vladagrk

Preporuke za Destinaciju i Prakticni Saveti za Roditelje Male Bebe

37 poruka u ovoj temi

Pozdrav svima,

 

Nisam postovao na ovom forumu nekoliko godina ali pratim diskusije s vremena na vreme. Posto sam u medjuvremenu postao otac, prvo sam prelistao izdvojene teme vezane za odlazak na more prvi put sa bebom. Posto sam nasao delimicne informacije, voleo bih kada bih dobio savete za mesto i prakticne savete vezane za boravak devetomesecne bebe na plazi, posto imam u vidu one generalne iz knjiga i strucnjaka, koji su dobri ali ne i uvek primenjivi u praksi.  

Planiramo da odemo na more pocetkom septembra, kada ce beba napuniti devet meseci. Najvise me interesuju informacije o boravku na samoj plazi, iskustva sa kupanjem i slanom vodom, mikro klimom, i svim onim stvarima koji vam nisu pali napamet do trenutka kada ste imali eureka momenat (a dosta je takvih kod novopecenih roditelja). Proputovao sam celu olimpsku regije i severnu Grcku, i deo jonske regije ali posto sada drugi faktori dolaze u obzir bio bih zahvalan iskusnim roditeljima na prakticnim savetima.

Slobodno prebacite ovu temu u neki drugi, podesniji forum.

Pozdrav i svako dobro.
PS: Nadam se da Biljana i Mirarbi i dalje obitavaju na ovim forumima. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bilja i Mirabi su udaljene sa foruma, nazalost.

Mi imamo dvoje dece, ali nismo bili sa njima kad su bile bas tako male. Ipak neki saveti su isti i za bebe i za decu do 4-5 godina. Birajte mesto gde ima hlada na plazi, koje je dobro snabdeveno i koje ima lekara i apoteku. Ako beba jede gotovu hranu iz teglica mozete izabrati i hotel, u suprotnom kuhinja vam je neophodna. Da ne bi vukli bas sve za bebu pozeljno bi bilo da u blizini postoji neki veci supermarket, na Halkidikiju to bi bio Masutis. Beba ce se svakako prvo kupati u bazencicu ili camcicu pa cete videti njenu reakciju na morsku vodu. Cistoca vode varira iz dana u dan od mesta do mesta. Za mazanje koristite deciji faktor 50+. Kazu da je DM decija krema ok, a nije preskupa. Ima posebna tema o kremama. To mi za sad pada na pamet, a ima jos sigurno sto stvari o kojima treba misliti.

Izmenjeno (Igor Lukač)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ponesite one aparatice za komarce pa cak i onu spravicu za kolica.

Na plazi boravite ujutru pa do recimo 11h i popodne od 16h. Bilo bi dobro da u mestu ima dosta zelenila i da preko dana mozete boraviti u parku/sumi.

mm2.jpeg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na odgovorima Igore, Metamofrozi je jedno od mesta koje uzimamo u obzir ali videcemo. Zujalicu uveliko koristimo i kod nas, ostalo je samo krem da kupimo u slucaju da zatreba. Uzimamo i hotel sa polu pansionom kao opciju, mada sam komunicirao pre par meseci sa vlasnikom interesantne vile sa desne strane plaze/parka u Metamorfoziju, gledano sa mora, koja ima dosta zelenila u dvoristu.

Da li mi mozes proslediti link gde mogu naci objasnjenje zasto su Bilja i Mirarbi banovane sa foruma? Biljini saveti i foto ture su mi bile presudne pri donosenju odluka vezanih za letovanje u par navrata u zadnjih nekoliko godina. Zao mi je da vise nisu na forumu, opravdano ili ne.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja idem krajem avgusta u MM pa prenosim utiske sa lica mesta. Idemo sa dve klinke od 8 i 2.5 god.

Nema linka sa objasnjenjem.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mozete lako naci Miru i Bilju preko fejsa ili njihovih blogova...ko ih je pratio ovde na forumu lako ce naci...:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Igore, Praticu objave na forumu. Hvala za foto ture btw.

Banalno pitanje, znam, ali osim koriscenja cucle kako spreciti bebu da rukice pune peska gura u usta dok puzi i lezi na plazi? Ne bih da je sprecavam da istrazuje okolinu i drzim na peskiru ili u rukama sve vreme, pa mi padaju ovakve stvari napamet.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja ne bih znao, dok su bile tako male nismo isli na more. Dok je najmladja bila u tom uzrastu bila je zima, a za stariju se ne secam, mislim da cak nije ni puzala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Bilja i Mirabi su udaljene sa foruma, nazalost.

Mi imamo dvoje dece, ali nismo bili sa njima kad su bile bas tako male. Ipak neki saveti su isti i za bebe i za decu do 4-5 godina. Birajte mesto gde ima hlada na plazi, koje je dobro snabdeveno i koje ima lekara i apoteku. Ako beba jede gotovu hranu iz teglica mozete izabrati i hotel, u suprotnom kuhinja vam je neophodna. Da ne bi vukli bas sve za bebu pozeljno bi bilo da u blizini postoji neki veci supermarket, na Halkidikiju to bi bio Masutis. Beba ce se svakako prvo kupati u bazencicu ili camcicu pa cete videti njenu reakciju na morsku vodu. Cistoca vode varira iz dana u dan od mesta do mesta. Za mazanje koristite deciji faktor 50+. Kazu da je DM decija krema ok, a nije preskupa. Ima posebna tema o kremama. To mi za sad pada na pamet, a ima jos sigurno sto stvari o kojima treba misliti.

Iz licnog iskustva moram priznati da saveti dosta znace,mada pre svega zavisi sve od same bebe tj njenih navika. Takodje moram priznati da je i mene mucilo pregrst pitanja ali su i moje curice malko starije (3,5 i 2god).

Ono sto je najvaznije po mom misljenju posle izbora destinacije ,a kod nas je bilo vazno da je smestaj blizu plaze da ima prirodnog hlada da u mestu postoji dr apoteka...je dobra organizacija po pitanju hrane za dete, igracaka.....da bi vama bilo sto opustenije tamo. Putna apoteka se podrazumeva .

Nadam se da sam malko pomogla

Izmenjeno (jekic)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Pozdrav svima,

 

Nisam postovao na ovom forumu nekoliko godina ali pratim diskusije s vremena na vreme. Posto sam u medjuvremenu postao otac, prvo sam prelistao izdvojene teme vezane za odlazak na more prvi put sa bebom. Posto sam nasao delimicne informacije, voleo bih kada bih dobio savete za mesto i prakticne savete vezane za boravak devetomesecne bebe na plazi, posto imam u vidu one generalne iz knjiga i strucnjaka, koji su dobri ali ne i uvek primenjivi u praksi.  

Planiramo da odemo na more pocetkom septembra, kada ce beba napuniti devet meseci. Najvise me interesuju informacije o boravku na samoj plazi, iskustva sa kupanjem i slanom vodom, mikro klimom, i svim onim stvarima koji vam nisu pali napamet do trenutka kada ste imali eureka momenat (a dosta je takvih kod novopecenih roditelja). Proputovao sam celu olimpsku regije i severnu Grcku, i deo jonske regije ali posto sada drugi faktori dolaze u obzir bio bih zahvalan iskusnim roditeljima na prakticnim savetima.

Slobodno prebacite ovu temu u neki drugi, podesniji forum.

Pozdrav i svako dobro.
PS: Nadam se da Biljana i Mirarbi i dalje obitavaju na ovim forumima. :)

Greska u citiranju u predhodnoj poruci. Izvinjavam se

Izmenjeno (jekic)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Jekic, svaka informacija je dobrodosla. Vec ovo imamo u vidu i uzimamo u obzir. Apoteku ionako imamo, samo da dodamo jos par stvari za ne-daj-boze :).

Nije mi recimo palo napamet da ponesemo Rosu, sto cu def. uciniti. Mada kada uporedim odos prema bebama u severnijem delu Evrope, sve je ovo preterivanje. Ali to je vec druga tema.

 

Ajd jos jedn banalno pitanje. Osim klasichih metoda opipavanja stopala i stomaka (glave, neko kaze i nosa :)), jel postoji jos neki indikator kada je vreme da se recimo beba izvede iz vode, ako se ne buni pre toga, ili bolje obuce kada je na plazi u hladu ako vetar piri?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na Sitoniji stalno vetar duva, ne piri, a i u ostalim delovima Grcke je slicno. I to uglavnom duva, jace ili slabije od 10-18h.

Ima negde tema o vodi u Grckoj gde je jedan clan uporedio njihovu vidu sa Rosom i rekao da su istog sastava,tj. slabo mineralne. Pokusacu da je pronadjem

http://www.putovanja.info/forum/forum/topic/24053-koju-vodu-pijete-u-grčkojčesmovača-stona-prirodna-mineralna-ili-gazirana/?do=findComment&comment=423234

 

 

Izmenjeno (Igor Lukač)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mame i tate treba mi pomoc,kako spakujete bebine stvari znaci kasice,hranu,pelene itd da stane u kofer?Ja nemam ideju kako to sve smestiti..:neznam:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma koliko su deca različita, roditelji su još više. I zato će biti raznih saveta.

Starije dete je pet meseci napunilo na moru, kupali smo je svaki dan, bio je septembar i podnošllivo toplo. Iako većina zbog dece letuje "blizu", Halkidiki i Olimpska regija, ja tamo ne bih išla (ove godine je bebac napunio godinu dana na moru i izabrali smo Pelion). Bebama tada plaža ne znači puno. Ako vi volite se šetate po plažama, nema razloga da to i sada ne činite, možda ne u toj meri, ali ne treba ni sedeti na istom mestu.

Letos je ovaj moj jeo kamenje, šišarke i pesak. Ćerka je htela da spava u kolicima na plaži (ona je kulerka, briga je za okolinu), a ovaj mali je radoznao, kao baba neka, sve mora da vidi i čuje, pa nije spavao na plaži. 

Ako idete kolima, ponesite kašice, slab je izbor, ali uvek mozete dokupiti. Pedijatar neka vam ispiše šta da kupite od lekova, dajte joj probiotik, moji su oboje uvek pili vodu iz česme dok se kupaju i nisu imali problema.

Milice, ja pelene nikada nisam nigde nosila, ponesem par komada i tamo kupim. Ne treba sve vući iz Srbije.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi idemo za Egipat zato i pitam,moracu sve da vucem jer nismo u Hurgadi a i cene su tamo katastrofa nemam bas nameru da se cenjkam i oko pelena itd..Beba puni 7 meseci poceli smo sa kasicama,tako da i to moram da vucem,prvu put sa bebom bice ludo i nezaboravno hehe:D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka