Roli

Zlatibor- restorani,kafici

234 poruke u ovoj temi

Kad se krene ka jezeru sa leve strane cim se prodje Talija ketering malo uvuceno drvena kucica vidi se sa ulice komplet lepinja je vrhunska

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako si kolima onda je za preporuku i kafana kod Loja 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ima lepinje i u onoj pekari kod Maksija pa kad se krene prema jezeru, prvi red drvenih kucica, do gradilista Galensovog, u nizu ima jedan ekspres restoran,ribarnica pa pekara, tu je godinama, pa ima svega, izmedju ostalog i komplet l.  verovatno ima i  boljih ali ako zatreba da znate, rade do 24h mislim ....

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Najbolja komplet lepinja na svetu je na putu za Zlatibor u centru Uzica kod Suljage.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Generalno, bilo gde u Užicu će dobiti bolju ( i barem duplo jeftiniju) komplet lepinju nego  na Zlatiboru. Koga ne mrzi da svraća na putu za Zlatibor, ima osim Šuljge još mesta gde se može kupiti dobra KL. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Najbolja komplet lepinja na svetu je na putu za Zlatibor u centru Uzica kod Suljage.

Zelim i ja da dam svoj glas za Suljagu.
Zadnje dvije godine, kad idemo na Zlatibor, redovno svracamo u Uzice. Odmah se isklkjucim desno, sa magistrale, prije uspona ka Zlatiboru i parkiram kod stadiona Slobode. Tu je odmah, prva ulicica desno. i pijaca i da odmah dam preporuku, za jednu pekaru, bukvalno prije ulaska u samu pijacu: imaju odlican burek od speltinih kora i hljeb od spelte. Na samoj pijaci imate odlican izbor kajmaka i susenog mesa.
Do Suljage mozete da nastavite ili ulicom pored Djetinje ili da se popnete do trga Partizana (ako mu nisu promijenili ime), i malo protegnete noge, ima , po mojoj procjeni, 10-ak minuta setnje. Posto smo mi, prije dvije godine, bili prvi put u pekari, bio je 'gust' da gledamo pripremu 'komplet lepinje': lepinja treba da je 'supljikava', da upije sto vise starog kajmaka (starog, ne mladog), pa preko jaje, pa 'moca' ili pretop. Pazite, to bas i nije 'ljetno' jelo, ali na minusu prija itekako :).

Nakupujte se na pijaci, kupite bar jos po jednu lepinju (po clanu porodice), da se nadje za veceru / uzinu (zavisno kad stizete na Zlatibor) i uzivajte.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav, samo da javim iskustvo, po preporukama sa foruma da suhomesnate i mlecne proizvode kupujemo u Uzicu umesto na Zlatiboru, usred trcanja na voz u povratku sa Zl trazila pijacu u Uzicu da bi na kraju cene bile identicne kao na pijaci u Zl (govedja prsuta ramstek 1800-2000, svinjska 1300, sudzuk 800-900), ali identicne... Jos svaki dan na Zl obilazimo i kao nema veze uzecemo u Uzicu, povoljnije je... Jedino ako su mi prenaplatili, posto im nigde ne pisu cene,  ili ako je neka odredjena pijaca sa povoljnijom robom (ja sam naisla na onu Zelenu, najblizu zeleznickoj stanici).

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Molio bih iskusne "zlatiborce" za jedan savet, kojim putem je najbolje doci od centra Zlatibora do Gostilja? Inace sto se tice komplet lepinja jeste ukusno ali je prejako, posle onoga treba cepati drva jedno pola sata da se istrose silne kalorije! :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Burazeru:klanja:@putnik srećko

Klopa, usluga na skali od 1-10, 15 bukvalno:D

Napravio nam čovek meni po njegovom, ništa ja tu ne bi menjo... 

Teletina ispod sača, krompir na kajmaku, domaća proja i lepinja, bašta salata, neumerenost u jelu i piću-smrtni greh, oči mi gladne ali poslušah čoveka, umesto dve uzesmo jednu porciju teletine, taman, jaka je dosta treba čovek da zna meru. Ovde mi je i WC čak gotivan, vreme extra, ma u baštu. 

Dve čuke sam bio:D

IMG_20190608_192034_resize_29.jpg

IMG_20190608_191750_resize_92.jpg

IMG_20190608_202531.jpg

IMG_20190608_202543.jpg

IMG_20190608_202713.jpg

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26306
    Ukupno tema
    877278
    Ukupno poruka