zaharije

Zlatar,opšta tema

60 poruka u ovoj temi

Pa, kad nemaju nikog pametnog, da im vodi taj sektor. Nekoga da im to organizuje i ko se u to razume, ali po potrebama korisnika. Sve to moze lepo da se napravi, ali ocigledno nema ko.

Sve je to vrzino kolo. Ljudi bi u prirodu, a opet bi i neke sadrzaje, drzava bi zelela da razvija turizam, a nista ne doprinosi itd. Jedino se Zlatibor u preteranom smislu razvija, a da su to malo smanjili, a za nijansu povecali na drugim mestima, bilo bi mnogo bolje.

Sta fali Tari, recimo Barama. Taman imas i da pojedes i popijes, da prosetas, da sednes negde (mislim na klupu)...

Ja licno, vise volim tu netaknutu prirodu i meni je Mitrovac, a verovatno bi mi bio i Zlatar super, ali razumem i da je ljudima malo samo to, a turizam bi trebao ipak da se razvija, jer stvarno imamo potencionala. Napraviti taman toliko, da se zadovolji osnovno, a priroda ocuva. Samim tim i razvije taj deo Srbije.

Ali, ne, svi u Beograd! Vazno je da imamo  Beograd na vodi ;)

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kad se penjes od podnozja Nove varosi izuzetno strmim usponom do hotela Panorama, na taj nazovimo plato  udjes u lep borovima obrastao deo i iznenadis se kolicinom vazduha , koji te natera da se setis da treba i da dises svezi vazduh, kojeg u gradovima nema. Tu su Zlatnik , neki privatni hotel, Panorama koja deluje nekako zapusteno i usamljeno, ima kosarkaski sportski kamp tereni, omanji park i one penjalice po drvecu , ne znam kako se to tacnoo zove, napravljene od drveta. Malo dalje staza kroz sumu, vazduh milina . I to je to, nekih dva tri sata da uzivas , ali drugih sadrzaja nema. Zlatar je mnogo lep i nekako strm na sve strane, nema neki centar , cak ni Nova varos ne izgleda kompaktno. Ljudi su srdacni i onako pravo duhoviti, ali upuceni na svoje poslove i zivote i nemaju mnogo veze sa gradskim ljudima i potrebama. Znas taj osecaj , njemu je smesno sto ti naglasavas potrebu da setas po prirodi, pa trazis neke uredjene staze, ha ha oznacene, tamo se veranje po brdima i za kravama i ovcama , podrazumeva ko disanje , a gluposti tipa imate li internet, ili da li imate nesto od hrane bez glutena , secera i belog brasna , mogu zaista da ih nasmeju. 

prosto mogu da ih zamislim , kako bi odslusali ideje o nekakvim projektima turizma, pa odmahnuli rukom i rekli Bog s tobom dete, i otisli za svojim poslom.  Zato mozes sam da se organizujes , al bez prevelikih ocekivanja i da odes na tu stranu Zlatara , da vidis nesto drugo iz nekog normalnijeg i prirodnijeg zivota , pa ako ti se svidi. Ima tu i tamo privatnog smestaja, svuda domace hrane, trebaju kola i noge u dobroj kondiciji, prirode ne manjka i to je to.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 44 minuta, suki je rekao/la:

Sve je to vrzino kolo. Ljudi bi u prirodu, a opet bi i neke sadrzaje, drzava bi zelela da razvija turizam, a nista ne doprinosi itd. 

Шта знам! Мени је Златар супер овакав какав је и не бих ја ту ништа дирао.

Има где да се седне, поједе, попије, а ни смештаја не мањка. Коме је и то мало, Нова Варош је баш близу. Може се рећи да је већини посетилаца Златара, Нова Варош на пешачкој удаљености.

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma, znam, kazem generalno, u cilju razvijanja turizma u Srbiji.

Meni je to sve super, netaknuta priroda i sl. zato sam i prvo pomislila na Zlatar, ali, eto, drugi ne dele moje misljenje. Rekli mi-pa, tamo nema nista :D

Realno, ja mogu puno da setam, ali, ljudi sa malom decom, penzioneri...bas i ne toliko.

Zato i kazem da nekako najvise ljudi idu na Zlatibor, jer mogu da se zadovolje svi ukusi. Opet, ja sam zaljubljenik u onu bas pravu prirodu, ono kad osecas vazduh, mada volim i Zlatibor.

U stvari, ja to prema raspolozenju. Nekada mi je super da nema nista, nekada volim vise guzve, ali razumem i da neko to ne voli, tj. da mu je tesko da se organizuje na mestima gde je samo priroda. Jednostavno, ljudi imaju neke svoje potrebe i navike.

Sreca da postoji forum, da svi mogu da se raspitaju pre odlaska, da li im odgovara ili ne  :) 

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Oni koji vole planinu kao takvu njima je sve što Zlatar nudi i više nego dovoljno. A ako neko ide npr. na Zlatibor pa traži osim smeštaja i wellness, bazen, igraonice, rastorane, pekare, poslastičarnice, etc. ja to ne svrstavam u planinski turizam. Ako neko ujtru ustane i ceo dan provede u šetnji po planini i vrati se tek uveče da večera i od umora je odmah spreman za krevet, njemu sve navedeno nije potrebno.  Ima nas raznih i ja poštujem svačije zahteve i potrebe, ali to šta Zlatibor nudi, i šta većina traži apsolutno nije planinski turizam, već se igrom slučaja svi traženi sadržaji nalaze na na nadmorskoj visini koja može da ponudi i planinski turizam, ali ga veoma mali prcenat gostiju upražnjava. Šetnja oko onog nazovimo jezera u centru, i šetnja do spomenika se u to ne računaju.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 27 minuta, Mamaia je rekao/la:

ima kosarkaski sportski kamp tereni, omanji park i one penjalice po drvecu , ne znam kako se to tacnoo zove, napravljene od drveta. Malo dalje staza kroz sumu, vazduh milina . I to je to, nekih dva tri sata da uzivas , ali drugih sadrzaja nema.

Често се инсистира на томе да нека дестинација, овог пута Златар, нема садржаја. Знам да нисмо сви исти и нам потребе нису исте, али бих волео да чујем који су то садржаји који су потребни на планини, а нема их.

Pre 35 minuta, Mamaia je rekao/la:

Ljudi su srdacni i onako pravo duhoviti, ali upuceni na svoje poslove i zivote i nemaju mnogo veze sa gradskim ljudima i potrebama. Znas taj osecaj , njemu je smesno sto ti naglasavas potrebu da setas po prirodi, pa trazis neke uredjene staze, ha ha oznacene, tamo se veranje po brdima i za kravama i ovcama , podrazumeva ko disanje , a gluposti tipa imate li internet, ili da li imate nesto od hrane bez glutena , secera i belog brasna , mogu zaista da ih nasmeju. 

Има уређених стаза за пешачење, па и оних обележених, само се треба распитати. Рецимо да постоји обележена стаза чак до манастира Милешева. Интернет на Златару није није никаква будућност, већ садашњост, а што се тиче хране, једино знам да је домаћа и укусна. Остало не бих коментарисао, зато што све једем, али разумем да има људи који морају да воде рачуна о исхрани.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 42 minuta, putnik srećko je rekao/la:

Често се инсистира на томе да нека дестинација, овог пута Златар, нема садржаја.

Meni se zaista često čini da mnogi na planini očekuju da upražnjavaju svoje gradske hedonističke navike bez ikakvih ustupaka , i da se razlika svodi jedino na svež vazduh i nadomorsku visinu.

 

Još samo da neko osmisli i Shopping mall na otvorenom u sred ruže vetrova :D:D:D

 

Naravno, ima i onih koji tačno znaju gde idu i šta mogu da očekuju, i to je upavo to šta žele. U svakom slučaju je dobro što se o svemu mogu unapred informisati tako da je sve manje nezadovoljnih gostiju ;)

 

Izmenjeno (@neo)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja se meračim, a jos nisam tamo otišla, u Pribojsku banju na Zlataru.  To je fazon otišo  sam kod babe na selo. Možda odem ovog leta,ne znam. Recimo na Tari je nekako mnogo bolje profunkcionisao turizam, nego na Zlataru. Opet većina planina u Srbiji nema ni toliko sadržaja koliko ga ima na Tari i Zlataru, i to je šteta, imamo mi lepu zemlju samo ne umemo sa njom. Komformizam je učinio svoje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 12.4.2017. at 8:54, suki je rekao/la:

Procitala sam divan Ljerkin putopis opet. :)  Na zalost, nestalo je puno slika, a smestaj koji ja gledam, nekoliko godina je noviji od tog putopisa :rolleyes:  , pa me zanima sledece, ako je neko bio u skorije vreme:

da li  neko moze, da mi uporedi Zlatar i Taru. U smislu infrastrukture. Znam da ne lici na Zlatibor, ali da li vise podseca na Kaludjerske bare ili Mitrovac, npr.?

Deo slika  koje su nestale u putopisu su ponovo ucitane, pa ko zeli da obnovi gradivo, :rolleyes: moze da prati pisanu rec  uz slike. Nadam se da cu  putopis ponovo dopuniti još ove jeseni. Vreme je za novi obilazak.

Kada bih uporedila ove tri planine, mogla bi  utiske sazeti  da je Zlatibor velegrad, Tara naseljeno mestašce a Zlatar seoce... Zlatar je mocna priroda, ocuvani rezervat prirode, kao uostalom i Tara, ali  koji za razliku od pomenutih planina  nema  za mnoge ocekivane pratece sadrzaje sem osnovnih. Ponuda smeštaja je zadovoljavajuća,ishrana u svom aranžmanu preko snabdevanja u prodavnici ili Novoj Varoši sasvim solidna, a ko ne želi da se bavi kuvanjem, može se prehraniti sasvim pristojno. Centra prakticno nema osim ako ne racunamo deo oko hotela Panorama i Vile Jelena.

Prelepi Uvac, Vodene poljane udaraju u čula vida. Široki put kroz šumu od Manastirskog konaka koji koriste za izvlačenje balvana, do malo udaljenih zaseoka, gde MIRISE vazduh koji ne poznajemo .... U prednosti su oni koji dodju kolima na  Zlatar jer su im njegovi najlepši delovi dostupniji, ali koji su samo polazna tačka, jer pravi ugodjaj  počinje nastavkom pesacenja. 

Zlatar je specifican i zbog konfigiracuje terena, kaskadan prema Novoj Varoši, " uzi centar " nema veliku zaravnatu površinu za šetnju kao  K. bare na Tari, ili kao centar Zlatibora pa  zato deluje kao  da nema ništa. Lepota je malo udaljenija i zato nije za penzionere, malu decu.        

Slazem se sa komentarima clanova @neo i @putnik srećko i @mamaia     

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 4 sata, ljerka je rekao/la:

Lepota je malo udaljenija i zato nije za penzionere, malu decu.        

Ja sam se sada raspitivala bas za tu kategoriju ljudi i eto, zakljucise da nije za njih.

Znaju ljudi sta im treba :pardon:

Ali, sto se mene tice, meni je Zlatar svakako u planu, i naravno prelepi Uvac. I bas super, sto si ponovo ucitala slike :) 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala narode na odlicnom sadrzaju, koji ce biti od pomoci pred putovanje na Zlatar i do kanjona reke Uvac. :)

Moze li neko da pokusa da mi odgovori na sledece pitanje, pomalo nezahvalno za precizan odgovor: devojka i ja bismo otisli na jedno 3 dana tj. 2 nocenja na Zlatar, i neodlucni smo oko toga da li da uopste obilazimo Novu Varos i Sjenicu, i da li da u tim mestima uzimamo smestaj, ili u nekom od smestaja koji su navedeni u ovom temi..?

Milesevu, kanjon reke Uvac i njegove propratne sadrzaje (voznju camcem) smo svakako planirali, pa ne znamo da li u vremenu koje smo ostavili za ceo put, ima smisla ici i do ovih naselja, i gde se smestiti, pa ako neko iskusniji moze da kaze nesto vise o tome, unapred sam zahvalan. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iscitah sve vase izvestaje i mislim da imam dobru sliku sta sve lepo mozemo raditi na Zlataru. Samo da nas jos posluzi vreme, isli bismo za nedelju dana.

Mozete li mi pomoci oko planiranja vremena na Zlataru, tj. koliko dana bi bilo optimalno za zeljene aktivnosti?

0. dan ce pretpostavljam ceo proci u voznji od Beograda (nemam predstavu, internet mi pokazuje preko 5 sati voznje sto znaci da moram napraviti barem jednu pauzu ako ne i dve)

1. dan: obilazak jezera camcem sa vodicem iz nacionalnog parka "Uvac" - reka, pecina, supovi

Hteli bismo takodje da se popnemo do vidikovaca, razumela sam da ih ima vise, e sad, ne znam da li da i to radimo istog dana ili da to bolje ostavimo za sutradan?

2. dan: penjanje do vidikovca, jos setnji u zavisnosti od staza itd. (ili isto 1. dana)

3. dan: setnja po samoj planini Zlatar, eventualno i do manastira ako moj suprug bude bio u kondiciji :D

4. dan: povratak kuci, stanica u Stopica pecini npr. i ne znam gde jos bi bilo zgodno i lepo

 

Kako vam ovo zvuci?

Takodje, da li negde u relativnoj blizini ima i neki bazen? Videla sam da ima u hotelu Panorama zatvoreni, cisto me zanima da li ima jos negde, mozda i vise u smeru povratka ka Beogradu.

Izmenjeno (andrassyut)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Treba mi rodjendanska torta iz Nove Varoši. Ima li ko neku preporuku?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka