hera

Rimini

295 poruka u ovoj temi

Interesuje me da li je neko bio u Riminiju? Sve informacije su dobrodosle, a posebno kako se krecu cene u kaficima, restoranima, kakvo je more, plaza i slicno.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hmmm,da li ovo znači da niko još nije bio tamo?? Videla sam jedno ok putovanje, koje uključuje i 7 dana Riminija,pa pomagajte...Jel vredi ići tamo? Help,help.heeelp:D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ljerka i ja smo bili pre tri godine u sklopu aranzmana "Od antike do baroka" Mislim da je ona opisala taj put negde na Italiji.

Sto se tice samog Riminija nije nas bas nesto dojmio. Dugacka, kilometarska plaza, hoteli u nizu vecinom manji privatni

sa 3*. Jedina zanimljivost je slavoluk u centru grada i blizina San Marina. Posle Napulja, Caprija, Rima Asizija, Ravene,

Bolonje, Padove i Venecije Rimini mi izgleda bas bledo ali to je po mom ukusu. Jos da dodam. Mozda je Rimini popularan kod Italijana jel oni definitivno imaju lose plaze pa im je ova mozda i najbolja.

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ovo bih potvrdila. Sestra mi zivi u Italiji, tako i ona kaze ...i posle kratkog objasnjavanja da je i jako prljavo , jer je takva obala, odustala sam od odlaska tamo prosle godine.

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E pa hvala puno:) Zanimalo me je bas kako je tamo jer ove godine nase agencije bas forsiraju Rimini, a bilo mi je ''sumnjivo'' jer nije nesto mnogo skupo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nije skupo, ali ne i ne vredi vise. Kilometarska pescana plaza. Mali privatni hoteli u nizu, prodavnice sa kineskom robom u ulici paralelnoj sa plazom i to je, manje vise, to. Nesto bolji utisak, ali nista posebno u odnosu na to sta sve moze da se vidi u Italiji, ostavlja sam centar Riminija i Riccone - ekskluzivno predgradje Rimija (ili mozda gradic za sbe, nisam sigurna) cija se plaza nadovezuje na plazu Riminija.

Cini mi se da je, ako nista drugo ono bar zbog blizine Venecije, bolji izbor Lido di Jesolo. Cene su priblizne.

Mislim da su kafici i restorani najvise za 10% skuplji nego u Beogradu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala svima,preorijentisala sam se na Španiju:-D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dvoumim se da li ove godine da idem u Italiju ili Spaniju,ali me nesto intrigira Rimini :D

Pitanje za one koji su bili,koliko dugo se putuje autobusom do tamo?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Do Riminija imas tacno 1016 km. Posto se ide autoputem racunaj nekih 10 sati voznje plus nekih sat vremena da izgubite na granici i pauzi. Ako idete preko Ravene onda je put nesto kraci u km ali ne i vremenski. Ako mozes vec da biras izmedju Spanije i Riminija biraj Spaniju. U slucaju da ipak odes u Rimini obavezno poseti Ravenu i njihove cuvene mozaike.

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo i fotkicebiggrin.gifpost-12891-1269504020,79_thumb.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bila sam u Riminiju u novembru prošle godine u hotelu sa 4 zvezdice. Doručak je bio dobar, ali smo se za ručak i večeru sami snalazili i mogu vam reći da je po meni dosta skupo. Ručak ili večera za 2 osobe, ništa posebno nismo jeli(pica, špageti, lazanje), po jedno piće, bez salate, izlazilo nas je oko 25 evra. Prodavnice nisu radile jer nije bila sezona.

Lep je centar Riminija i naravno prednost je blizina San Marina, Ravene i Bolonje koju smo posetili. U okolini Riminija ima dosta tržnih centara, ali čini mi se da nije ništa posebno jeftinije nego kod nas.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala na odgovorima i savetima,bas mi se svidja Rimini i verovatno ce on biti izbor ovog leta.Posebno mi se svidja mogucnost obilaska Firence,neke agencije nude i obilazak Venecije i Rima.Naravno,tu su i Ravena i San Marino...Jedva cekam! :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam se pre dva dana vratila odande..po meni za letovanje nije, kilometarska peshcana plaza sa milijardu kafica, hoteli su celom duzinom poredjani u prve dve, tri ulice, more nije tako lepo kao na hrvatskom i crnogorskom primorju. drug koji zivi tamo kaze da je leti krcato, bukvalno nemas gde sibicu da spustis, puno je rusa, holandjana, italijana, zabava je perfektna, zato je verovatno tako popularan...nesto kao budva samo petanaest puta vece...centar zabave. ima puno zabavnih parkova, za decu fiabilandia, mirabilandia, nekoliko akvarijuma, italia in miniatura...koji su jako zabavni kako za decu tako i za odrasle. san marino je udaljen svega 20-tak km i stvarno ga vredi obici. cene u kaficima su slicne nasim, mozda je nesto malo skuplje. espresso je 1e svuda. cene garderobe su kao kod nas, ali nema razlike. bila sam u trzno centru le befane (nesto kao nas deltra city ili usce) znaci iste kolekcije, iste cene, tako da nema razloga tamo kupovati kad sve imas u bgd-u. eto toliko. ako te jos nesto interesuje pitaj.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pronasla sam u ponudama agencija opis nekih hotela,kazu da se nalaze u blizini plaze,ali 10,12km od centra :smorilo:

To me malo zbunjuje,ako su hoteli tako daleko od centra,zanimaju me cene taxija,prevoza...?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nisu hoteli daleko od centra. Samo je tvoj hotel toliko daleko. Hoteli se protezu od centra Riminija i levo i desno uz plazu.

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26507
    Ukupno tema
    887844
    Ukupno poruka