miilos2004

Ovlašćenje / saglasnost za put maloletnog deteta

64 poruke u ovoj temi

Da li neko ima iskustva sa vodjenjem dece na more posle razvoda? Ako sam samo ja staratelj i imam pravnosnaznu presudu uz sebe, da li moram da imam i ovlascenje drugog roditelja? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Po pravilu treba, mada retko traze. Iskopiraj presudu i nosi sa sobom original i par kopija, kod Bugara i Crnogoraca je prolazilo, Makedonci i Grci ako traže, traže ovlašćenje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Da li neko ima iskustva sa vodjenjem dece na more posle razvoda? Ako sam samo ja staratelj i imam pravnosnaznu presudu uz sebe, da li moram da imam i ovlascenje drugog roditelja? 

Evo teme gde ima mnogo vise odgovora. Ja mislim da treba.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala! 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Preko Dojrana ulsi u Grcku , dosao sa decom bez zene .Nisam poneo potvrdu a nisu mi je ni trazili . Takodje se i auto vodi na zenu nisu trazili ni zuti karton amss a . 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam sada zvao granicnu policiju u presevu da pitam za saglasnost ,posto vodim sestricinu na more . Rekli su mi da ne treba posto ima 16 godina ,Rece mi da ne treba od 14 godina .Prosle godine mi se prijatelj iz MK raspitao kod njihove granicne policije i oni su takodje rekli da ne treba . Nosili smo svake godine ali nam nikada niko nije trazio.Cak sam pretprosle godine ponudio makedonskom cariniku ,a on me onako uz osmeh pita,sta je to ? RAKIJA ,SLJIVA ? hahaha i naravno rece,ma ne treba to .

E sad.. ko razume - shvatice :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moja deca od 12 i 8 godina su isla sa bakom u Dubai sada u novembru. Iza straha da nemaju problem na granicama,izvadila sam ovlacenje i prevela ga. Isli su sa bugarskog aerodroma. Ni Bugari  ni Arapi... niko joj nije trazio saglasnost. A kada sam zvala bugarsku ambasadu rekli su da treba saglasnost mene i supruga ali da moze na srpskom.... Ali kao sto rekoh,niko je nista nije ni pitao a ni trazio

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U 99% ne traže, ali zna da se desi nešto nepredviđeno pa da traže dlaku u jajetu. Pre desetak godina celu letnju sezonu sam vozio bus za Nesebar i prolazili smo Bugarsku granicu bez da su putnici izlazili iz busa. Vozač ili vodič skupe pasoše, stavimo 20 evra u pasoš od vozača i njihov policajac za par minuta izlupa pečate svima, kako u odlasku tako i u povratku. U Rumuniji ili Poljskoj se desila otmica deteta i to se naravno alarmiralo svuda na granicama tako da su policajci išli dotle da su više od pola sata proveravali bračni par sa detetom jer su imali različita prezimena.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel ima neko raspolozen ( ko putuje ovih dana) da pita na prelazima da li je potrebno i do koliko detetovih godina je potrebno ? Ja danas zvao da proverim ,posto su mi u januaru rekli da ne treba,Neka zenska mi kaze da je sada kao promenjeno nesto u zakonu i da sada treba bez obzira na starost deteta. Da me neko ne shvati pogresno..nije problem da se plati saglasnost,problem je sto su mi sestra i zet razvedeni a on ne zeli da "gubi dragoceno vreme za tudje stvari" pa nema sanse da dodje da potpise. Kretencina.

Sad je meni problem ,posto treba da vodim njihovo dete,da nas ne vrate sa granice .

A ovde kazu dai treba i ne treba :cccc

MUP saglasnost za putovanje

Izmenjeno (Acika1)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To niko ne moze da ti kaze sa sigurnoscu. 99% ces da prodjes, 1% da ce da te vrate....po zdravoj logici ne bi trebalo da pustaju decu bez saglasnosti roditelja, a u stvarnosti bas ih briga

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa eto , vidis,problem je sto nije zakon takav da se zna tacno sta jeste, a sta nije.Carinik treba da zna da ti kaze tacne informacije,a ne jedan da kaze ovako ,a drugi onako.Logicno je da ako ima nekih zabrana,to stoji na svakoj carini u kompu i kad se pojavic...cap carap.Ako nema niceg onda ides dalje....jbg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Od 01.04 ove godine promenjen je zakon. Kad vodiš svoje dete ne treba saglasnost. A za trece lice treba...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nama dete ide već nekoliko godina sa klubom u Grčku i uvek dajemo saglasnost registrovanu kod notara.Untitled-1.thumb.jpg.d382d83a6b20a9cf24a

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Od 01.04 ove godine promenjen je zakon. Kad vodiš svoje dete ne treba saglasnost. A za trece lice treba...

To su mi rekli kada sam zvao ,a evo i jedna info. koja ce mozda jos nekog da zanima,..

U slucaju da su roditelji razvedeni,moze da se uradi saglasnost sa potpisom samo jednog roditelja,tj. onog kome je  povereno starateljstvo.Pored te saglasnosti potrebno je iskopirati i poneti resenje kojim se potvrdjuje da je staratelj taj koji je dao saglasnost.

Nama ovo odgovara zbog svega sto sam ranije napisao...

Izmenjeno (Acika1)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Acika1

U Zakonu o granicnoj kontroli Republike Srbije ("Sl.glasnik RS"br 24/2018) jasno je precizirana procedura granicne provere maloletnih lica:

"Prilikom granične provere maloletnih lica, policijski službenik posebnu pažnju obraća da li maloletno lice putuje samo ili u pratnji drugog lica.

Za prelazak državne granice maloletno lice, državljanin Republike Srbije do navršene 16. godine života, kada putuje samo ili u pratnji drugog lica koje mu nije roditelj ili zakonski zastupnik, mora posedovati overenu saglasnost oba roditelja, ako zajednički vrše roditeljsko pravo, ili zakonskog zastupnika."

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka