Stevang

SIM kartice za putovanje

9 poruka u ovoj temi

Vidim da nema tema (bar je ja ne nadjoh) pa rekoh da napravim jednu, verovatno ce mnogima koristiti.

Zanima me na koji nacin se mogu kupovati sim kartice u Evropskim zemljama (konkretno Madjarska i Austrija me zanimaju), koje su cene 3G interneta itd. Jel postoji neko univerzalno resenje tipa ista cena unutar EU?

Naime, putujem cesto i ono sto moram je da nekoliko puta dnevno (bar 10) proveravam i skidam mejlova sa mobilnog. Svi znamo da je roaming net skup pa cak i sa novim roaming dodacima koje nude nasi provajderi. Meni je najlakse da kupim neku data sim karticu u zeljenoj zemlji, ubacim u modem i nakacim na mobilni preko OTG kabla.

Wifi nije uvek resenje jer cesto po hotelima ne radi, cesto sam u pokretu i jedino resenje je 3G.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zanima me koje SIM kartice vi koristite kad putujute kroz Evropu/Ameriku/Aziju itd?

Ako ste na primer u prolazu u par drzava kroz Evropu, da li kupujete SIM karticu (onu za 15-ak eura na kiosku) u svakoj drzavi ili imate neku univerzalnu koja radi u celoj Evropi na primer?

Ja sam nesto gledao na netu i naisao na ovu univerzalnu za celu Evropu i kosta $50 plus $10 postarina. Imas All data 12GB i mozes da je koristis u celoj Evropi.

Evo linka https://www.simoptions.com/product/prepaid-sim-card-for-europe/

Da li je mozda neko koristio ovu karticu?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da ne otvaram novu temu interesuje me da li je neko uzimao u grckoj SIM karticu Vodafone?  U pitanju je 4 Gb = 4 Gb gratis. Pa moze i za internet. Ili neki drugi provajder.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala ti nisam znao.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ima li kakva preporuka za kupovinu prepaid SIM kartice za Italiju. Ostajem 7 dana.
Prioritet mi je internet. Sajtovi njihovih operatera su uglavnog bez engleske varijante :(

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nažalost, kasno sam video pitanje za karticu u Italiji, ali nije loše da napišem možda nekom posluži,. Ja sam u maju uzeo tamo karticu https://www.lycamobile.it/en/ . Da bi dobio karticu moraš imati pasoš kod sebe, moraju je registrovati. U principu sama kartica bi trebalo biti besplatna (piše u dnu strane na sajtu), ali ja to nisam znao pa me Pakistanac koji je radio u suvenirnici gde sam je i uzeo malo zeznuo i naplatio 10 eura + 10 eura kredita kako bi mi aktivirao Italy Gold promociju (40gb interneta, neograniceni pozivi i sms ka italijanskim brojevima). Ali, ajde, prežalio sam tih 10 eura, jer stvarno sam imao internet za razbacivnje... Ovih 40gb neta dobijaš kad prvi put aktiviraš promociju, svaki naredni put je 20gb što je više nego dovoljno, za 6 dana u Italiji delio sam internet sa saputnicima (njih 7)  i nismo ni 10gb potrošili. Lycamobile je virtuelni operater koji u Italiji funkcioniše kroz Wind mrežu. Od tog interneta može da se iskoristi i 3gb u drugim zemljama Evropske unije. Ja sam koristio u Španiji, ali sam prethodno preko twittera postavio pitanje  lycamobile-u koju mrežu tamo koriste i rekli su mi Movistar, ali sam imao grdne probleme da je registrujem na tu mrežu, Tek mi je uspelo iznenada posle dan i po. U Hrvatskoj sam se zakačio brzo, ali je protok bio katastrofalan i 2g i nije bilo ni govora o deljenju neta sa drugima jer ništa ne otvara. Karticu sam koristio i drugi put kad sam išao u Italiju avionom prošlog meseca, a kredit sam uplatio preko PayPal-a na njihovom sajtu i aktivirao promociju pre puta, tako da je sve funkcionisalo besprekorno čim sam sleteo u Rim. Na sajtu imate i drugih promocija za smešne pare, što možete i sami videti pa kombinujte prema potrebi. 

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ja imam pozitivno iskustvo sa Hofer telekom karticom kupljenom u Ljubljani u Hoferu, za 7 eura 3GB neta i 100 minuta, 100 poruka u okviru EU a u sloveniji sve neograniceno. Problem je nastao onog trenztka kad je donesen onaj glupi EU zakon o transparentnosti podataka i trazili mi slovenacki JMBG. Pa sam zamolio drugara iz slovenije da mi pozajmi njegov, tj broj se vodi na drugara. Nas VIP sad ima neki paket sa netom van Srbije, cak i za USA!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25759
    Ukupno tema
    856693
    Ukupno poruka
  • Popularne teme