Tanja-011

Alanja, izleti

59 poruka u ovoj temi

Nemojte da propustite. Bice vam super, lep je gradic, samo se lepo pripremite da je velika vlaga i uzivacete. Srecan put i super provod!

pozz

da,vidim,prelepo je.....sta da radim,kad sam prezivela dominikansku republiku ( 6 sati vremenska razlika,unazad ) 4 dana sam ustajala u 3 ujutru,strasno....pa "znojavi" zidovi u sobi,zbog vlaznosti....przivecu i alanju.....da,naoruzacemo se limunadom,laganom odecom,udobnom ocucom i gas.....:):):)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala puno na korisnim savetima...imam jos samo jedno pitanje,,,,Dal da uzmemo renta car u konakliju,ili u alanji? Kako ste se snalazili u voznji,da li imaju putokazi za te turisticke znamenosti ili vec kako?planiramo obici tvrdjavu ( kako se ona zovee kod njih? ),Crvenu kulu ( kizil kule ),reku dim i dim caj pecinu,sve u istom danu.....putokazi imaju ili pitate na ulici????kakoo vec to ide????hvala unapred na odgovorima.....pozz

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao

evo da ti još odgovorim na nekoliko tvojih pitanja

renta car možeš vjerovatno rentati i ispred hotela...pogledaj gdje ti više odgovara cijena...mi nismo uzimali renta car jer smo uvjek smješteni u hotelu Grand Zaman Garden koji je u Alanya. Inače izlete smo sve već prošli tako da 15 dana imamo za kupanje i shoping(bili smo 7x u Alanya).Turci ti inače jako ludo voze...pazi kad prelaziš pješački prelaz jer ti oni već kreću na žuto(čudno ali jako malo nesreća se događa)

Ja bi ti preporučio da jedan dan idete na red tower a drugi dan dim came i reku dim..Još bi ti preporučio da idete pogledati predstavu Fire of Anatolia u Aspendos u amfiteatar...nešto prekrasno za vidjeti...Imaš putokaze ne brini a i uvjek ima dosta ljudi koji idu prema tim odredištima.I nemojte dati više od 30-35 eura za rentanje...

Ako se još što sjetiš pitaj

Pozdrav

Dario

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znam da sam dosadna.....udavih te....:P reci mi sto bi mi preporucio da to podelim u dva dana.....mi smo kontali da krenemo oko 9 pa da to obidjemo sve jedan dan....a inace vozice neko od muskih,nas dve cemo uzivati u pogledima.....jel u tu cenu renta cara ulazi i gorivo ili?i gde se nalazi ta slasticarna sto si mi preporucio gde imaju strava baklave,to mi je omiljeni kolac...:):):)

Izmenjeno (mikap)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao još jednom

Ma ne daviš me...ja ti obožavam Alanya i nije mi problem odgovoriti na pitanja...jedvačekam 2012 pa da opat idemo( druga kćerka je premalena ..ima tek 8 i pol mjeseci da bi išli ove god)

najbolje da u dva danapodjeliš te izlete......lijepo red tower jedan dan..pa nakon što pogledate to onda otiđete na zidine gdje se pruža prekrasan pogled na cijeli Alanyjski zaljev... a drugi dan odite dim rijeka i dim cave

Slastičarna ti je na glavnoj ulici prema centru s desne strane kada ideš iz Konaklija prema Alanya blizu glavnog bazara...nemožeš fulati...

Što se tiče renta cara mislim da dobiš pun rezervar ali takav moraš i vratiti...inače benzina u Turskoj ti je jako skupa...skoro 2 Eura za litru.

Slobodno pitaj ako trebaš još koju info

Dario

Izmenjeno (mikap)
obrisan citat, direktan odgovor na post
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ok.....reci mi tvoje razloge zasto treba podeliti u dva dana,te izlete?:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slazem se da to treba podeliti u 2 dana, da ne crknete, i da na miru obidjete. Steta je da preletite i jedno i drugo. Reka je prelepa, za pecinu treba vremena, treba i stici do svih tih mesta. A necete obilaziti po najvecem suncu tvrdjavu npr. Sta znam, mislim ,to jeste izvodljivo ako bas ne mozete dva dana da uzmete auto. Prvo idite na kulu, rano ujutru, tj. kulu i gore tvrdjavu pa onda idite do reke itamo mozete da blejite celo popodne. Rezervoar dobijete prazan, tako ga i vratite.

Mi se nismo bas tako snasli, nemaju mnogo tabli po putevima. Barem smo tesko videli izlaz iz Alanje za Dim reku, nije bas tako ocigledno postavljem putokaz, barem iz pravca iz kog smo mi dolazili.

Za te marke koje te interesuju...ne znam o tome nista, mada kao da mi je ostalo negde da u Alanji ima neki od tih butika, nisam sigurna. Prodjite krozAtaturk ulicu gde su svi butici i idite u Alanjam trzni centar pa cete mozda pronaci nesto.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala....pa jel znas mozda koliko su sva ta mesta udaljena jedna od drugih,mozda?

Izmenjeno (mikap)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Oko 10-15 km. kula od reke, ako na to mislis

nema na cemu

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da,ok je to ondah vremena...sutra necemo stici u hotel pre 3.30.a 11 se vracamo....a naravno neznamo kad je let u povratku....tako da nebih se samo vozikali,mislim da je ok skroz da se tri dana provedu u izletima,a ostatak na plazi.....ipak idemo na odmor,,,,,,zato bih u taj jedan dan to smestila sve....naravno,kao sto ti kazes krenuli bi oko 8,9.....mada opsteno,samo da stignemo tamo,pa cemo sve lagano....samo da jat nekasni....vidim puno ljudi se zali na kasnjenje letova....:(

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragi forumasi, planiram u Alanju ali imam par nedoumica. :huh:

1. Koja plaza je najlepsa u Alanji?

2. Da li se iz Alanje rade izleti za Pamukale? I da li neko ko je bio ove godine zna cenu?

3. U proseku koliko su kokteli (alkoholni :D) po kaficima (ne klubovima)?

4. Da li turisti imaju problema sa stomakom (ko u Egiptu)?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Brazilera

1.Kleopatrina

2.Agencija preko koje sam ja išla je radila ali s vodicem na ruskom, jer je agencija partner s nekom ruskom agencijom i koštao je 50 eura. Na kraju smo išli preko lokalne agencije za 40 eura, ali nismo bili zadovoljni, jer kad smo došli u agenciju pitali smo da li je izlet na engleskom i da li vodič govori dobar engleski i rečeno nam je da je sve samo na engleskom, još nam se žena čudila Kak to da pitamo dal je na engleskom, kao to se podrazumjeva. Kad smo pokupili sve ljude koji su išli na izlet, shvatili smo da je 90% Poljaka i izlet je bio 80% na poljskom a 20% na engleskom. Pričali smo s ljudima koji nisu bili Poljaci i jako su, kao i mi, bili nezadovoljni jer im je isto rečeno kao i nama da je izlet samo na engleskom. Da stvar bude još bolja, žena koja je bila vodič bila je totalno nezainteresirana, najbitnije joj je bilo pokupiti pare za kupanje u Kleopatrinoj kupelji, nekom crvenom bazenu-gejziru i za rucak, njen engleski mogu rec da je bio jako loš za jednog vodiča. Nije nam žao niti jednog eura niti vremena koje smo se vozikali u autobusu u jednom danu jer Pamukkale stvarno treba vidjeti.

3.5 eura pa naviše

4.Hrana u Turskoj je vise europska, naravno vodu se ne preporučuje piti iz vodovoda nego samo flasiranu. Mislim da ovo pitanje ima veze i s hotelom, i o tome kakva je higijena u kuhinji. Ja sam recimo pila sokove i vodu s ledom i nije mi ništa bilo.

Izmenjeno (mikap)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragi forumasi, planiram u Alanju ali imam par nedoumica. :huh:

1. Koja plaza je najlepsa u Alanji?

2. Da li se iz Alanje rade izleti za Pamukale? I da li neko ko je bio ove godine zna cenu?

3. U proseku koliko su kokteli (alkoholni :D) po kaficima (ne klubovima)?

4. Da li turisti imaju problema sa stomakom (ko u Egiptu)?

1. Nama je najlepša bila Damlataš (gledajući sa pučine prva sa leve strane grebena, uz pećinu). U njenom produžetku je Kleopatrina plaža. Sa desne strane grebena, pored crvene kule (Redtower) je luka, odatle polaze svakodnevno i turistički brodići, tu je jako prljavo, retko ko se tu kupa, ali oni će vas odvesti na nekoliko plaža u Alanji. Mi se nismo kupali sa ove strane grebena, naši prijatelji jesu, njima je bilo ok.

2. Gomila lokalnih agencija nudi ove izlete, reklamiraju se dosta, cene su od 35-45 e koliko se ja sećam.

3. Mi smo pili one bezalkoholne sa sirupima od lešnika i nakačenim voćem sa strane (oni su oko 5, 6 e)

4. Uf mi idemo u Egipat ove godine ....... :) da se pripremimo znači? :) mi nismo imali problema, a ni niko iz naše grupe (bar ne da je to obelodanio hihiihihihi)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imam pitanje, da li postoji neka opcija u vidu izleta ili pak u samostalnoj reziji da se ide iz Alanja do Istambula? Znam da je daleko, ali mislim da vredi...:)

Da li neko ima takvo iskustvo?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imam pitanje, da li postoji neka opcija u vidu izleta ili pak u samostalnoj reziji da se ide iz Alanja do Istambula? Znam da je daleko, ali mislim da vredi...:)

Da li neko ima takvo iskustvo?

1. 12 sati busom ti je minimum taj put, ne znam koliko dana ostaješ u Alanji, ali glupo je da platiš te dane, a onda ovamo minimum dva noćenja, da bi bar deseti deo Istanbula doživeo(la)

2. Ni 10 dana u Istanbulu nije dovoljno za taj prelepi grad :)

3. Moj savet, ako možeš pola jedno pola drugo ili Istanbul ostavi za drugi put

4. kako god odlučiš, lepo se provedi :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka