nesha274

Autom do Minhena

15 poruka u ovoj temi

Ето ти га сад , мени дечко који путује једним недељно каже да купим вињету баш на тој Mol пумпи , наводно је јефтинија него у Мађарској . Да немаш неку информацију за смештај у Минхену по некој нормалној цени ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vinjeta za Mađarsku može da se kupi i online i tada je najjeftinija...

Austrijsku možete kupiti na Shell pumpi u Nickelsdorfu, čim uđete u Austriju.

Provereno...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Drugari, 

Od Beča prema Minhenu, šta preporučujete: Passau-Landshut po A3, ili preko Salzburga pa po A8? Kilometraža je ista. Sećam se gužve pored Salzburga pre nekoliko godina, pa ne bih da ponovim grešku.

Nastavljam prema Augzburgu po A8, pa mi je intuitivno logičnije da idem na Passau, jer je obilazak oko Minhena kraći. Ako predlažete Salzburg, da li da pravim pun krug po A99 ring roadu, ili da delimično ulazim u grad, pored Westparka i preko A96?

Kakva su vaša iskustva?

Pozdrav,
Vlada

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Километража није иста дуже је преко Салцбурга него поред реке Ин скоро 50 км али се брже стиже . За то преко Пасауа не знам јер се много обилази и не знам што би ишао туда . Да у Салцбург не улазиш идеш аутопутем , ако идеш поред реке Ин радови су ти на више места .

Izmenjeno (путујекараван)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Gde bih mogao da vidim cene parkinga u Minhenu? I da li postoje zone kao kod nas u Bgu? Planiram da prenocim u Concept Living Munich Serviced Apartments, koji se nalazi u Ramersdorf-Perlach. u apartmanu bih bio oko 19h, a pise da se parking naplacujem 10e za ceo dan, ja ujutru vec odlazim tako da ne bih placao ceo dan. Nasao sam ponudu za 52e na bookingu, potrebno mi je da dozvoljavaju kucne ljubimce jer putujem sa dva psa, pa ako neko ima preporuku nek prosledi :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Gledajući plan sa zonama parkiranja, ispada da se u ulici u kojoj je pomenuti smeštaj, ne plaća ulični parking.

https://www.muenchen.de/rathaus/Stadtverwaltung/Kreisverwaltungsreferat/Verkehr/Parkraummanagement.html

Na sajtu hotela piše da se plaća 10e dnevno za zatvoreni parking, ali ja ne nađoh informaciju za ulični. Najbolje ih kontaktiraj putem meila a ujedno ih pitaj i za kerove. Od njih ćeš jedino dobiti pouzdane informacije.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Gde bih mogao da vidim cene parkinga u Minhenu? I da li postoje zone kao kod nas u Bgu? Planiram da prenocim u Concept Living Munich Serviced Apartments, koji se nalazi u Ramersdorf-Perlach. u apartmanu bih bio oko 19h, a pise da se parking naplacujem 10e za ceo dan, ja ujutru vec odlazim tako da ne bih placao ceo dan. Nasao sam ponudu za 52e na bookingu, potrebno mi je da dozvoljavaju kucne ljubimce jer putujem sa dva psa, pa ako neko ima preporuku nek prosledi :)

Kako je koldar proverio na sajtu, izgleda da tvoja ulica ne spada u one gde se parking placa, ili prosto nema parking (ali videvsi na mapi parkirane automobile, tesko da je to slucaj). U svakom slucaju mozes uvek probati sa okolnim ulicama.

Osim ako je naznaceno da se radi o parkingu gde samo stanari imaju pravo na parking u odredjenoj satnici (npr. tipicno 16-19 ili 16-22), parking vrlo cesto se ni ne placa posle 19h, pogotovo ako nije u strogom centru. Imas takodje i znake sa zabranom stajanja i parkiranja (ili samo parkiranja) a koji vaze samo do odredjene satnice, te je posle toga ili mimo naznacenih sati dozvoljeno parkirati, nemoj da te to buni.

Evo cisto ilustracije kako izgledaju ti znaci,

Ovo znaci da je radnim danima (pon-sub) zabranjeno parkiranje od 7 do 18h na desno od znaka.

Ovo znaci da se parking placa od 9 do 18h izuzev nedeljom i praznicima, osim za stanare te i te zone

Tipican znak za slobodno parkiranje

(Ovo vazi generalno za Nemacku, za Minhen konkretno ne znam ali sumnjam da se drasticno razlikuje)

>>> Dodato: Pogledala sam malo komentare na nemackom za taj hotel, pa cisto da prenesem: razni su stavili negativnu stranu to sto je dosta bucno od rana jutra, takodje sobe u prizemlju osecaju garazu koja je direktno ispod. I videh dva komentara o tome da je tesko parkirati u okruzenju, mozda otud hotel i nudi svoj parking.

Izmenjeno (andrassyut)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kakav je sistem za dizelase? Zbunjuje nas sad ovaj njihov zakon o zagadjenjima, trebalo bi da idemo u maju za Legolend, pa mi nije jasno da li zakon vazi samo za njihove automobile, za sve, sme li se sa dizelom igde? Upomoc!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

To je predlog zakona od pre dve godine.Jeste usvojen od suda u Lajpcigu valjda..

ali pitanje je kada  će početi da ga primenjuju.

Do maja neće sigurno.

Inače i uvođenje zabrane će se vršiti postepeno

Primera radi u Stutgardu,prvom gradu za koji kažu da će se primenjivati ovaj zakon neće početi pre septembra 2019.

A po svemu sudeći pre 2025 neće biti  ni moguće sve to i realizovati.

Budite bez brige za sada.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala! Ja sam razumela da je to vec stupilo na snagu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mislim da za minhen moras kupiti nesto sto se zove umweltplakette ukoliko ulazis kolima u centar minhena. Ovde imaš malo više detalja (https://www.muenchen.de/rathaus/Stadtverwaltung/Referat-fuer-Gesundheit-und-Umwelt/Luft_und_Strahlung/Umweltzone/Worum_geht_es.html). 

Svakako, mislim da ti je jako skupo da parkiraš uopšte u centru minhena. Mi smo prošle godine išli kolima na Oktoberfest i parkirali smo u zoni S Bahna i onda smo S bahnom išli u centar. Pogledaj na netu P+R parking. Nama je odgovarala stanica Solln i parking nas je koštao 1€ na dan. Znači bukvalno parkiraš na stanici i odatle hvataš prevoz. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dragi forumasi,

Treba da se uputimo uskoro ka Konstanzu. Idemo autom. Koju navigaciju je najbolje koristiti?

Isli bi Beograd, Ljubljana pa preko Austrije i Rosenheim-a ispod Bodensee. Za putarine za HR i SI znam kolike su. Ali u Austriji na tom malom parcetu?

Hvala unapred na svim odgovorima!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kuda ici dalje? Bicu u toku sl nedelje jedan radni dan oko 14-15-16h tamo, pa u zavisnosti od guzve kuda da krenem da li neko ima iskustva

skGmEb.jpg

U8lNdo.jpg

Hvala.

Izmenjeno (nikolapfc89)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26852
    Ukupno tema
    901748
    Ukupno poruka