Roli

Zlatibor- restorani,kafici

234 poruke u ovoj temi

Ljudi ako idete na Zlatibor svratite u Gajevce u krčmu "Gaj". Mnogo dobra autentična hrana se služi! Nema čak ni espressa! Iz krčme se pruža prelepi pogled na čigotu! Ako nekog zanima mogu objasniti kako se stiže do tamo i peške i kolima!

Mi smo svako jutro išli tamo na doručak! :)

Moj favorit tamo je : Zlatiborski sendvič u domaćoj lepinji sa kajmakom,slaninom,pršutom i paradjzom i uz to domaće kiselo mleko iz keramičke činije! :) Mljac,mljac,mljac... A posle se bunim za kile! :)

Jel ćeš da me vodiš suki? Častim u krčmi! :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja mislim da znam za Gaj, samo trenutno ne mogu da se setim gde je... Pa yato objasni :)

Inače, nikad ne mešam kajmak i kiselo mleko. Masnoću kajmaka najbolje razbija pivo ili (o, svetogrdja) CocaCola. Mnogo više mogu da pojedem i brže se oporavim.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E, tu si u pravu, Nikola! Mene je odmah podsetio na soc hotele iz "proslih vremena". Nekad bio vau, sad ofucan, mada sad se valjda privatizovao. Mi smo slucajno svratili, posle jedne setnje zimi, skroz smrznuti, pa da se ugrejemo. I eto, osladismo se! Sad svracamo redovno ;)

post-232-1188391397_thumb.jpg

post-232-1188391640_thumb.jpg :)

Roli, jel ti to ona krcma ispod spomenika ili sam nesto pomesala?

(P.S. dogovoricemo se za drugi put, sad vodim muza :D:D:D )

Odoh da se spremam! :D

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kako se meni ide....

:(

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ahaaaaaaa :rolleyes: ,Zlatiborska lepinja sa kajmakom i govedjim prsutom,ekstraaaaaa :rolleyes: !!

Nikola jesi probao kiselo mleko u glinenim posudama,sto je to meni dobrooo :P ,a tek domaca pita sa zeljem,inace nisam ljubitelj,ali sa kiselim mlekom je skroz,skroz dobroooo :rolleyes: :P !!!

Roli sta ti rece da si spreman za okrsaj.....vala i ja cekam vec dve nedelje na taj okrsaj :lol: :lol: :lol: !!!!

Izmenjeno (dagava)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kada se ide kolima,onda izadjete iz partizanskih voda pored bazena,skrenete desno ka pumpi i posle jedno 200m imate skretanje za levo(put ide na gore) i pratite znak za Gajevce,na samoj raskrsnici isto ima reklama krčma "Gaj". Inače ja sam i peške išao ovim putem... pa ko vili da šeta! :)

Druga mogućnost je od sopmenika... Kada se popnete do spomenika od jezera,sidjete na drugu stranu tog brda(kao da propičite pored spomenika) i sa leve strane ćete videti malo naselje... na kraju naselja je ta krčma... imate putokaze po tom mestu!

Verujte mi stvarno vredi! :)

Evo nekih sličica:

ovo je pogled sa terase...

picture098fn8.th.jpg

a ovo je meni,sa cenama od pre 2 godine...malo je sada skuplje! :)

picture102df4.th.jpg

Prijatno! :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E, jesam nekad, negde jeo to kiselo mleko. I super je, uopšte nije bilo - kiselo! :smajl:

A lepinje volim bez mesa, ono mi samo smeta. Njega jedem odvojeno, pre ili posle! :biggrin:

Kasnim sa odgovorima...

Preko brda, kad se gleda sa spomenika... ima jedja kuća, i na krovu su crepovima u boji napisali "KAFANA", ili nešto slično... Ne znam da li je to.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dok se Salsita vrati ja cu morati ponovo na pripreme :rolleyes:

Ima jedna poslasticarnica,tamo kod jezera,prema kraljevskim konacima,sa leve strane,ja sam tamo bila redovan gost,a bilo mi blizu,5 minuta od mog apartmana,sto tamo ima dobrih koljaca :rolleyes::wub: ,palacinke su im ekstra :D porciju ne mozes da pojedes koliko kolicinski ima,jest da je cena,ali natrpaju svega i svacega,eurokrem,plazma keks mleveni,sladoled,banana..i odozgo preliv od visnje....nije mi dobro vec mi muka... :lol: :wub::rolleyes: ,ali TARTUF mi je bio znaci vrh vrhova :rolleyes::wub::wub: ,sladoled okolo unutra eurokrem sa seckanim kikirikijem,odozgo preliven sa topljenim eurokremom,i jos preliv od visnje :rolleyes::rolleyes::rolleyes: ,menjaju po nekad tako da punjenje nije uvek isto,ali kolicinski je dosta kaloricno :rolleyes::rolleyes: !!!!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kasnim sa odgovorima...

Preko brda, kad se gleda sa spomenika... ima jedja kuća, i na krovu su crepovima u boji napisali "KAFANA", ili nešto slično... Ne znam da li je to.

Nisam zagledao u krov,ali je jedina u Gajevcima,pa je verovaatno baš ta!

Slažem se da kiselo mleko iz zemljanih posuda nije kiselo...ali tako prija! :smajl:

Eh Dagava kada već pominješ slatkiše,mene su oduševile Profiterole u poslastičarnici kod jezera! Mljac,mljac... :smajl: Ugojićemo se koliko pričamo o hrani.... Pa ćemo stvarno morati na nove pripreme,na Zlatibor naprimer! :smajl:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dagava, jel ona skoro pa na samom jezeru?

Roli, nema tu "ali", meni je ono baš i super jer nije kiselo! :D

Da okačim šta sam ja sve jeo na Zlatiboru? .... Mrzi me, ali ako hoćete...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dok se Salsita vrati ja cu morati ponovo na pripreme :rolleyes:

Ima jedna poslasticarnica,tamo kod jezera,prema kraljevskim konacima,sa leve strane,ja sam tamo bila redovan gost,a bilo mi blizu,5 minuta od mog apartmana,sto tamo ima dobrih koljaca :rolleyes::wub: ,palacinke su im ekstra :D porciju ne mozes da pojedes koliko kolicinski ima,jest da je cena,ali natrpaju svega i svacega,eurokrem,plazma keks mleveni,sladoled,banana..i odozgo preliv od visnje....nije mi dobro vec mi muka... :lol: :wub::rolleyes: ,ali TARTUF mi je bio znaci vrh vrhova :rolleyes::wub::wub: ,sladoled okolo unutra eurokrem sa seckanim kikirikijem,odozgo preliven sa topljenim eurokremom,i jos preliv od visnje :rolleyes::rolleyes::rolleyes: ,menjaju po nekad tako da punjenje nije uvek isto,ali kolicinski je dosta kaloricno :rolleyes::rolleyes: !!!!!

Pa jer misli neko ovde na dobar izgled? ;) Vi samo o hrani ,lepinjama,palacinkama,princes krofnama(koje definitivno neznam da pravim!)... Jer radite jos po nesto kad ste na Zlatiboru? A gde je tu zdrava ishrana? A gde je tu bavljenje sportom? Zar su vas tako ucili u skoli??? :huh:

Jeste da svi oni divni kolaci jednostavno pozivaju da ih sazesssss :rolleyes:

Ali...ali... neko ovde mora da bude i malo vise zgodan :D he,he ,he!!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa jer misli neko ovde na dobar izgled? ;) Vi samo o hrani ,lepinjama,palacinkama,princes krofnama(koje definitivno neznam da pravim!)... Jer radite jos po nesto kad ste na Zlatiboru? A gde je tu zdrava ishrana? A gde je tu bavljenje sportom? Zar su vas tako ucili u skoli??? :huh:

Jeste da svi oni divni kolaci jednostavno pozivaju da ih sazesssss :rolleyes:

Ali...ali... neko ovde mora da bude i malo vise zgodan :D he,he ,he!!!

PRINCEZ KROFNE NAJ LAKSE NAPRAVITI..TAKILAKI IMAM EKSTRA RECEPT A I USPEVA..TAKO AKO ZELIS DA SE BAVIS ZDRAVOM ISHRANOM DAM TI RECEPT...A KAD GA NAPRAVIS JA I NIKOLA DODJEMO DA DEGUSTIRAMO :D !!U NJIMA NEMA HEMIJEEE B)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Takilaki,

Hvala ti na pokazanoj brizi - ukusna hrana nam ne može ništa, Dagavinoj i mojoj lepoti.

:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nemam nista protiv da mi posaljes recept koji definitivno uspeva :rolleyes: ( mada su mi davali vec neke koji sto posto uspevaju pa opet nista :( ) Zato ja lepo odem i kupim svakom po jednu VECUUUU... :D i dosta nema vise :) Onako kada imas gomilu krofni na raspolaganju i na dohvat ruke u svakom trenutku i nije bas tako zgodno :o

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ufff moj omiljeni deo na Zlatiboru je moram priznati pijaca jojjjj razna mesista...kajmak ufff samo kad pomislim :) :) :):wub:

Domaca rakijica :):wacko: :wacko:

Izmenjeno (salsita)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26306
    Ukupno tema
    877278
    Ukupno poruka