banem

Liptovský Mikuláš (i okolina)

7 poruka u ovoj temi

"Od Starog Smokovca gore do Hrebienoka vozi funicular železnica. Reč je o vozu koji se ne pokreće na klasičan pogon, već ga vuče čelična sajla (ili lanac) i koji obično ide velikim usponom kojeg klasičan voz ne može da savlada. E sad ovde je najbolje da odlučite, da li hoćete odmah povratnu kartu ili kartu u jednom smeru ili da se eventualno vratite pešice ili sankama. Karta "ka gore" je 17€, "ka dole" 15€, a povratna 19€. "      banem

Pre svega, veliko bravo za trud, da Slovačku i Tatre približiš srpskim turistima.     :klap:

Godinama zimujem u Tatrama (ove godine nisam) i neprijatno me je iznenadila cena zupčaste železnice. Svake godine sam je koristio kada sam peo vrh Slavkovski štit. U januaru 2016. Cena je bila 7E na gore, a 9 povratna. 

Skijaši sa skipasom mogu da koriste i ovu železnicu. 

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Neverica da je cena lanovke (zupčasta železnica) skočila za više od 100 %, naterala me je da malo pročačkam po netu i ako je prikazana cena za 2017. godinu (nadam se da sajt ažuriraju), cena bi trebala da bude - povratna karta 9 E.

http://www.vysoketatry.com/doprava/lshrebienok/lshrebienok.html

Ako su ipak aktuelne one veće cene, baš su ga preterali.

Izmenjeno (putnik srećko)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Pre 3 sata, putnik srećko je rekao/la:

me je da malo pročačkam po netu i ako je prikazana cena za 2017. godinu (nadam se da sajt ažuriraju), cena bi trebala da bude - povratna karta 9 E.

U pravu si! Pisao sam po sećanju... :) Ispravio bih da može, izgleda ne može više.

Izmenjeno (banem)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nije nikakav problem.

Važno je da smo došli do prave informacije.

Moderator eventualno može da ispravi cene u tvom putopisu, a da izbriše moje poruke.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Došla sam na podforum o Slovačkoj zbog sasvim druge teme, a onda videh ovu o Mikulašu i prisetih se ranijih godina kada smo tu provodili po nedelju dana u toku zime:)

Dolazili smo tu četiri puta jer volim zimi bar na kratko da budem na planini, iako ne skijam, skija samo muž. Poslednji put smo bili 2012.

Možda je šteta za naše turiste što ih slabo ima u ovom delu Slo, ali nama baš to odgovara, volimo u stranoj zemlji da slušamo samo ostale jezike.

Meni je Jasna za šetanju bila odlična, mužu za skijanje, ali pošto mu ono nije nešto bez čega ne može, prebacili smo se zimi na sasvim drugačije destinacije, iako planiramo da se vratimo :) Ova putovanja su se razlikovala od svaih prethodnih i kasnijih jer smo jedino tada išli sa još jednim parom (što inače nikako ne volimo ) jer žena takođe ne skija, pa sam imala društvo.

Izmenjeno (Tirkizna)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26023
    Ukupno tema
    868332
    Ukupno poruka