tince73

Kombi prevoz do Grcke

12 poruka u ovoj temi

Dobar dan svima!

Interesuje me da li neko ima skorije iskustvo sa kombi prevozom do Grcke. Mi za nedelju dana treba da budemo u Haniotiju, i moj je plan bio da idem svojim kolima. Kako se put priblizava, sve cesce razmisljam da bih bila opustenija kada bi nas odvezao i vratio kombi.

Svako iskustvo je dobro doslo. Unapred hvala na informacijama!

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam na kakvu si varijantu mislila, da iznajmiš kombi sa vozačem?

Ili znaš ko vozi kombijem liniju ka Grčkoj?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@tince73     nisam koristila ali znam da nekoliko agencija vozi kombijem do Grčke i to do Halkidikija i u solunsku regiju...najbolje izguglaj da vidiš koje su to agrncije.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gea turs, 40e do Soluna, svaki dan voze. u oba pravca. Od vrata do vrata!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znam da tu vrstu prevoza rade i Gea i Tera i jos par agencija. Ali njihove sam usluge poslednji put koristila pre 4-5 godina i to sam uvek isla na blize koordinate.

Zato sam pitala ima li neko sveze inf o tome kako voze i jesu li korektni za put ka Grckoj? Citam razne komentare po forumima, pa rekoh da pitam ima li nekoga na ovom forumu sa svezijim iskustvom?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vidim da se nekoliko agencija reklamira sa ovom vrstom prevoza i da im je cena 40 evra u jednom pravcu na liniji Beograd-Solun-Beograd. Ako je neko koristio njihove usluge molim za informaciju koji kombiji su u pitanju, tj. sa koliko sedišta pored vozačevog i da li vuku prikolicu za prtljag ili imaju onaj kofer na zadnjem delu kombija.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ponovo kažem da su moja iskustva od pre 4-5 godina. Putovanja su bila na relaciji Bg-Budimpešta, Bg-Segedin... I jedna i druga agencija su u pitanju, Gea tours ili Terra travel. Kombiji su bili sa dve klupe po 3 sedišta, pored vozača još 1 mesto i to je to. Torbe stavljaju u zadnji deo kombija, iza druge klupe. Nije bilo dodatnih prikolica za prtljag. 

Jeste bilo uvek po neki sat čekanja, i uvek u povratku, u odnosu na dogovoreno vreme, ali je nekako sve funkcionisalo korektno.

Sada čitam po forumima ...kasne satima, umeju i da zaborave putnike, spominju se stari kobiji sa 12 sedišta...peške prelaziš granicu pošto su kombiji registrovani za manje putnika od onoliko koliko ih voze...svašta se spominje... Zato sam i zamolila da neko sa svežim iskustvom kaže kako je prošao. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To sam i mislio. Ne radi se da su kombiji registrovani za manje putnika nego firma uopšte nema dozvolu za takvu vrstu prevoza. Više od 8 putnika pored vozača podleže drugačijim propisima u međunarodnom saobraćaju, putnici bi sa brojem pasoša morali da budu na zelenom spisku putnika koji prati ostala dokumentacija vozila i samo tako mogu da pređu granicu u vozilu a firma bi morala da ima dozvolu od ministarstva saobraćaja. A plus kada kupe teretni kombi i preprave ga u putnički, kao da se voziš na drvenoj klupi. Kada je mali kombi do 8 putnika onda je to u kategoriji putničkih vozila i vozač vozi sa B kategorijom (neću da imenujem ali znam da je jednom prilikom takav kombi za Sofiju na aerodrom odvezao dečko sa 3 (tri) dana vozačkog staža).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sama pitala, sama dajem odgovor. Ali, eto, ako nekoga bude interesovalo...

Na kraju smo se ipak odlučili da na more odemo kombijem i nismo se pokajali. Naprotiv, prilično smo zadovoljni.

Cena za nas tri je bila tek nešto skuplja nego da smo na isti put krenule kolima, a vozili su nas iskusni vozači, kombiji su komotni, klimatizovani, čisti...

Vozači su sve vreme na vezi, pošto za Grčku svakodnevno ide više vozila, tako da jedni drugima javljaju gde su gužve, dogovaraju kako ih izbeći i cela vožnja protiče vrlo glatko. 

U odlasku je put Beograd-Hanioti trajao 12 sati, pošto je pravljeno više pauza, a u povratku smo stigli kući za 10 sati, uz par kratkih pauza.

Sve u svemu, za one koji ne vole sami da voze toliko dug put, a nisu baš ni ljubitelji autobusa, prevoz za svaku preporuku. 

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Najveći problem sa našim kombi prevozom je što gea, terra i sl. firme koriste vozila sa neadekvatnim ogibljenjem, pa čak i sedištima. Vožnja je stoga jako neudobna, kao da recimo putujete gradskim busom, pa sad vi zamislite da putujete osam sati gradskim busom koji ide 120 kmh. Još jedan rizik je što u većini slučajeva ide samo jedan vozač koji često ne spava između odlaska i povratka. Jeste, lepo je kad od kućnih vrata do vrata vile u Solunskoj regiji imate praktično Taxi prevoz za samo 50 Eur po osobi ali rizici su poveliki. To je makar moje iskustvo iz septembra 2014. Nadam se da se nešto promenilo na bolje do danas.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mnogo je tu stvari koje nisu kako treba, od prepravki teretnih kombija u putničke do poštovanja osnova bezbednosti. O neispavanim vozačima bolje i da ne govorimo, znaju da pošalju i 2 vozača ali oba umorna i jedva živa. A kombi sa više od 8 mesta za putnike je bus i ne bi smeo da prelazi 80 km/h, tako da je jasno da se radi o nečemu što se zove divlji taxi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima li neko ovogodisnja iskustva sa kombi prevozom do Grcke?

Izmenjeno (jelkavn)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka