Beli Medved

Borač - srednjevekovni grad u srcu Šumadije

13 poruka u ovoj temi

Borač - srednjevekovni grad u srcu Šumadije

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napisi nesto o ovome ;-) Kakav divan pogled :klap:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

 

Napisi nesto o ovome ;-) Kakav divan pogled :klap:

Aj baš ako moram (al' posle očekujem poljubac od tebe).

Borač se nalazi na oko 30 km od Kragujevca.

Snimak je napravljen sa Boračkog krša na čijem vrhu se nalaze ostaci srednjevekovnog grada. Takoće sa vrha "Krša" puca pogled na celo Gružansko jezero u daljini. 

U podnožju Boračkog krša, skrivena među ogromnim stenama, nalazi se crkva iz 14. veka (ima uređen prilaz).

Kroz Borač protiče Boračka reka čije obale su idealne za roštiljanje, lokanje ladnog piva, ležanje na travi u 'ladu uz žubor vode i kreket žaba. Ma, idila, ali  je samo nezgodno ako vam se neki mrav uvuče u gaće (al' ,aj sad, ima i gorih stvari u životu).....

U ovom selu je snimana serija "Moj rođak sa sela" (nemorate je obavezno odgledati pre odlaska u selo)

Pentranje na Borački krš po vulkanskim stenama je doživljaj  par excellence (za one koji ne parlaju francuski: "Vrh, brate"). Za elegantno popunjene turiste, koji nemaju kondiciju, ni samoubilačke sklonosti, preporučuje se pitomija staza koja se nalazi sa zadnje strane Krša. 

Od atrakcija na Kršu svakako treba obići "Krivu ploču" (ogromnu stenčugu koja visi nad provalijom i na kojoj se nalazi veliki metalni krst) i pećinu "Sokolovu rupu".

Eto....

 

P.S.

Nikad se ovoliko nenamučih zbog jednog poljubca.....

 

Izmenjeno (Genije)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:klap::D

 

Ovo ti je forum, moras i da pises, nije dovoljno staviti samo video ili slike ;-)

 

Hvala na opisu, bas je jako zanimljivo, kako nisam nikad cula za ovo, ni od ljudi, ni na tv-u, niti ijedna agencija spominje...a da, nase ljude ipak najvise zanima inostranstvo :bolje-da-cutim:

Pokazala sam muzu snimak, on se isto odusevio, mozda krenemo tamo vec ovog leta! Bas sam u potrazi za mesto pored reke, mada se bojim krpelja :shokiran:

(Pogledah sve tvoje snimke, lepi su i korisni )

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Pogledah sve tvoje snimke, lepi su i korisni

Svaka čast. Ja to nebih ni pod pretnjom batinama :)

 

Izmenjeno (Genije)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zasto? Ja bas uzivam, to mi je posle pisanja drugi nacin dobijanja info., da znam da li da idem negde ili ne, a i nekad se osecam da sam vec tamo :-)

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako se stize do te stene i pecine?Dva puta sam se pentrala na krs putem koji od crkve pa kroz vocnjak i izasla na vrh gde su klupice,krst onda bude desno.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Genije Predivno! Prirodne lepote Šumadije iliti srpske Toskane.:neznam:

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Kako se stize do te stene i pecine?Dva puta sam se pentrala na krs putem koji od crkve pa kroz vocnjak i izasla na vrh gde su klupice,krst onda bude desno.

Teško je objasniti pošto nema nikakvih putokaza....

Alternativni metodi:

a) navatati meštanina, obećati mu bar tri 'ladna piva u prodavnici u varošici ako bude ljubazan da vas tamo odvede

b) navatati lokalnog sokola, obećati mu debelog poljskog miša ako pristane da vas odnese tamo (predhodno naravno držati dijetu da ne izmorite jadnu ptičicu)

c) uvežbati padobranske skokove, pa izvršiti desant

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zanimljivo :laugh::D

Ja nisam bas avanturista, muz jeste, on bi garant nasao:D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Fascinantna crkva iz XIV veka, kao i sam prilaz do crkve

 

 

 

Izmenjeno (Genije)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

2022

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka