Guest Guest

Hotel Hostmark iskustva, Hurgada

430 poruka u ovoj temi

U Hostmarku sam ove godine bila prvi put prema preporuci koleginice i veoma sam zadovoljna. Hotel je malo udaljen od grada, tj.nalazi se izmedju Memse i Sakale. Hotel je kao na slikama sa njihovog sajta. Dakle, mozete ocekivati da cete zateci sve ono sto vidite na slici. Sobe su prostrane i ciste, mi smo povremeno davali baksis sobaru (to je kod njih deo kulture) i on nam je svaki dan cistio sobu, menjao peskire i posteljinu i naravno pravio raznorazne djakonije od peskira :) U sobi imas bukvalno sve, sampon, gel za tusiranje, sef, cak imas i konac i iglu da usijes nesto i dugmice ako ti otpadne dugme :) Peskiri za plazu vam ne trebaju, posto dobijas kartice na osnovu kojih uzimas peskire kad ides na plazu. Bazen je stvarno lep, veliki je i cist. Na bazenu ima bar gde stalno sluze sokove, pivo i kafu i grickalice (pomfrit , mini pice i slicno) svakoga dana izmedju 12:30 i 15h. Mi smo bili na all inclusive , tako da smo imali neograniceno pice i klopu sve vreme. Hrane ima u izobilju, ali ima malo cudnjikav ukus zbog njihovih zacina, a inace je ok. Plaza je lepo uredjena, a more je pretoplo. Ogroman je plicak i mora bas dugo da se pesaci da bi se stiglo do neke dubine, tako da se necete mnogo naplivati,ali za malu decu je idealno. Preporucujem kupovinu masaka za ronjenje ili snorking tj.povrsinsko ronjenje. Bas kod hotela ima nekoliko manjih korala gde se mogu videti raznorazne ribice i jako je lep taj njihov podvodni svet tako da to nikako ne treba propustiti. Na bazenu se svaki dan organizuju neke animacije (jutarnja gimnastika, aquabick, trbusni ples, vaterpolo...) a na plazi je teren za odbojku na pesku, od koje smo se mi razvaljivali svaki dan :) Meni se samo nije svidelo sto je hotel bas izolovan i daleko od grada pa moras placati taxi svaki put kad oces da ides u setnju , izlazak ili soping, ali ko trazi mir i opustanje, naci ce ga u ovom hotelu. Uvece je uvek neki program na terasi restorana i muzika, tako da u principu covek stvarno ne mora nigde ni da izlazi. Ako nekog jos nesto zanima, ja sam jos uvek puna utisaka,pa slobodno neka pita.... :)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sa taxijem smo se i mi presli prvih nekoliko dana ..

pa prvi put su nam iz hotela narucili taxi i odrali nas , drugi put zaustavili na ulici - trostruko manje

dok nismo shvatili da treba zaustavili bele kombice pridruziti se folkloru domacina i putovati za 2 do 5 njihovih parica :D

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ocigledno da je novo u ovom hotelu: Muzika i program na terasi restorana.

Prosle godine muzike uzivo nije bilo uopste, a Time show se odrzavao u holu hotela na suprotnoj strani od recepcije, pa smo se smrzavali jer je klima nenormalno i nezdravo hladila. Isti problem je i sa kids klubom koji se nalazi na toj strani i deca su se smrzavala jer su klimu ukljucili da ludacki hladi

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kad smo mi bili, svirala je živa muzika i gore na terasi i dole. Uživali smi u evergreen-u! Nekoliko nas je i igralo... :ples:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@saki_sale

Pozz,ja idem u ovaj hotel u septembru,vidim da ste se lepo proveli i nauzivali,iskreno ne mogu da dočekam da odem,verujem da će i nama biti ok. :-) Nemam za sada nekih konkretnih pitanja,ali bih bio zahvalan za još nekoliko informacija i sitnica na koje da obratimo pažnju ,vezano za samu Hurgadu,pošto prvi put idem u Egipat...za hotel je sve jasno :-) Unapred hvala.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@saki_sale

Pozz,ja idem u ovaj hotel u septembru,vidim da ste se lepo proveli i nauzivali,iskreno ne mogu da dočekam da odem,verujem da će i nama biti ok. :-) Nemam za sada nekih konkretnih pitanja,ali bih bio zahvalan za još nekoliko informacija i sitnica na koje da obratimo pažnju ,vezano za samu Hurgadu,pošto prvi put idem u Egipat...za hotel je sve jasno :-) Unapred hvala.

Da, treba obratiti paznju na taxi, ako se narucuje iz hotela dosta je skuplji, mi smo platili do Sakale oko 5 evra jednu subotu vece i rekli su nam da je skuplje kao jer je subota :udarac: Od drugih gostiju (srba) smo culi da ne treba davati vise od 4 evra, mada verujem da je jos jeftinije ako se zaustavi taxi na ulici. Fora je u tome sto ni ja ni decko ne znamo bas dobro engleski pa nismo imali snage da se ubedjujemo sa njima oko cene prevoza, a plus i ne volimo mnogo da se cenjkamo. Kome je to zanimljivo i ko to zna, sigurno ce jeftinije proci. I naravno, svuda je cenjkanje i samo cenjkanje, osim u pojedinim njihovim najvecim robnim kucama gde su fiksne cene. U Sakali u toj njihovoj glavnoj ulici je haos, vuku te za rukav, presrecu na ulici da udjes kod njih nesto da kupis...Covek ne moze na miru da seta. U Marini je lepo i dosta je mirnije. Ima dosta kafica i restorana i prijatno je za setnju, pa preporucujem odlazak tamo za setnju i izlazak. Takodje, oni ne polazu vozacki i niko nema vozacku dozvolu kod njih, a nema ni saobracajne signalizacije tako da voze kao ludi. Navicicete se i na to :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima!

Citam i vidim da su iskustva podeljena oko Hostmark-a, planiram da idem u septembru sa devojkom. Zanima me iskustvo ljudi koji su bili ove godine, da li bi preporucili ovaj hotel ili da gledam nesto drugo ipak?!?! Prosle godine sam bio u El Palacio-u, i tesko mi je da poverujem da je higijena i usluga, slabija u Hostmark-u (hotel je 4 puta manji).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

taksi smo placali 20-25funti do Sakale

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima!

Citam i vidim da su iskustva podeljena oko Hostmark-a, planiram da idem u septembru sa devojkom. Zanima me iskustvo ljudi koji su bili ove godine, da li bi preporucili ovaj hotel ili da gledam nesto drugo ipak?!?! Prosle godine sam bio u El Palacio-u, i tesko mi je da poverujem da je higijena i usluga, slabija u Hostmark-u (hotel je 4 puta manji).

Meni su u Hostmarku (vratila sam se pre par dana) higijena i usluga odlicne. Pojedini delovi hotela se renoviraju (npr.restoran na spratu) koji je trebalo da bude zavrsen dok smo mi bili tamo,tako da ce dok ti ne krenes verovatno biti to gotovo. U hotelu nema bas puno parova, vise su porodice sa decom i stariji ljudi (bar je tako bilo u mojoj turi) ali nama to nije puno smetalo. Kada bih isla ponovo u Hurgadu, trazila bih neki hotel blize gradu jer su mi nedostajale vecernje setnje...Generalno, hotel je totalno ok i mislim da odrazava najbolji odnos cene i kvaliteta pruzene usluge.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo dva puta bili u Hostmarku i oba puta nam je bilo divno!

Jeste da je dosta daleko od Sakale, ali postoji gradski prevoz belim kombijima koji su sto puta čistiji od pojedinih taksija, a vožnja sigurnija. Taksi smo najviše plaćali 10 funti do Sakale za oboje, tj, do Regine, a kombi 1-2 funte po osobi.

Naravno, stvar je ukusa ko šta voli. Ako prvi taksista neće sledeći će hteti, a ima ih non-stop. Ovo je miran hotel za pravi odmor, a ako baš želite da se provedete tu su Memsa i još bolje Sakala. Jedini problem naših ljudi je što se nečeg svi plaše, a za to nema nikakvih razloga. Ako nikog ne provocirate, kad idete u grad oblačite se kao kad idete u posetu "kod dve starije tetke", ako vas pitaju odakle ste vi im odgovorite...Ako vam smeta njihov običaj da vas napadno zovu da udjete u radnju, imate dva rešenja:

- ili odmah udjite u radnju, odmah će vas ostaviti na miru

- ili idite uz sam kolovoz ili kolovozom

Dok ste beli više će vas nuditi, kasnije kad pocrnite znatno manje. Oni sve to rade jer su im takvi običaji.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U Hostmarku sam ove godine bila prvi put prema preporuci koleginice i veoma sam zadovoljna. Hotel je malo udaljen od grada, tj.nalazi se izmedju Memse i Sakale. Hotel je kao na slikama sa njihovog sajta. Dakle, mozete ocekivati da cete zateci sve ono sto vidite na slici. Sobe su prostrane i ciste, mi smo povremeno davali baksis sobaru (to je kod njih deo kulture) i on nam je svaki dan cistio sobu, menjao peskire i posteljinu i naravno pravio raznorazne djakonije od peskira :) U sobi imas bukvalno sve, sampon, gel za tusiranje, sef, cak imas i konac i iglu da usijes nesto i dugmice ako ti otpadne dugme :) Peskiri za plazu vam ne trebaju, posto dobijas kartice na osnovu kojih uzimas peskire kad ides na plazu. Bazen je stvarno lep, veliki je i cist. Na bazenu ima bar gde stalno sluze sokove, pivo i kafu i grickalice (pomfrit , mini pice i slicno) svakoga dana izmedju 12:30 i 15h. Mi smo bili na all inclusive , tako da smo imali neograniceno pice i klopu sve vreme. Hrane ima u izobilju, ali ima malo cudnjikav ukus zbog njihovih zacina, a inace je ok. Plaza je lepo uredjena, a more je pretoplo. Ogroman je plicak i mora bas dugo da se pesaci da bi se stiglo do neke dubine, tako da se necete mnogo naplivati,ali za malu decu je idealno. Preporucujem kupovinu masaka za ronjenje ili snorking tj.povrsinsko ronjenje. Bas kod hotela ima nekoliko manjih korala gde se mogu videti raznorazne ribice i jako je lep taj njihov podvodni svet tako da to nikako ne treba propustiti. Na bazenu se svaki dan organizuju neke animacije (jutarnja gimnastika, aquabick, trbusni ples, vaterpolo...) a na plazi je teren za odbojku na pesku, od koje smo se mi razvaljivali svaki dan :) Meni se samo nije svidelo sto je hotel bas izolovan i daleko od grada pa moras placati taxi svaki put kad oces da ides u setnju , izlazak ili soping, ali ko trazi mir i opustanje, naci ce ga u ovom hotelu. Uvece je uvek neki program na terasi restorana i muzika, tako da u principu covek stvarno ne mora nigde ni da izlazi. Ako nekog jos nesto zanima, ja sam jos uvek puna utisaka,pa slobodno neka pita.... :)

Pozdrav, krajem jula idem u ovaj hotel, pa me zanima me da li ima mesta na bazenu, tj da li ima slobodnih lezaljki ili moram da ih rezervisem ranije(dan ranije, rano ujutru), isto to i za plazu? Da li je tacno da glavni restoran ne radi, kao i plazni bar, da ne hlade pice itd..?(poslednji Trip advisor komentari tako govore)

Hvala unapred na odgovoru.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nikad se nije desilo da nema mesta ni na bazenu ni na plaži. Ovo je snimljeno krajem avgusta.

post-21668-0-44473600-1405374865_thumb.j

post-21668-0-10141600-1405374909_thumb.j

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav, krajem jula idem u ovaj hotel, pa me zanima me da li ima mesta na bazenu, tj da li ima slobodnih lezaljki ili moram da ih rezervisem ranije(dan ranije, rano ujutru), isto to i za plazu? Da li je tacno da glavni restoran ne radi, kao i plazni bar, da ne hlade pice itd..?(poslednji Trip advisor komentari tako govore)

Hvala unapred na odgovoru.

Uvek je bilo mesta i na plazi i na bazenu, samo sto sam primetila da kad smo mi odlazili da se povecao broj turista u hotelu pa ne znam kako ce biti krajem jula, ali pocetkom jula je bilo mesta uvek. Nije radio samo restoran na spratu koji se renovirao ali mislim da je sad vec proradio, a na plazi nema bar, ima bar na bazenu. Na bazenu uvek dobijes hladno pice,ali u restoranu se moze desiti da ne bude hladno. Zavisi, ako te zgotive dobijaces uvek hladno pice :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

restoran na spratu, mislim da se zove "Bon Apetit" nije radio ni prosle godine, isto su pricali da se renovira

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

^ nije radio ni pre tri :hahaha:

Mi smo svojevremeno dobili preporuku za Hostmark od iskusnih turista, i nismo se pokajali. Dobili smo ono sto nam je bilo vazno: mali hotel na plazi, bez guzve. Hotel s te strane zaista ima odlicnu poziciju, za razliku od onih velikih hotela koji su gradjeni na uskim placevima pa ti treba 15min do plaze. Plaza je lepa, super za klince, a super i za snorkling. Jedino sto je meni hrana bila ocajna, a nisam od probirljivih i konzervativnih. Secam se da mi je smetalo i sto je bilo malo voca, nama su tek posle 10 dana boravka izneli lubenicu, sunce me ogrejalo :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26041
    Ukupno tema
    869004
    Ukupno poruka