handys

Izbor mesta na Halkidikiju

43 poruke u ovoj temi

Obicno mesta zamru u septembru. Zatvore se lokali, prodavnice, mestani se sa obale povuku "u brda", radi samo ono osnovno. Gledaj mesta gde su skole, tu sigurno ima bar nekog "zivota". Na Sitoniji to su Nikiti, Neos Marmaras, verovatno i Sarti

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala,  bas ima za Neos Marmars u agenciji i to jos i jeftino. 

Ali imaju i Lefkada, Zakintos,  i brdo jos. 

Da li na Zakintosu ima provoda,  tamo su britanci? 

Izmenjeno (dragam)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

to bolje vidi na temi Zakintos

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Usled totalne nemoci snalazenja/opcija ovof foruma postavljanja nove teme, morao sam ovde...zanima me gde mogu da otvorim novu temu akonto preporuke gde ici na more ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nema potrebe za novom temom,  tema postoji, pa pitajte :) 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao svima, molim za sugestije oko izbora mesto za letovanje. Idemo decko i ja i nas apsolutni favorit je Sitonija, ali ova godina razmisljamo i za Atos. Pa zanima me da li neko ko je vec bio moze da uporedi dva prsta. Volimo pescane plaze i dobar giros :rolleyes:

Izmenjeno (dragana2323)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Cao svima, molim za sugestije oko izbora mesto za letovanje. Idemo decko i ja i nas apsolutni favorit je Sitonija, ali ova godina razmisljamo i za Atos. Pa zanima me da li neko ko je vec bio moze da uporedi dva prsta. Volimo pescane plaze i dobar giros :rolleyes:

 

Ne moze niko da uporedi, neuporedivo je!

Osim ukoliko cena nije presudan faktor, idite na Sitoniju i ne uzimajte u obzir Atos :D

 

Ukoliko zelis, mogu i detaljnije od ovog :)

Izmenjeno (del piero)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Neuporedivo, sto i cene potvrdjuju...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

Ne moze niko da uporedi, neuporedivo je!

Osim ukoliko cena nije presudan faktor, idite na Sitoniju i ne uzimajte u obzir Atos :D

 

Ukoliko zelis, mogu i detaljnije od ovog :)

Molim te detaljnije! Cena apsolutno nije nikakav faktor, narocito jer ono sto smo nasli do sada je x2 nego ono sto smo placali u sezoni u Nikiti i Sarti...

Hvala najlepse

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sitonija nudi nemerljivo vise plaza, i to vrhunskih. Kvalitet samih plaza i more su mnogo veci nego sto je to slucaj na Atosu. Do velike vecine njih se stize dobrim putem, magistralom. Na Sitoniji su mesta poput npr. Nikitija i Neosa dosta velika, nude mnogo vise sadrzaja.

Atos ima malo plaza, do kojih je prilaz vrlo los. Nekako su divlje i neuredjene. Npr. do Kakudije je zemljani put sa kraterima od pola metra. Do Xiropotamo plaze postoji asfalt ali je u ocajnom stanju, rupa do rupe, na nekim deonicama ga i fali... Jedina prednost Atosa je, po mom misljenju, manja guzva.

 

Ja nisam neko ko je obisao Sitoniju uzduz i popreko, video sam samo 8-9 plaza, i mogu reci da je svaka od njih mnogo lepsa od bilo koje na Atosu (obisao sam 5-6).

Izmenjeno (del piero)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Eto, moje misljenje je drugacije i mislim da to ipak zavisi i od toga, sta covek trazi...

Sitonija jeste lepa, ima lepe plaze, lepe mirise, ali opet, ko je bio na mnogo lepsim plazama nekih ostrva, nece bas misliti da je takav raj...

Ja Sitoniju pamtim po vetru i to me je uzasno nerviralo, jer smo stalno morali da prelazimo sa jedne strane na drugu, gde nema vetra. Takodje je pamtim i po konstantnom vozikanju i guzvama (mada kako sada opisuju guzve na plazama,to tada nije bilo nista). Meni su te plaze bile lepe, ali ne kao neke na kojima sam bila pre toga, na ostrvima.

A kada smo isli na Atos, zelela sam mir i odmor i tako ga i pamtim.

Lep i udoban odmor, bili smo u hotelu, pa smo najcesce koristili hotelsku plazu, svaki 2,3 dan bi isli u neki obilazak jedne od plaza Atosa, kojih tacno je, nema u tolikom broju kao na Sitoniji, ali su po meni, vrlo lepe, a ogroman plus mi je bio sto uopste nema guzve. mi smo na kakudiji bas uzivali!

Takodje i par lepih izleta, od kojih mi je krstarenje Atosom, bio divan dozivljaj upotpunilo je lep odmor.

Uranopolis je meni, deset puta lepse mesto od Nikitija (moje licno vidjenje) i ako mene neko pita, ja bih se pre vratila na Atos, nego na Sitoniju.

Atos mi pruza neki mir, a Sitonija me unervozi zbog guzve. 

Ali, opet, kao sto rekoh, zavisi ko sta trazi i voli. Ni svih godina, ne trazimo isto...

Ali, po onome sto vi trazite, cini mi se, da je za vas ipak bolji izbor Sitonija.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Cao svima, molim za sugestije oko izbora mesto za letovanje. Idemo decko i ja i nas apsolutni favorit je Sitonija, ali ova godina razmisljamo i za Atos. Pa zanima me da li neko ko je vec bio moze da uporedi dva prsta. Volimo pescane plaze i dobar giros :rolleyes:

Prvo i osnovno je cime biste isli. Ako imate svoj automobil, mozete da vidite dosta toga. Ako dolazite autobusom, necete videti nista , bez obzira koji prst izabrali.

Cene - sad je Sitonija podivljala sa cenama u svakom segmentu. Ko ne veruje nek ode i proverava. A Atos ima mesta koja nisu toliko skupa tipa Jerisos, Nea Roda, dok je Uranopolis prilicno skup, ostrvo Amuljani takodje.

lepe plaže- na Atosu ih ima nekoliko lepih , a dostupne su samo kolima. Jerisos ima solidnu plazu, strmu ali pescanu, a samo mesto je bezveze. Olimpijada ima jako lepu plazu. Uranopolis ima neke kamencine da te Bog sacuva, a mesto je lepo i zivopisno.

Na Sitoniji je postala prevelika guzva, a pogotovu na svim izvikanim plazama. Vecina plaža je pod zakupom kafica, negde i parking naplacuju, lepo jeste ali sad vec za ozbiljne pare.

Sve je stvar ukusa i budžeta,  Dok ste mladi, mislim da nije ni bitno gde ste, volite se i sta vas briga za razne detalje. Svako mesto može da bude ok, ako se vi dobro osecate i obrnuto.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@sukiSve ze slažem sa tobom, jedino šta nema u Uranopolisu a to je dobar giros kao u Nikitiju. Tamo imaš na dva mesta i onako su, prosečni...

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Cao svima, molim za sugestije oko izbora mesto za letovanje. Idemo decko i ja i nas apsolutni favorit je Sitonija, ali ova godina razmisljamo i za Atos. Pa zanima me da li neko ko je vec bio moze da uporedi dva prsta. Volimo pescane plaze i dobar giros :rolleyes:

Kao sto rece Mamaia ako idete autom na Sitoniju videcete dosta ali i navozati se....treba imati i strpljenja jer su guzve svake godine sve vece i vece.....doduse ne rece kad bi isli....mi smo bili 4x na Sitoniji u avgustu i idemo opet sa dvoje dece....svaki dan idemo autom na plazu u neku bar, gde ne razmisljam o parkiranju i to zadovoljstvo kosta od 20-30€ dnevno (lezaljke, pice, hrana)....nekada si mogao da obidjes nekoliko plaza dnevno (kao sto pominje Suki) ali sada je prosto postala nemoguca misija pronaci slobodno parking mesto posle 11 sati (bez placanja)....sada dodjes na plazu, parkiras na uredjenom parkingu, platis parking ili lezaljku, pice, klopu, a u Mango baru na Kalogriji cak se i tusuranje placa (tus radi na kovanice odredjeno vreme) i blejis ceo dan ili poranis ujutru na neku free plazu, poneses sve sto ti treba i ne mrdas do uvece......a giros, pa fusere i Grci sve vise i vise, ko zna kako ce biti ove godine ....osetno je opao kvalitet od 2013. a nije ni blizu kakav je bio na Krfu 2008.

Izmenjeno (drug.lukic)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka