Guest Guest

Hotel Hostmark iskustva, Hurgada

430 poruka u ovoj temi

Hvala! :blush: Biće i slika, samo da se dočepam kompjutera. Ovo kucam na telefonu iz fotelje.

POLOŽAJ HOTELA

Hotel se nalazi na južnom delu Hurgade.

Evo ovako:

-prvo je na severu Al Dahar sa oko 500.000 stanovnika

-onda je Sakala u kojoj su na obali hoteli a u glavnim ulicama radnje i kafanice i restorani

-zatim Memsa, najnoviji deo sa hotelima na obali i strašno puno novih višespratnica, što useljenih, što još nedovršenih.

E, Hostmark je pri kraju Memse.

Iz njega se taksijem ili minibusom začas stiže u centar Memse, do Sakale treba 10-15 minuta, a do Al Dahara oko 20. Mi smo svuda išli minibusom za 2-5 funti. Pogodimo se pre ulaska, a pri izlasku platimo.

Najčešće smo išli u Al Dahar. Prvo odemo na pijacu gde obavezno svratimo na riblju pijacu. Pošto smo bili na polupansionu, kupimo ribu, tamo na licu mesta je očiste i ispeku u velikoj furuni. Hleb, onaj okrugli, kupimo ispred i tako ručamo. Kupimo nar i mango za dezert. Prste da poližeš :laugh: !

Riblja pijaca je velika. Prodaju se razne vrste riba u svim duginim bojama, crvene, plave, zelene, zatim školjke, rakovi...Zelena pijaca je slična našoj, mada ima nekog zeleniša kojeg sam prvi put videla. A, voće! Ogromni plodovi manga i nara, guava, puno vrsta svežih urmi (žurih, crvenih, crnih...), dinje, lubenice, banane cela grana, jagode, citrusi, jabuke...

Buka je na sve strane, svi u glas reklamiraju svoju robu, svira muzika, molitva se čuje sa minareta, žene zabradjene samo im se oči vide ili one modernije koje nose marame i dugačke haljine, muškarci su uglavnom u galabijama.

Začini su posebna priča. Ja se kući uvek vratim sa biberom raznih boja, karijem, korijanderom, listićima šafrana, kuminom, harisom, štapićima valile i cimeta, čajem od hibiskusa, limun travom... Ne umem više da kuvam bez njih!

Zatim odemo u staretinarnicu u glavnij ulici, preko puta pošte, pa onda u kafanicu koju drži jedna engleskinja.

U Sakalu obično odemo posle večere. Prošetamo, pogledamo izloge, kupimo ponešto i uvek zaglavimo kod Alibabe :srce: na Stela lager pivo i cedjene sokove od manga,guave i banana. Sa njegove terase je odličan pogled na masu turista koja se šeta. Muž zapali šišu a ja uživam u mirisima.

Nikako ne preskačemo ručak u Star Fish-u i u Fish House. Jeftino a odlično. Ručamo sve po redu za manje od 10 evra za oboje.

Ovo je naša soba, tj spavaća i dnevna. Zatim plaža i deo bazena.

Na slici koja je napravljena sa mola može se videti koliko je velika laguna. Otprilike plićak koji se smenjuje sa dubinom od do metar je otprilike baš do mesta sa kog je napravljena fotografija.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Našao sam podatak da postoji i hotelski bus do grada - koji je besplatan.

Zna li neko nešto o tome. Vidim da za polazak u aprilu postoje samo aranžmani preko Argus-a.

Obzirom da je zadnji dan povratak kasno uveče a da sobu napuštamo oko 12h da li daju da se koristi ishrana i posle 12h.

Argus radi all inclusive varijanttu, pretpostavljam da u tom slucaju ne mora da se kupuje voda. Ide li neko u aprilu u ovaj hotel? Deluje mi kao najbolji izbor

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako ste na ALL imate neograničeno piće, pa i vodu. Kad smo mi bili, oni koji su na ALL mogli su da jedu i piju do polaska, ali to zavisi od agencije. Kelneri imaju neki spisak na ulazu u restoran i ako nemate narukvicu morate biti na spisku. Postoji i onaj štos da uzmete narukvicu za uspomenu, pa je zalepite selotejpom i ladno udjete. :zvizduk:

Inače prošle jeseni nije postojao besplatni bus za grad. Ali, ako izadjete iz hotela, odmah ćete moći da zaustavite lokalni kombi i da se za male pare vozite. Mi smo uglavnom tako išli bez problema. Do Hurgade za 1-2 funte (pogodite se pre ulaska, a platite kad izlazite).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

DUJASPASA,bio sam u Hostmarku,ali smatram da ste ga tako dobro i koncizno opisali,da bi bilo glupo dodati bilo sta...reci cu samo da potpuno delim vase misljenje o hotelu,on je malo stariji,ali pozicije soba i njihova velicina je za ovu cenu vise nego dobra...kada sam bio moglo se koristiti samo pp,cene nisu bas niske...

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko je to malo stariji hotel? Isla bih sredinom jula, nisam pronasla da je neko pisao da je tada bio. Zanima me da li ni tada nije velika guzva? Do sada sam bila jednom u Egiptu, u hotelu Sanny days EL PALATIO, i bila bih vrlo zahvalna ako bi mi neko napisao da li misli da je Hostmark bolji u odnosu na njega.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vidi,dujaspasa je SJAJNO OPISALA HOTEL JA SAM BIO PRE GODINU I 3 MESECA...ne mogu uporediti ta dva hotela,jer nisam bio,dozvolicu sebi da komentarisem...HOTEL JE KOREKTAN,APOSTROF,odlicna plaza OGROMNE SOBE,dobro je odrzavan hotel,nije bilo lcd-a,namestaj je skromniji ali je ok....imao je samo polu pans. kada sam bio...lokacija je solidna...NECES POGRESITI AKO ODES...VIDIM DA NIJE SKUP

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala, Diver!

Ja sam i Palaciom bila dosta zadovoljna (smetala mi je samo guzva na plazi i restoranu).Malo mi je bezveze da idem opet u isti hotel dve godine za redom, zelim da vidim jos neki u Hurgadi. Hostmark mi je za sada najprivlacniji, zbog vasih komentara i ok cene i mislim da ce on biti moj izbor ovog leta.

Izmenjeno (ani)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hostmark je, čini mi se, dobro dimenzioniran tako da svuda za sve goste ima mesta.

Što se restorana tiče, mi uvek sačekamo "drugu turu", tj odemo oko osam na večeru. Tada je značajno manja gužva u svim hotelima, a taman iznesu nove posude sa hranom. Doručak i ručak nikad nisu bili problem.

I kad je pun hotel, na plaži, a pogotovo na bazenu uvek ima mesta.

Za one koji vole miran odmor uz pristojan komfor ovo je hotel za njih. :srce:

U Palaciju nisam bila, ali sudeći po komentarima, možda je tamo plaža interesantnija.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

S obzirom da se sada nudi Hostmark ALL incl. a svi se zale na skupu vodu i hranu u hotelu, sa ALL voda se onda ne placa jel tako?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ni u jednom hotelu sa ALL se ne placa voda ( koliko ja znam). Ja bih isla 10. ili 13. jula.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U All se plaćaju ala kart usluge, strana alkoholna pića, rum servis i mini bar.

Sva jela i pića u vremenu kada se služi All su besplatna i u neograničenim količinama.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko dobre volje da malo detaljnije opise sta se sluzi od jela? :thankyou2:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Doručak

Hleb, puno vrsta slanih i slatkih peciva i tost

Mleko, više vrsta jogurta, čaj, kafa, sokovi od koncentrata

Jaja pečena sa prilozima i kuvana

Salama juneća, razni kačkavalji i beli sirevi

Desetak vrsta salata

Dva kuvana jela

Musli i corn-flakes

Palačinke sa raznim slatkim prelivima

Voćna salata

Ručak - ne znam tačno jer smo bili na PP, ali sam videla na bazenu (ostrvce) da služe roštilj, pice i špagete...

Večera

Hleb i razna slana peciva

Supa i čorba

Salate desetak vrsta

Pirinač i krompir na razne načine

Piletina i junetina na razne načine

Riba, rakovi, školjke

Kuvano i pečeno povrće

Špagete

Pečenje

Na terasi roštilj

Specijalitet egipatske kuhinje

Torte, kolači pudinzi, želei, baklave, voće...

Sve je uvek bilo sveže i uvek raspoloživo u neograničenim količinama

Sve je bilo servirano u posudama od rostfraja i stakla.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko dobre volje da malo detaljnije opise sta se sluzi od jela? :thankyou2:

dujaspasa,tako dobro napise post da je to blago receno sjajno...ja bih samo dodao da je tako ,s manjim izuzetcima ,u svim egipatskim hotelima,rucak bude skromniji od vecere, A AKO TAMO OSTANES GLADAN,PORED SVEGA ,ONDA SI VEOMA PUST,sto bi ovde gore kod mene rekli stariji ljudi...
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Vam mnogo na odgovoru! Koliko vidim u svim hotelima hrana je 90% ista tako da nece biti problema jer ce ovo biti treca godina za redom u Egitu :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka