Katalina

Magaluf

29 poruka u ovoj temi

Hola, ja sam se vratila pre par dana sa Majorke i išla sam preko Kontikija.

Mesto je Magaluf, ima pijanih Engleza i to po ceo dan i noć i niko nije baš mnogo stariji od 25 a to i naši mladi rade. U El Arenalu je isto sa Nemcima. Meni nije smetalo, nikoga ne diraju, malo su bučni ali to je takva vrsta turizma na Majorci. Verovatno je lepo ići u sopstvenoj režiji ali Španci nisu jako uvek raspoloženi za davanje viza pa ja nisam imala problem za grupnu turističku a grupa posle mene je imala...

Palma grad je opasno lep, prodavnice rade do 14 h pa se opet otvaraju posle 16-17 h , to je siesta. More je lepo, toplo, čisto , peskovita je plaža u Magalufu. Vanpasionska potrošnja je srednje skupa: zavisi ko na šta troši novce jer u hotelu smo imali švedski sto za doručak do 10,30 i večeru od 18,30 pa

je to bilo u redu što se tiče gladi :o) Gradski bus vozi u grad, ima shopinga jer ima robe za svakog -

i firmirane i manje poznate. Duvka vetrić i nije bilo jako toplo svih 10 dana .

Ima izlet za Ibizu, na špansko veče, za Barselonu je jeftinije avionom koji mora ranije da se rezerviše

a ima brod 140 EUR karta ali to isto nešto mora ranije.

Jako lep deo Mediterana. Ocena 5. :o)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Katalina, hvala na informacijama o Majorci kojih ima jako malo ovde. Mene zanima da li ima tamo meduza?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Katalina hvala puno! :D

Htela bih da te pitam za lezaljke i suncobrane,da li se naplacuju i koliko kostaju?

I za ulazak u klubove,cula sam da je ulaznica 50 eura skoro za svaki klub.... :ljutko:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Katalina, hvala na informacijama o Majorci kojih ima jako malo ovde. Mene zanima da li ima tamo meduza?

Meduza nema a voda je cista, cista a stalno dolaze i prolaze oni cruise brodovi (prosle godine su kazali da meduze hoce u cistu vodu da dodju za tim brodovima - i bilo je tako a na Majorci jok)

Eto :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala ti puno! Bas si me obradovala jer sam se nacitao raznih najava da se ove godine ocekuje najezda meduza na Balearima. Nadam se da ih nece biti ni kad ja budem otisao a to je 15.08 u Palma Novu isto preko Kontikija. Ako se setis jos neceg zanimljivog napisi..

smajl.jpg

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Katalina, zemljakinjo, ne budi skrta, daj nam jos informacija, u kom si hotelu bila,kako si isla do Palme, da li Kontiki organizuje let do Barselone, i koliko je love, koliko si placala lezaljke, koliko je pice po kaficima...Kakva je grupa bila porodice s klincima, bakice, ili 'omladinci' oko tridesete.... Sve nam pricaj, znas i sami da nigde nema nikakvih prakticnih informacija...

I ti, Jellena, kad se vratis, don't forget us...

Ove godine sam planirala, ali sam zakasnila zbog viza, sledece leto je pod obavezno...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo svima!

Mi bukirale Majorku preko Kontikija za 05.09, Palma Nova ... Nadam se da ce do tad biti jos informacija ovde.

Katalina, da li mozes nesto vise da mi kazes o izletu na Ibicu, nas to zanima i cule smo da moze i u sopstvenoj reziji - koliko je karta za brod, kakva je kombinacija preko agencije? Kakva je situacija sa plazama - nasla sam negde info da se sama plaza ne placa (javno dobro), ali ne mogu da nadjem nigde cene za suncobrane i lezaljke. Da li si isla negde kolima, kakvi su putevi, koliko je gorivo :-) ?

Hvala unapred!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ibicu mozes i sama da organizujes - imaju dve vrste prevoza, krecu ujutru u 8 iu Palme : rekose mi da je 77 EUR povratna karta, brzi brod vozi 2,5 sata a onaj drugi 4 sata, treba pasos za ulaz na Ibicu. Ako idete preko Kontikija, Mirko Stanic je vodic , on vam uzme fotokopije pasosa i kupi karte. Ne treba vam agencija mada ni nema izleta organizovanih tamo, da znate. Vodic bas i nije nesto angazovan oko nas gostiju smajl.jpg Videli smo ga dva puta. Al ostavio je broj telefona, zlu ne trebalo.

Plaza je javno dobro , suncobrani su oni od trske, i jedan komplet - suncobran i dve lezaljke u Magalufu je kostao 9 EUR za ceo dan. Palma nova ti je lepa, ima lepu straftu za setanje pored mora.

Nisam isla kolima ali iz grupe su isli, oko 30 EUR je rent za jedan dan ali vise dana smanjuje cenu. Putevi su , cini mi se, dobri jer sam busom isla u Palmu vise puta, auto put je uglavnom i mnooogo nekih kruznih tokova. Ne deluje mi komplikovano. Bacila sam oko i na pumpu i na cenu goriva ali sad ne mogu da se setim smajl.jpg

Pitaj jel ima jos mesta, da idem ja ponovo u septembru smajl.jpg)

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

natasha je napisao:
Katalina, zemljakinjo, ne budi skrta, daj nam jos informacija...

Bila sam u hotelu Flamboyan / Caribe u Magalufu, skroz je na plazi i u redu je. Do Palme idu busevi 104,105,106,107 i to 104 prolazi kroz sva moguca mesta - nije lose videti Illetes, ekskluzivniji deo, golf tereni, pa oko grada celog pa pored luke tako da ni ta voznja nije losa, autobusi su svi klimatizovani, vecina vozaca nece da primi vise putnika nego sto je sedista tj. ne da da se stoji u autobusu i to je super, lepo se vozis i razgledas. Pre izlaska, kad vec drugi put ides u Palmu i skontas gde su stanice, imas dugme da najavis izlazak. Ima stanica blizu katedrale pa ulicom pravo je blizu grad a uglavnom svi autobusi idu na glavnu stanicu gde je najbolje i sesti za povratak.

Lezaljke: jedna 6, dve 9 tri 12 EUR. Kafa do 2,5 EUR a ima i manje i vise, oko 2 EUR pice sok ili nesto,

do 3 EUR sladoled, do 1,5 EUR voda... karta za bus 2,65 EUR, zadnji iz grada ide oko 22 h a taksi kosta oko 20 EUR.

Grupa je bila sarena : dve tri porodice mlade s jednom bebom ili malo starijim detetom, dve ili tri ili četiri devojke / zene zajedno , mladi parovi, malo stariji parovi, brat i sestra, sama neka devojka/zena.

 

:) A sto to pitas?

 

Sunce je dobro, ne crveni se , duvka vetric... more je cisto cisto cisto i lepo al nije jako slano. Dan je dugo uvece, skoro do 21:30, ima galame i buke po ulicama od Engleza koji imaju plafon 24 godine, ima Rusa i turista sa severa, ne raspoznajem bas sve te jezike od gore :)

 

Pitaj dalje slobodno...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posto sam senilna :) da odgovorim i za Barselonu: moze u sopstvenoj reziji brodom, Mirko vodic rece da je karta 140 EUR ali ima avion za 99 EUR da se unapred rezervise preko neta.

Agencija ne organizuje te izlete. Ne uzdajte se u Kontiki.

Imate slike na MFT.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Katalina ti si srce! :):srce:

Hvala puno na informacijama! Sto se mesta u septembru tice, mozda ima jos na avionu, ali ne znam za hotele. Mi smo za nas trazile upit jer jos u junu kad smo rezervisale nisu imali mesta za taj termin u tom hotelu.

Anyway - da li si isla na neki od izleta sa Kontikijem? U brosuri su navedene sledece cene:

- Kruzna ostrvska tura - 63 e

- Valjdemosa - 33 e

- Pecine Drak i Ams - 40 e

- Son Amar - 68e / 110e

Da li su i tamo te cene? Ako si isla, daj neki komentar izleta - vredi li tih parica ili da se organizujemo same?

Inace smo mislile da uzimamo rent-a-car ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisi dobro skontala: KonTiki ne organizuje nista, bar nije nama u junu. Samo špansko veče ali i to je preko lokalne agencije. Sve to što si nabrojala moraš ili morate same. Gledala sam kod lokalnih agencija, ima izleta a pogotovo što uzimate auto... radite kako volete smajl.jpg

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Aiiii .... pa sta su onda pisali ovo u brosuri ... tc tc tc ne mogu da verujem da su toliko pali sa kvalitetom usluge ...

Anyway - probacemo onda da se organizujemo same ...

Evo sta sam nasla za ferry do Ibice za one koji isto tek idu (povratna 70e) :

http://www.aferry.to/

Ovaj sajt u stvari moze da bude korsitan svima koji planiraju da obidju vise ostrva na Mediteranu jer moze da se bukira i Grcka, Francuska, Italija, Malta, itd. Karte mogu da se plate preko neta karticom.

Bilo bi zgodno da ljudi koji takodje idu na Majorku postuju ovde korisne linkove (ima nesto slicno kao posebna tema u okviru destinacije Afrika/Egipat).

Katalina jos jednom hvala - ako se setis neceg korisnog a da nismo pitali baci poruku :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma pitam za grupu, jer mi se čini da uvek promašim, i da su uvek bračni parovi sa bebama ili malom decom, i uvek je za izlete povuci potegni, nemaš s kim da se organizuješ za taxi, za izlet preko domaće agencije, i sl..

I ja sam šmeknula taj hotel...bilo je ok? Zar se ne može prošetati uveče do Palme ? Ili mora busom? Koliko sam te shvatila to je autoput, nije izvodljivo zbog toga, a ne zbog razdaljine...

Strava si objasnila sve, e samo me još zanima izlet za Barselonu avionom, da li je to Kontiki,ili tamošnja agencija?

Moram sad da te maltretiram, jer ćeš zaboraviti, ili će te mrzeti, jer ćeš gledati nešto za sebe...

Iskreno, nešto mi ne deluješ oduševljena...ili si samo ozbiljan forumaš???????

Šta je tvoj najnegativniji utisak?

Al sam te smorilaaaaaaaaa..........JU !!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E... nisam ja tip da doživljam stvari bajno, sjajno, fenomenalno, razumeš ! Lepa je Majorka bre opasno!

Najlepši Mediteran do sada.

Ne može da se šeta uveče do Palme zbog daljine i autoputa, jasno ali može busom a nazad taksijem jer busovi ne voze posle 21-22, tako nešto. Kontiki ne organizuje Barselonu, rekoše nam tamo da se odavde mesec dana ranije rezerviše karta avionska preko net-a ili kad se dodje tamo ima za 140 EUR brod al sve to preko njihovih agencija.

Negativan je taj masovni turizam, kako @aleksandra reče, džumle Enleza hoda po ulicama, tako organizovano dolaze na plažu, sede po trotoarima... bljak. Ali i na to se navikneš posle dva dana.

Eto smajl.jpg

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka