nepiyu

Fly Dubai

35 poruka u ovoj temi

Sve što znate,a može biti korisno.

Hvala.

Izmenjeno (nepiyu)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Auu,niko,a mi s njima palimo na Tajland u junu...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pomoc,fly dubai mi vec nekoliko dana drzi rezervisan novac,ne skida sa racuna,poslali su mi prvo da je rezervacija karata na HOLD pa zatim potvrdu rezervacije ,da li je to normalno i da li ce mi karte poslati kad se cekiram? Malo sam se zabrinula bas su komplikovani

Izmenjeno (smotanko)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam koliko mogu da pomognem.

Putovala sam do Bangkoka (imala sam povratnu kartu ) sa prevoznikom  flydubai  u decembru 2016. Kartu sam kupila u agenciji koja je poznata po prodaji avio karata, a nalazi se u Beogradskoj ulici u Bgd. Kako se radilo o promotivnoj ceni karata, jer su tek uveli letove za Bangkok, nisu znali u agenciji, da li ću imati obrok na letu ili ne.

Imala sam obroke na sva 4 leta ( bez pića). Sve što vam zatreba možete kupiti i u avionu, osnovni cenovnik imate i na njihovom sajtu ( ukoliko želite naka posebna jela njih trebade da poručite ranije). U avionu na ekranima isped sebe možete pratiti tok leta ili doplatiti za paket zabave.  Presedanje na aerodromu je vrlo jednostavno, imate smernice, fortanu za piće koja se nalazi ispred toaleta, prolazite još jednu kontrolu, pa ulazite u prostor sa menjačnicom, radnjama, restoranima i izlazima za gejtove ( sve je u istom prostoru). Na aerodromu ima besplatan internet, ali su utičnice ( za moguću dopunu aparata) specificne i postavljene dosta visoko. Cene u radnjama su dosta visoke za naš standard.

Ja sam zadovoljna sa kompletnom uslugom. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Super odgovor. Hvala ?

Da li si možda mogla da gledaš filmove na tom displeju,sa svog usb-a?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam probala, usb priključak postoji.

Dete pored mene je gledalo neke crtane filmove (koristeći slušalice), pa je moguće da može. Postoji mogućnost da monitor ne radi, što je bio slučaj na jednom letu ( mada sam pratila tok leta na susednom, jer mesto nije bilo zauzeto). Ponesi usb, on ne zauzima puno mesta pa probaj, verovatno ćeš uspeti da ga koristiš bar na nekom letu, a ponesi i nešto za čitanje ili  neku drugu zanimaciju ,koja ne zauzima puno mesta ukoliko ti ne uspe. Ja sam nosila neke novine i malo listala njihov katalog, spavala.

 

Fontanu sa vodom za piće sam spominjala, pošto ja volim da imam vodu na raspolaganju. Moje iskustvo je da se prilikom kontrole ručnog prtljaga na aerodromu ne oduzimaju prazne flašice, tako da nakon kontrole sipam vodu u flašicu i imam je sa sobom svo vreme (do sada nigde nisam imala neki problem/opomenu zbog toga). U Beogradu je voda na česmama za piće u Dubaiju i Bangkoku imaju fontane za pijaću vodu. U Dubaiju odmah po izlasku iz aviona može da se pije voda, ali ne treba sipati u flašicu, dok se ne prođe kontrola koja je jako blizu i možda je bolje prvo poći kontrolu ka konekciji pa onda ići do toaleta, sipati vodu...

Sada koristim sklopive boce  za vodu (npr. Vapur) lake su za pakovanje, nošenje i pošto su savitljive lako mogu da se napune i na fontnama.

 

20161207_040805.jpg.f095332ddeed849ac5b720161206_160024.jpg.b0badf792254d9755d9f

Untitled.jpg

Izmenjeno (vetar)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svaka ti čast za brz,a nadasve opširan odgovor :)

Hvala ti,ovo je sve od koristi. Jedva čekam poletanje!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Srećan put i lep provod  :D

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala za info ,ceka me u julu 4 leta od po 5 h sa fly dubaijem pa je ovo vrlo korisno

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Srećan put i lep provod  :D

Thx ;-)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da samo napisem da je Fly Dubai skroz korektan,hrana je potpuno ok u avionu, ali  nemaju sve karte pravo na obrok,mi smo kupili economy free to change i bilo je obroka

Cekamo konekciju dalje za Zanzibar,to ce ukupno sa pivratkom biti 4 leta 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sve karte imaju obrok. To im je u obavezi po zakonu,kada su letovi duži od xy sati. Filmovi na usb ne mogu da se gledaju,priključak služi samo za punjenje. Kad se prodje zadnja kontrola na Tesli,više nema gde da se sipa voda. U Dubaiju može,ali je nesnosno topla,tako da smo kupili. Free shop im je ok sa cenama,kao kod nas u prodavnicama. Inače,svi letovi na kojima je bilo malo Srba su bili ok,mirni. U povratku,od Dubaija je gro putnika bio odavde i to su bile muke. Deca vrište,svi se sve vreme šetaju,trče,pojedini se mešaju stjuardesama u posao,da me je bilo sramota. Videlo se na licima da je posadi preseo let. Kao i nama,oka nismo sklopili. To sam prvi put video u avionu,gungula kao na ulici. Let iz Dubaija 8. ili 7. Jula,sad zaboravih datum.

Izmenjeno (nepiyu)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nemaju sve karte rucak,bar nisu imale sve na letu 11.07 Bg -Dubai.

Da ne pominjem majku koja je pustila dete da trci po avionu pa te onako sto pedeseti put zakaci ali ajde nije dete krivo ,verujem da mu je bilo dosadno.

Takvu gungulu i setanje i ustajanje dok je jos avion u pokretu na pisti prilikom sletanja mozes da vidis i na Ryanovim letovima do Milana kada je avion pun nasih ljudi.

Stvarno bude neprijatno

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa da,poenta je u našim ljudima...

Izmenjeno (nepiyu)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam bio nikada van Evrope a želeo bih sledeće godine,ovu sam isplanirao.Zvuči mi zanimljivo Fly Dubai i te akcije iz Beograda.Da li ima neko ideju gde bi se moglo a da nisu u pitanju islamske zemlje?Kako vi putujete,da li je to Fly Dubai+smeštaj Booking kombinacija?Kako ide preko njih check in,da li mora online uz štampanje karata ili je na aerodromu,sa ili bez neke doplate?Da li vas na kraju ispadne jeftinije nego da ste išli preko neke agencije tipa Jungle tribe,Manga trip na njihovim dalekim putovanjima?Da ispadne bolje to je sigurno,i ja volim da sam sebi organizujem sve,da ne bude tih naših nekulturnih ljudi o kojima govorite,slažem se oko toga,bude i dobrih ljudi ali šta vredi kad uvek neko sve pokvari.Poenta je da se bar na kratko pobegne od naše svakodnevice.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka