Roli

Zlatibor- restorani,kafici

256 poruka u ovoj temi

Ja samo da se nadovežem na ovaj zlatiborski sir i kajmak:-)Ako ste u fazonu da sa Z nosite "suvenire" tog tipa,a uz to ste došli kolima,preporučujem da prilikom povratka svratite na užičku pijacu,jer ćete tamo naći isto to,samo mnogo jeftinije a i izbor je veći:-)U principu,proizvođači su isti,samo što te "putne troškove" do Z debelo naplaćuju:-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li moze preporuka za neki lep restoran na Zlatiboru?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U samom naselju,provereni,su restoran Park,,Mona,,Jezero..a u okolini obavezno posetite restoran Pecinar u ljubisu,i Zavicaj U Sirogojnu,prava domaca hrana..nema greske!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Elem, mi smo u povratku sa ruskog mora svratili na Zlatibor.

Mene povuklo sećanje na vruću lepinju sa kajmakom i pršutom, mmmmmmmmmljac :-P

Lokal je sa nazivom nekog lika iz crtaca, setiću se... nalaze se odmah preko puta pijace na samom uglu, imaju malu bašticu zatvorenu onom ciradom. Izdaju i smeštaj, tako piše na reklami pored naziva firme.

USLUGA ČISTA NULA :ljutko: da znate da ih zaobićete u najširem luku.

Ispostavilo se nemaju komplet sa pršutom, kao da sam tražila meksikanski specijalitet. Ali su nas tako otaljigali. Uvalise nam ladan kajmak u ladnu bajatu lepinju, osta grudvetina na sred bajate lepinje - mrzelo radnicu da se bakće, da stavlja lepinju na roštilj, jel... E, zamislite - ja se vratila da je pitam šta joj bi da nam uvali bajat hleb i u njega ladan kajmak. Da sam htela ladan kajmak i bajat hleb ne bih njoj plaćala nego bih prešla ulicu do pijace i sama kupila kilo kajmaka. Odgovor je bio "Znate, vaš muž je rekao da mu spakujem da ponese, pa što da vam grejem ako nećete odma' da jedete". Jeee... Dakle, i zašto bi mi davala svežu lepinju ako ću je ja otvoriti za 30 km, pa će me mrzeti da se vraćam i nabijem joj to na nos. Bezobrazluk.

Izmenjeno (moneypenny)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ni ja nisam jeo dobre lepinje na Zlatiboru. Samo u Užicu.

Na više mesta smo bili...nije bila loša kao ta tvoja, ali ni posebno dobra. Ili nismo znali gde da idemo.

Zato u Blue Moon u Užicu nema greške, osim što je bez pršute ali ja takvu i volim.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Problem je u tome što mnogi mešaju lepinju sa kajmakom i pršutom i tzv. komplet lepinju.U komplet lepinji NEMA pršute,samo kajmak,jaja i pretop.Ako svraćate u Užice,osim pomenutog Blue moon-a,posetite i nadaleko poznatog Šuljagu,tu nema promašaja!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, ali te na Zlatiboru, u ma kojoj kombinaciji sastojaka - su generalno bile loše...ili blago bajate ili prepečene, kajmak lošijeg kvaliteta...

Bruka i tuga - ali kod Šuljage nisam bio. A toliko ga pominju i hvale.

Moja mera je jedna komplet i jedna sa kajmakom i pretopom, bez jaja...

:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

qq meni,pa kako izdržavaš taj holesterolski šok?A da li to kozumiraš kao "domaći" ili kao "stranac"?Ovo se ja šalim,ali po načinju jedenja kompletare se odmah vidi da li si domorodac ili turista:-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Stranac, ali sa stažom od godinu dana u Užicu - kako se to računa? :D

A na šta misliš kad kažeš da postoje različiti načini jedenja? :) Ja grizem redom, znam da neki prvo pojedu kapicu, a ubedljivo najveći biser, ujedno i užas, bio je jedan moj drug koji je jeo sa SLATKIM MILK ŠEJKOM od vanile. Obrazloženje: pa nisu imali jogurt. Ja sa jogurtom ne mogu (pazim na dnevni unos mlečnih masti u organizam) :-P Ili sa pivom ili bez ičega, a posle pola sata CocaCola da malo uništi tu masnoću...

Holesterolski šok lako podnosim. Posle par sati na putu iz kraja već jedem treću i četvrtu koje sam kupio, dok su još mlake :D

Te godine u Užicu sam dugo odbijao i onu solo lepinju samo sa pretopom (ali svim prilozima) :D - i to je super.

:)

Izmenjeno (Nikola S.)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa koliko sam ja mogla da primetim,sa stažom u UE od jedno 6 godina,svi sa strane jedu kako ti kažeš - redom.A ovi domaći imaju ruitual da prvo skinu tu kapicu,predhodno naruče "življu" lepinju (da nije mnogo zapečena) i onda kidaju komadiće kapice i to umaču u sadržaj.Kada nestane kapice onda jedu redom:-)Ako si godinu dana bio u UE onda si svakako overio i kalindžo (iskreno se nadam bez milk šejka):-))))

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E ne znam šta je to. Nisam ni čuo.

Ali me podsetilo na DzOGAZI :D al to je na Tari...

A dole u gradu - Sreten Gudurić! :)

(potrovali se neki treći drugovi, završili u stacionaru (godina vojske je u pitanju)...ja ih pitam gde su jeli a oni kažu "Ma kod nekog Sretena Gudurića - nikad više kod njega!"...a ono taj Sreten kao Maxi radnje, lanac ceo po gradu) :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kalindžo nije mesto nego jelo koje se sprema u ovim krajevima:-)))A to bi na srpski moglo da se prevede kao gulaš od iznutrica,džigerice,bubrezi...vrlo masno i vrlo začinjeno!!!Pošto vidim da ti je mera skoro dve komplet lepinje,verujem da bi ti i ovo leglo uz jedno 'ladno pivo:-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uh...ne znam sad, trebalo bi da vidim.

Kod mene u kraju postoji nešto što se zove jagnjeća "sarmica" (nema veze sa sarmom od kupusa u mlevenog mesa) nego te iznutrice...i to je fino, jedem, toplo sa kiselim mlekom...a kalindzo je zabeležen u spoljnu memoriju pa ako ostane mesta od lepinja - što da ne. Hvala!

:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kajmak i suhomesnati proizvodi pa i sve ostalo je na Zlatiboru preskupo pa ne preporucujem sopingovanje. Ali svrni na kolace u Jugopetrolov hotel - kako li se sada zove ne znam.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E,vratismo se..vreme nije moglo da bude gore.Srecom bar prvih sat vremena imali smo malo suvog vremena,te popismo kafu napolju..zatim sitna kisa,magla...ruzno.Ipak videli smo centar dogadjanja,simpaticno je to,ali mi je onaj deo sa pijacom,tezgama,autobuskom stanicom-bas ruglo.Znam, da je poenta van toga-priroda je prelepa...I ono sto je dobro-nasli smo odlican apartman na dobroj lokaciji.,pa kad krenemo ponovo-znamo gde cemo.

I da...cene su bas bezobrazne,uglavnom(narocito palacinka za 495 din)...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905054
    Ukupno poruka