klubva

Amalfijskom obalom- od Salerna do Sorenta

35 poruka u ovoj temi

Pozdrav svima,

Razmatram mogućnost da krajem avgusta/početkom septembra posetim prelepu Kampaniju, Salerno i okolinu.

Tražim smeštaj u Salernu,  Vijetriju, Raitu, Četari  i sl. Važno je da recepcija radi non stop pošto stižemo  kasno, oko ponoći.

Pristojan smeštaj, čisto, bez posebnih zahteva.

Salerno je dobro povezan javnim prevozom(busevi, vozovi, trajekti) sa Amalfitanskom obalom, Napuljem, ostrvima, kao i Pestumom i Čiletinskom obalom, što je značajno jer nemamo auto na raspolaganju.

Volela bih da čujem vaša iskustva. Imate li neku preporuku za smeštaj, restoran, plažu? Šta obići, videti za 10 dana?

Sve sugestije, komentari su dobrodošli.

Hvala svima na informacijama.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bravo :cvetic: za odlican prikaz ovog grada koji si docarala u jednom dahu koji te je ocito dojmio, sa lepim i prakticnim informacijama. Bila sam u Sorentu, Napulju  i na Kapriu, ali izgleda da Salerno ne treba preskociti. Kako je je  u planu  i Amalfi obala, mozda ne bi bilo lose da baza bude bas u ovom gradu. Koliko si unapred rezervisala smestaj i kojim prevozom si stigla  do Salerna?

  

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala, klubva! Vasi postovi o Italiji su vrlo inspirativni i nadasve korisni. Planiram i nadam se da cu vasim stopama. Prvo u Liguriju. Sve ste mi sazvakali.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala @gatalinka. Biće još putopisa iz Italije. Drago mi je da podelim informacije koje nekome mogu biti od koristi.  Želim nam svima još dosta lepih putovanja, i u Italiju, zašto da ne!:srce:

 

 

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Donela si nam ukuse i mirise...divno... moze li se znati ciji su citati, dopadaju mi se :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@TeogonijaHvala najlepše. Citat je iz knjige "Napuljski diplomata", Marija Liguorija, italijanskog pisaca, koji je sjajno piše na srpskom jeziku  :):)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ostala sam bez teksta.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka