handys

Izbor mesta na Halkidikiju

43 poruke u ovoj temi

Pozdrav svima,

Do sada sam uvek isao na more na Krf (devojka i ja), i tamo mi se svidelo (pre svega u Dasiji) sto je relativno mirno, sto je more toplo (iznad 25c), sto su plaza i dno peskoviti, a i sto ima sadrzaja koji se ne svode na 'provod' (pre svega mi je znacajno sto ima grad Krf, koji je fantazija).

E sad, ovog leta planiram na Halkidiki i mislim da sam iscitao o raznim mestima, od Neos Marmarasa, preko Pefkohorija do Psakudije...medjutim, svako mesto ima svoja za i protiv, pa bih ja sad zamolio nekog da mi kaze, na osnovu par kriterijuma koje cu navesti, koje bi mesto najvise odgovaralo.

Dakle, idealno bi bilo da smo negde odakle se moze lako otici do Soluna i/ili Meteora, da je voda relativno topla (25+) u julu, da nije previse bucno i da ima sredjene peskovite plaze a i finih mesta da se covek proseta 'na cvrstom'. Ako ima neki market bilo bi dobro, posto planiramo da nadjemo neki studio. Npr pefkohori mi se bio svideo, ali kazu da je tamo bas guzva, pa bi to otpalo.

Eto, ako neko moze da pomogne, bio bih zahvalan. :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kriopigi, Kalithea ili nesto manje mesto Siviri. Sva su na Kasandri. Sitonija je malo dalje od Soluna i Meteora, pogotovo mesta sa lepim plazama Kalamitsi ili Sarti. Na Halkidikiju nema toliko mesta za obilazak kao na Krfu. Uglavnom se svodi na lepe plaze i poneko seoce  sa lepim pogledom na Svetu goru. More je toplo u svim mestima, jedino u Sartiju zna da bude malo vecih talasa. A i Sarti sve vise lici na Pefkohori. Po tvojim kriterijumima mislim da bi vam Siviri najvise odgovarao. Ima da se seta uz more, ima pescanu plazu, ima markete i restorane a i na pocektu je Kadandre pa su Solun i Meteori blize.

Zaboravih da pomenem Afitos, mozda bi vam i on odgovarao, malo je drugaciji nego ostala mesta na Halkidikiju. 

Izmenjeno (Igor Lukač)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam ni znao za mesta, hvala puno! :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se Meteora i Soluna tice, najbolja varijanta (citaj najbliza) Vam je Olimpijska regija. Od Paralije pa do Nei Porija. More je plitko a samim tim i toplo, plaze peskovite, e sada, za ostalo, sve zavisi od mesta do mesta.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala, pogledacu i tu opciju. :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, u pravu su, na Meteore ti je lakse otici iz Olimpske regije. Sad, more je losije nego na Halkidikiju. Zavisi sta vam je prioritet.

Meni se cini, da bi iz vaseg opisa, vama ipak vise odgovarala "zivlja" mesta poput Kalitee, Neos Marmarasa,Sartija, Nikitija i sl. Jer ni Dasija, ni Pefkohori, a jos manje grad Krf, nisu bas toliko mirni. 

U Siviriju mislim da bi im bilo dosadno, ipak, on i devojka... Nije to destinacija za mlade parove :nea:  Jedino ako su motorizovani, pa da Siviri bude kao baza za obilazenje.

Znam ljude 65+, koji su rekli da u Siviriju nema nista i da su se zesce smorili. A isto su do tada isli na lepa mesta poput Rodosa, Skijatosa, Krfa, pa su bili bas razocarani Sivirijem, a isto su hteli mirno mesto. Ljudi kad kazu, mirno mesto, misle na razne stvari, zato treba biti precizan. Moji roditelji recimo, uvek zele mirno mesto, ali to realno, nije pravo stanje stvari. Mami smeta guzva na plazi, jer se ona puno i ne kupa, a uvece obozava da ima ljudi, prodavnica i sl. Tata puno pliva, pa i ne obraca puno paznje na samu guzvu na plazi, ali uvece on zeli mesto bez puno ljudi, bez prodavnica, da sedi na klupi i gleda u more. A kad ih pitam da li hoce mirno ili zivlje mesto, oboje uvek kazu mirno.  A mama se redovno zali posle. Za nju je Hanioti br.1 na Kasandri. Jedino sto joj se ne svidja plaza, ali to joj i nije toliko bitno, a opet joj je zanimljivije sto je uvece zivlje i ima toliko "bitnih" prodavnica za razgledanje, pa je bio neki festival... :D 

Uglavnom, mislim da su Siviri i takva mesta, previse mirna, za ono sto bi oni zeleli. Jos ako uporedjuju sa Krfom...:rolleyes: 

Tamo realno nema mnogo toga, bas je za odmor. Prosetas gore dole (iskreno, ja uopste ne smatram da Siviri ima setaliste, jer ono ipak, ne bih tako nazvala) eventualno nesto pojedes i na spavanje. To je ipak vise za ljude sa malom decom, kojih tamo i ima najvise, ali nije mi za mladje parove, koji bi da nesto vide, mozda posede malo duze u nekom kaficu... Nije da nema toga, ali za dan, dva, mislim da im ne bi bilo vise zanimljivo.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Molio bih vas za pomoc oko izbora lokacije na halkidikiju (1 ili 2 prsten). Trazim mjesto sa plazom sa prirodnim hladom, a gdje bi se navece moglo prosetati? 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lagomandrija

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moze Lagomandra ali nema gde da se seta. Tesko da ima mesto sa setalistem i prirodnim hladom na Halkidikiju. Ima nesto malo hlada (nekoliko stabala) na plazi u Pefkohoriju a ima i da se proseta

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I na gradskoj plaži u Neos Marmarasu ima par stabala, a šetnja je zagarantovana.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, mora da se pravi kompromis izmedju prirodnog hlada i šetnje

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nas takođe muči neodlučnost :plez:

Kriterijumi su nam:

-peščana plaža i dno

-postepen ulaz u more

-lako dostupna kvalitetna plaža u odnosu na smeštaj

-šetalište

-restorani i taverne.

(Ne treba nam razvijeni noćni život,ali bismo voleli da imamo gde da odemo na ručak-večeru.Recimo Nei Pori nam je bio ok,mesto sa šetalištem,dosta restorana i taverni,a mirno. 

Ići ćemo kolima pa je plus ako mesto u svojoj bližoj okolini ima plaže koje vredi obići,ali nam je prevashodno cilj da u mestu u kom smo možemo da uživamo u plaži.

Sve mi se pomešalo: Kalitea,Hanioti,Pefkohori,Sarti,Siviri,Nikiti,Kalamici ...

A u Solunskoj regiji Asprovalta...

Imate li neki predlog za nas? :cvetic:

Izmenjeno (Afrodita88)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Neos Marmaras je moja topla preporuka. Odlicna plaza i more, zivo mesto, sadrzajno, pomalo brdovito, autenticno... Mogucnost obilaska kompleksa Porto Caras koji je fenomenalan. Mislim da je za mlade kojima nije prioritet ludovanje po diskotekama dobra prica! 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav :)

Ove godine planiram da idem sa mamom na more. Odlucile smo se za prvi prst, ali mi treba pomoc oko izbora mesta. Kriterijumi:

- duplex apartman(odvojene sobe,moze i lezaj u kuhinji)

-peskovita plaza i postepen ulazak u more

-steliste,restorani,taverne,marketi,lidl i po mogucstvu ambulanta za ne daj boze

-ne trazimo provod,ali da mesto ne bude "mrtvo".

Pre 2 godibe sam sa deckom bila u Vrasna Praliji(cak ne ni u Nea Vrasni koja je divna) i bilo nam je smarajuce iskreno, ali zato su Asprovalta i narocito Stavros ostavili lep utisak ;) tako "zivo" da bude npr.

Isle bi preko agencije i autobusom.

Inace,prosle sezone sam iscitala sve teme za prvi i drugi prst,znam otprilike kakvo je koje mesto,ali mi treba pomoc.

Hvala Vam unapred :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao svima. 

planiram u septembar/oktobar da odem u Grcku na more. 

Samo ne znam gde, 

Bitno je da u tom mestu ima guzve,  da je zivlje mesto? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka