Roli

Zlatibor- restorani,kafici

256 poruka u ovoj temi

Kako se krecu cene na Zlatiboru (hrana itd)?

Ne računajući sam tržni centar, cene su OK

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A sta podrazumeva ok? Moze li malo opsirnije?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znaš, nisam od onih koji napamet znaju cene, ali znam da su u većini lokala van

tržnog centra cene iste kao i u recimo Užicu. Na primer u restoranu Leskovac troje može baš dobro da ruča za oko 2000 din, za razliku od picerije Miris dunja u kojoj smo platili 3 kafe, porciju palačinki i mineralnu vodu 800 din. !!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako se krecu cene na Zlatiboru (hrana itd)?

kako se krecu,pa usi otpadaju.mada to je relativna stvar sta je kome skupo.moje skromno misljenje je da je zlatibor preskup

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako se krecu cene na Zlatiboru (hrana itd)?

Mi smo bili u svim terminima na Zlatiboru, pa i za Novu Godinu i Uskrs i ono sto sam ja primetila je da dignu malo cene po kaficima, ali ne puno tipa 20din. Inace, cene su po meni totalno prosecne, ako uporedjujem sa cenama u Beogradu, mada vidim da ljudi iz unutrasnjosti komentarisu da je skupo. Meni nije, jer znam puno mesta u Bgd gde je mnogo skuplje, sve to zavisi na koje cene si navikao. Ali, onako otprilike, koliko se secam npr. kapucino, topla cokolada 100-120 din, sokovi oko 100, alkohol bas ne konzumiramo, pa ne znam cene. Klopa u proseku 500-600 din. porcija, mada ima i jeftinije i skuplje. Neko pomenu Miris dunja, e, tu smo bili jednom za Uskrs, sa prijateljima, vecera i ovog puta alkohol :D , tj. vino, ne secam se tacno cene, ali jeste bilo skuplje, a znam da se sa klopom i velicinom porcije nismo bas odusevili, mada taj restoran mnogi hvale. Meni licno se mnogo vise dopada restoran Park, gde mozda jeste isto malo skuplje, ali je klopa odlicna, sto mozete uvek videti i po ogromnoj guzvi. Mi smo tamo odseli za Novu Godinu i atmosfera je prelepa u njihovom restoranu, pogotovu u staklenoj basti uvece, diskretno osvetljenje, a napolju sve belo i pada sneg. Stvarno je prelepo! Skuplje, ali vredi, za razliku od Mirisa dunja, koji hvata na etno foru i misli da je to dovoljno. A to sto su konobari nezainteresovani, sto se dugo ceka na jelo i sl. nije im bitno, za razliku od Parka, gde je usluga vrhunska. A cene iste.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala suki, ipak su cene podnosljive i da kazemo OK :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vratili smo se Zlatibora pre neki dan i fino smo iznenadjeni cenama u odnosu na proslu godinu i sto se tice smestaja i van pansionskim cenama. Ovako korektne cene te teraju da razmisljas da odes cesce tokom god. Pozdrav.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Andrej, to fino zvuci, ajde napisi neke cene, ove godine nisam bila, a svi kazu da cene padaju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Molim Vas obrazlozite zapazanje za cene, nadam se da ce izvor biti recimo iz par ugostiteljskih kuca iz samog centra,bas bi voleo da cujem da su ima cevapi pojeftinili sa 700 din + lepinja + salata=1000din i sve to sa drvenim stolicama polu klupe jer je ETNO .Mogao bi da navedem i imena restorana bojim se da ce svatiti kao reklamu pa bi se pojeo ziv ovako kao im je tako nek im bude!!!

prijatno

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo da se i ja tek sad uključim malo na ovu temu, pošto i sama volim naravno i Zlatibor, a sad sam bila tamo pre 10-ak dana, za produženi vikend, i bilo nam je mnogo lepo. Možda ću "okačiti" i nekoliko fotki. Za samo dva i po dana smo se (moj muž i ja) odmorili kao da smo bili mnogo duže, i zaista smo "isključili vijuge". Bili smo naravno i ovog puta u "Krčmi" u planini, odakle se stvarno pruža lep pogled i ugođaj je zaista prijatan. Udaljenost od Partizanskih voda do tekrčme je oko 2 km i može da se siđe preko brda ispod spomenika (nezgodniji put) ili da se ide putem kojim idu kola (duži, ali mnogo komotniji put). U svakom slučaju, šetnja je lepa.

A Zlatiborska pršuta, sir, kajmak i, naravno, džemperi, su SUPER!

Već naravno o vazduhu da ne pričam! A i hotel "Mona"je odličan!

Snega smo imali "brdo", tako da je ugođaj bio zaista potpun (i sa čak dosta sunca) i ja sam se kao matora sankala sa uživanjem.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi se polako spremamo za Zlatibor. Krećemo u ponedeljak (15. marta) i jedino što me plaši jeste ovaj sneg!!! Da li ćemo uopšte moći da šetam, i obiđemo sve što bi trebalo videti, s obzirom da od skijanja na žalost nema ništa jer sam ja u šestom mesecu trudnoće.

Kao što sam ranije napomenula, bićemo smešteni u starom NISOVOM odmaralištu, koje se sada zove KAĆUN. Kažu da je tamošnja hrana dosta dobta, a da je i jeftina. Ima li ko kakav predlog za ručak, nešto dobro a jeftino, ništa specijalno, pošto mi sve jedemo. I da, nemamo kola, a imamo dete od 20 meseci ;-( Interesuje me kakvi su putevi, čak i oni lokalni? Da li je sve očišćeno??? Oćemo li moći da guramo kolica??

Kako se kreće cena taksi usluge?

Da li ima negde da se iznajme sanke?

Koliko je udaljena najbliža ski staza od centra, od jezera ili od hotela Palisad (pošto su nam rekli da nam je on najbliži)?

Da li je ko zapazio kakvu dečiju, zatvorenu igraonicu?

Da li, gde i po kojoj ceni rade zatvoreni bazeni?

Šta bi u samom centru trebalo obići?

Koliko koštaju ture koje organizuju agencije za posetu Sirogojna, Mokre Gore, Šarganske osmice?

Unapred zahvalna, zabrinuta mama, trudnica ;-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nadam se da ću uspeti da ti odgovorim na nekoliko pitanja:-)Mi smo na Z bili prošlog vikenda,i tada je bilo dovoljno snega i za sankanje i za skijanje,ali ipak dovoljno rašćišćeno da bez problema možete kolicima svuda da idete.U međuvremenu se sneg topio,pa opet padao,tako da verujem da se situacija nije mnogo promenila.Ukoliko sneg počne naglo da se topi preporučujem da obavezno ponesete neke gumenjake kako bi vam noge ostale suve:-)Najbliža staza vam je an Obudovici (iza pijace),ali ako ima dovoljno snega za sankanje bez velike gužve preporučujem onu malu padinu pored jezera na kojoj obitava i ski škola Radan.Što se klope tiče,možda je najbolje da se raspitate u Palisadu da li postoji varijanta uplate pansiona ukoliko vam ne odgovara hrana i cene u vašim app.Sem toga,mislim da su cene sasvim pristojne u restoranima "Rujno" i "Beli bor",a ako nekada u vreme ručka prođete pored kafane "Leskovac" i tamo su cene sasvim ok.Nije zgoreg da napomenem gde NE TREBA da svraćate jer su cene bezobrazno visoke.U centru mahom svi otkidaju sa cenama,meni je ostao u sećanju "Srpski bek".Sem toga,i restoran "Jezero",na jezeru naravno,ima ludačke cene,ali su se oni bar potrudili da ih istaknu da se neko ne bi zaleteo:-)Npr,svadbarski kupus (bez salate i priloga,a kupus k'o kupus) košta 400 dinara (plus hleb,salata,piće...woooow),a lignje npr. 800 dinara!Takođe,poslastičarnice Fenix (jedna u centru i jedna pored jezera) su mi dosta skupe.Npr,palačinke su od 350 dinara pa naviše (bar ti k'o žensko znaš šta je potrebno za 2 palačinke),tako daj ja tamo ne svraćam iz principa jer se osećam k'o ovca na šišanju!A omlet im ide od 220-400 dinara,a ne prave ga od nojevih jaja!Što se tiče zatvorenog bazena,preporučujem hotel "Čigota",a pored bazena je i aperitiv bar u kome su cene normalne pa možete posle kupanja popiti čaj ili kaficu dok se potpuno ne osušite:-)Nekada su u Jugopetrolovom hotelu imali ok torte i kolače,tako da možete prošetati i do tamo.To što si u 6. mesecu trudnoće nije nikakav problem,ja sam u 8. mesecu prepešačila ceo Z i uzduž i popreko takođe po snegu:-)Možda si već obaveštena,alu u Todoru na Z je još uvek u toku sniženje zimske garderobe od 70%,ali su ostale samo stavri za bebce i malu,malu decu (do br.3),tako da i tamo možeš jeftino da kupiš klincima neku sitnicu.Ako ti treba još neka konsultacija pitaj na pp,stojim ti na raspolaganju:-)E da,da ne zaboravim,u toj varijanti sa klincima najbolje je načaj ili kaficu svratiti u Palisad pošto tamo ima dovoljno prostora da pustiš dete da se igra i trčkara i da znaš da nikome neće smetati,tamo mahom i dolaze roditelji sa decom:-)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E ovo je već nešto!!! Hvala na živopisnom opisu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

kety obzirom da si trudna imate maleni bazen u satelitu, ne znam da li radi za goste van hotela, ali mozes ih pozvati i proveriti, mi smo bili kod njih jesenas, i bazen je bio prazan, a dovoljno mali da mozes da se opustis, ima i mini teretanu.

Oni imaju i zatvorenu igraonicu.

Mi smo mislili da im je klopa bas skupa pa smo izbegavali da jedemo, medjutim ispostavilo se da su im cene pristojne. Rucali smo u centru u nekom malom restoranu bas kod jezera na spratu i rucak za nas 4-voro bez pica je bio uvek do 1000 dinara i usluga je stvarno super.

Zelim vam lep provod

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima!!! Nadam se da će bar neko imati koristi od ovoga što ja imam da vam kažem. Sinoć kasno smo stigli sa Zlatibora pa sada sređujem utiske i to ovako javno:

Boravili smo na Zlatiboru u periodu od 15-21. marta (ove 2010. godine) i mogu vam reći da sam ja zadovoljna, mada... Za jednu trudnicu (u šestom mesecu) malo je puno 6 punih dana da jurca gore-dole za jednim nestašnim bebanom od 20 meseci, bez obzira na svu pomoć koju su mi pružali baka i tata.

Nego, ono što mislim da će interesovati većinu ljudi jesu cene.

Buska karta na relaciju Zrenjanin-Novi Sad je za odrasle: 400,00 dinara

za dete: 220,00 dinara

Povratna karta NS-Zlatibor za odrasle je: 1.560,00

a za dete: 1.020,00

Karta NS-Zlatibor se odnosi na autoprevoznika RISTIĆ koga ne preporučujem iz jednog prostog razloga, jer im je potrebno oko 6 sati da stignu na odredište, pošto obilazi i zaustavlja se u sva okolna sela. Obišli smo i Srem i Banat i Bačku i Mačvu... ;-)

Smeštaj u hotelu OZON, nisovo odmaralište, koje se nalazi tik nešto iznad hotela Palisad, mogu da preporučim onima koji ne traže neki luksuz sa napomenom da ipak traže sobe u prizemlju. Sobe na spratu su sa kosinama što oduzima dosta mesta, tako da ne možeš ni da se okreneš. Inače, osoblje je vrlo ljubazno i izlazi u susret po mnogim pitanjima. Detence nam je svaki dan imalo toplu supu ili čorbu iako nismo imali uplaćen ručak, a poslednjeg dana smo tek oko 13 h izašli iz sobe. Hrana je obimna i raznovrsna. Švedski sto je za doručak kao i za večeru. Mislim da svako moe naći neešto za jelo po svom ukusu, a osoblje je voljno da vam na licu mesta ispunjva želje.

Ako hoćete da kupite kajmak:

Na pijaci on košto: 800,00 dinara

Kod jednog dedice možete ga kupiti i za 600,00. Prekoputa hotela MONA imate prodavnicu mlečnih proizvoda gde je kajmak 690,00 , a kod kuvarice Ranke iz hotela OZON on se može nabaviti i po ceni od 550,00 dinara po kilagramu.

Kada je pršuta u pitanju, oko toga se nismo puno zanimali jer je kila prko 1.000,00 dinara (na pijaci).

Hrana i piće:

Srednja pljeskavica: 180,00 UR GOZBA

Bela vešalica: 240,00 UR GOZBA

Kobasica: 180,00 UR GOZBA

pileće belo: 240,00 UR GOZBA

Lepinja sa kajmakom 130,00, 150,00, 200,00 pa naviše- ko vas kakom prevari ;-)

Forneti: 369,00 po kilogramu

bodi košulja u prodavnici ARTEX: 960,00

Minakva 2L 40,00; 44,00

Voda od 5 L 87,00

Mleko 1L 87,00; 93,00

Sok u limenci 0,5 50,00

U hotelu OZON možete popiti gazirani sok i pivo po ceni od 70,00

Kafa je uglavnom 50,00

Topla čokolada 90,00 pa naviše

Palačinke 120,00 pa naviše

Pampersice, veličina 4+ od 18 komada 512,00 (bolje ponesite od kuće!!!)

Kolač + kapućino u hotelu Palisad 120,00 (ovo je neka akcija-kolač je star nekoliko dana, ali... nije loše :-) )

Razglednice su 20,00

Menjačnica: kurs je ... samo pazite da vas simpatična seka ne prevari i da vam koju stotku manje

Iskreno se nadam da će ovo nekome biti od koristi.

Gužva na Zlatiboru je obično vikendom, a očekuje se veća navala i za uskrs i druge praznike.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka