plaža tiče, Foki i Xi kao da sam ja pisala, posebno za boju na Xi-ju, crvene ni u tragovima :), više je boja senfa (da budemo pristojni), a plićak, baš umarajući.

Htela bih da pitam za mošti Sv. Gerasima, da li ste ih videli u ovoj velikoj crkvi koja je na slikama ili u manjoj kapeli koja se nalazi na dnu placa u posebnom dvorištu gde je platan iz 1500 i neke i stari zvonik - jedini koji je preživeo tazorni zemljotres pedesetih?

Hvala @ljerka

Drago mi je, da si zaintrigirana :)

Poznajuci vasu uobicajenu kilomerazu, za vas bi ovo bilo, kao da ste skoknuli do Novog Sada :D

@nina_bgd

mosti smo videli u  toj manjoj kapeli.

20170717_121716.jpg.332df0604e57c9bbef89

U nekom kao staklenom kovcegu, koji se otvara, tj, zakljucava.  Ispred je stajao svestenik, koji je citao molitvu, onima koji su to hteli i skupljao one papirice, sa zeljama za zdravlje i sl. Mislim, kao i kod nas.

Eglezima je to posebno bilo interesantno i pokusali su da slikaju, ali su ih Grci opomenuli da se tu ne slika.

Tu se nalazi i ona celija, u kojoj je on boravio. Neki ljudi su silazili tamo, ali mi nismo. Malo mi je previse bilo klaustofobicno, a i napravio se veliki red.

Putopis je fenomenalan,..

Mogao bih dugo da  prebiram po rečniku "sto hiljada reči znam al- jedna mi fali, .. da to kako treba opišem,..( . kažu mladi: "strava, haos, bruka,".. :D )

Odlične slike, fotkane u pravo vreme i sa pravog mesta.

Ovakvi tekstovi motivišu sve nas da pišemo i da težimo novim standardima, koje ovakvi tekstovi postavljaju.

Hvala, Suki,  :srce:

Izmenjeno (Lunjo)

Hvala @Lunjo!  Hvala @Teogonija! Od srca :srce:

Drago mi je da vam se dopada.  Od vas dvoje je to stvarno, kompliment :wub:

Teogonija, koliko sam ja primetila, sada i vecina tih uvalica ima neki naziv. Beach ova, beach ona... Komercijalizacija :D

A terasa je Waterside? Zapazih ih, po prelepim bugenvilijama. A i pogled je mmm :)