Tanja-011

Alanja, izleti

59 poruka u ovoj temi

Bili smo u Kleopatra Dreams Beach hotelu pocetkom jula preko Wayouta, 11 dana all inc. Hotel je odlican, nalazi se na samoj Kleopatrinoj plazi, doduse mora se preci ulica, ali je prakticno na samoj plazi. Imali smo sobu s pogledom na more, prostrana, cista, sa ogromnim kupatilom, sve vrlo funkcionalno. Hotel ima dva bazena, otvoreni i zatvoreni, mada pored onako lepe plaze i cistog mora nismo na bazenu puno boravili. Usluga je fenomenalna, osoblje jako prijatno i spremni su da izadju u susret ako postoji bilo kakav problem ...

Bas super sto imas takvo iskustvo, nadam se da cu i ja proci slicno! ;)

Ono sto bih te zamolila je da pokusas da se setis koliko kostaju drugi izleti preko Wayouta?

Hvala ti unapred. :klap:

Izmenjeno (mikap)
skraćen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Brazilera

Izleti su preko Wayouta dosta skupi, npr. city tour-obilazak grada, tvrdjave, planine iznad grada 20 evra, delfinarijum 25 ili 30 evra ne mogu tacno da se setim, akva park 35 evra, jeep safari 32 evra, zeleni kanjon 52 evra, krstarenje brodicem 25 evra. Mi smo isli na city turu, koja nije bila losa, obilazi se tvrdjava, Damlatas pecina ide se na planinu Taurus na neki vidikovac odakle se pruza prelep pogled na ceo grad, idealno za slikanje. Na kraju vecera u restoranu na obali planinske recice u blizini Alanje, skroz autentican restoran. E sad on sto mene uzasno nervira je neizbezna poseta robnoj kuci koze, zlatari i prodavnici tekstila na sta se potrosi vise od polovine ukupnog vremena na izletu, znaci na to smo potrosili oko 4 h, prilicno zamorno i nepotrebno, ali tako je, dok nazalost na tvrdjavi imate svega pola sata za slikanje i razgledanje. I pored toga mislim da treba otici jer je po meni glupo otici iz Alanje a ne videti tih par najznacajnijih simbola grada, uz to izlet je skroz ok organizovan. Drustvo iz hotela je islo na nocni jeep safari, kazu da im je bilo lepo, nocna voznja po nepristupacnim terenima Taurusa uz veceru. Akva park je udaljen nekih 40-50 km od Alanje, mnogo manji od onih u Kusadasiju, preskup za ono sto se dobija. Delfinarijum predstava oko 1 h traje, sedi se na tribinama i gleda, po meni takodje preskupo za ono sto dobijas. Pamukale su dosta daleko 400 km, suludo je ici tamo i nazad u jednom danu i mi nismo ni imali ponudu za taj izlet preko Wayouta.

Za krstarenje se mozete dogovoriti i u nekoj lokalnoj agenciji, cena 13-15 evra, a cuo sam i da se moze otici i direktno do marine i tamo izabrati brod kojim zelite na krstarenje. Eto nadam se da sam pomogao. Poz!

Izmenjeno (mikap)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@ simao80

Hvala na odgovoru!

Samo imam dilemu sta je to "zeleni kanjon"?:huh: Jesu li to oni vodopadi? Mene interesuje onaj izlet K.A.S? Vodopadi i neke sojenice na vodi, mnogo je lepo. :biggrin:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Je l' ima u Alanji neki muzej ili nesto tako slicno sto vredi pogledati? Za sta ne treba vodic, niti agencija? :cool:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Je l' ima u Alanji neki muzej ili nesto tako slicno sto vredi pogledati? Za sta ne treba vodic, niti agencija? :cool:

ma jok,muzej se renovira do 2013 god, pecinu mozete sami da obidjete (nista posebno ) , City tour izbegnite preko agencije (uzas ) , jedino krstarenje vredi ( ako volis , nista posebno,ali uvek je lepo kupati se na otvorenom moru :-) )

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E steta... :tuga:

A pored izleta, ima li sta po samom gradu Alanji sto je zanimljivo? Neko posebno mesto, kafic, restoran :turista:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Brazilera

nema nista posebno da se vidi zato se opusti i uzivaj u preeeeeeeeeeeeeeeeeeeetoplom moru !!!!!

za restorane se raspitaj kod vodica,ima dosta dobrih i lepih uglavnom u centru kod bazara,a pre marine !

p.s. ne citaj puno forume i ne prikupljaj puno informacija,samo opusteno i uzivajte !!!!

Izmenjeno (mikap)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko zna nesto o izletu u Kapadokiju? Koliko kosta? Koliko traje?

:thankyou:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

More je vec sad bilo jako toplo,bukvalno moze bez pripreme da se udje i pliva.Soba nema potrebe da se doplacuje zbog pogleda na more jer sve imaju pogled na more koliko sam ja shvatio,razlika je samo da li je direktan ili bocni pogled.Po meni,bolje je imati bocni pogled na more jer su sobe na toj strani ulice koja nije frekventna i nema buke a sobe koje imaju direktan pogled na more su bukvalno iznad glavnog bulevara pa postoji mogucnost buke.Sto se tice izleta,mi smo isli u Side,Aspendos i Kursunlu vodopade,to je sve jedan izlet koji je preko lokalne agencije kostao 20 eura plus ulaznice a preko srpske 60 eura,isli smo na krstarenje koje je preko lokalne 10 ili 15 eura a preko srpske 29,cak je siti tura preko nase agencije 32 eura a za to je potrebno platiti 2 puta dolmus po dve lire,razlika je drasticna za potpuno identican sadrzaj izleta,i ostali se izleti razlikuju po ceni,ne znam koji te konkretno zanimaju...mi smo Kapadokiju u poslednjem trenutku otkazali iako je bila jako povoljna.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

More je vec sad bilo jako toplo,bukvalno moze bez pripreme da se udje i pliva.Soba nema potrebe da se doplacuje zbog pogleda na more jer sve imaju pogled na more koliko sam ja shvatio,razlika je samo da li je direktan ili bocni pogled.Po meni,bolje je imati bocni pogled na more jer su sobe na toj strani ulice koja nije frekventna i nema buke a sobe koje imaju direktan pogled na more su bukvalno iznad glavnog bulevara pa postoji mogucnost buke.Sto se tice izleta,mi smo isli u Side,Aspendos i Kursunlu vodopade,to je sve jedan izlet koji je preko lokalne agencije kostao 20 eura plus ulaznice a preko srpske 60 eura,isli smo na krstarenje koje je preko lokalne 10 ili 15 eura a preko srpske 29,cak je siti tura preko nase agencije 32 eura a za to je potrebno platiti 2 puta dolmus po dve lire,razlika je drasticna za potpuno identican sadrzaj izleta,i ostali se izleti razlikuju po ceni,ne znam koji te konkretno zanimaju...mi smo Kapadokiju u poslednjem trenutku otkazali iako je bila jako povoljna.

Hvala ti na odgovoru Nikola, ovo ce mi sigurno biti od pomoci s obizorm da su cene domacih(turskih) agencija bukvalno duplo jeftinije.Da li mozes preporuciti neku tursku agenciju za izlete?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Aldi turs je najveca i najpouzdanija agencija ali nema potrebe njih da juris jer ce svaka agencija da to realizuje,razlika je samo u njihovoj ugradnji u cene,odnosno tvojoj sposobnosti cenkanja i pogadjanja a najbolje je da uzmes vise izleta,tako je najpovoljnije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav.Ima li neko svezije informacije o cenama izleta u Alanji , npr.od prosle godine ili ove?Naravno, svaka dobra, iskrena preporuka u vezi izleta je dobrodosla :-) Posebno me zanima ima li neko iskustva sa izletom u Kapadokiju. Da li vredi otići i koliko dugo traje izlet?

Izmenjeno (jasmina036)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Pozdrav.Ima li neko svezije informacije o cenama izleta u Alanji , npr.od prosle godine ili ove?Naravno, svaka dobra, iskrena preporuka u vezi izleta je dobrodosla :-) Posebno me zanima ima li neko iskustva sa izletom u Kapadokiju. Da li vredi otići i koliko dugo traje izlet?

 

FB_IMG_1559852950891.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Do Kapadokije imaš podosta. Idealno je dve noći. Organizovan izlet ti nije neophodan. Uzmeš bus Alanya-Goreme za 10- tak evra i hotel na dve noći. Iz Gorema je sve u krugu 8 km dostupno dolmušima. Ako hoćeš jeftinije onda jedna noć je minimum. Uzmeš noćni bus -sutradan obiđeš Goreme- prenoćiš i sutradan obiđeš ostalo a uveče nazad noćnim busom. To ti izađe 30 evra ako ideš sa nekim u paru zbog sobe. Naravno da vredi.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka