vialli

Tara, opšta tema

1841 poruka u ovoj temi

Da li je neko bio na Tari u novembru? Sta tamo raditi ako pada kisa?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko zna postoje li apartmani na Tari, kulturno sredjeni(kao na Zlatiboru), a da nisu Zeleni cardaci(koji su super, ali za nas dvoje ipak veliki, najmanji za cetvoro) ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Upravo napisah moje utiske sa Tare a tu je i opis smestaja gde smo mi bili. Pogledaj temu Sarganska osmica

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Preporučujem ti novo zdanje koje pripada Nacionalnom Parku Tara, sagrađeno prošle ili pretprošle godine u Mitrovcu. Prelep apartman, prelep okoliš :)

http://www.tara.org.yu/turizam1.html - pa one slike skroz dole.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vikendica na Mitrovcu, odlicno je sredjena.

Neke fotke mozes pogledati ovde

Vila Mitrovac

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Да те разуверим - Зелени Чардаци уопште нису велики апартмани, тј. - најмањи није за 4-ро већ за 2-је!!

Поента је у томе да они јесу лепи, али на сајту се не види да нису засебне кућице ( а делује да јесу), 2 мања су заиста чардаци ( један од 16 м2, други од 22-23 м2), смештени изнад клуба ( места где је рецепција и где се обедује).

Значи - 5 за идеју и склад са природом ( о како не волим бетонске зграде у сред планине, Чардаци су мелем за очи), али мало манипулишу са величином објеката на сајту... :angry:

А цене су пристојно високе... :blink:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo da napisem i ja moje utiske i zahvalim svima na odgovorima, ranije nisam stigla. Na kraju smo se ipak odlucili za Zlatibor ( po ko zna koji put) sa posetom Tari i to najvise sto nismo nasli adekvatan smestaj.

Moram priznati da je moj utisak sa Tare fenomenalan! Priroda je bozanstvena, opojni miris svuda. Za pravo, istinsko uzivanje u prirodi, toplo preporucujem.Davno sam tamo bila, u hotelu Omorika, koji je cini mi se i sad, ostao isti. Po mom subjektivnom misljenju, to je u principu najbolji smestaj na Tari. Ustvari, jedino "pravo" mesto, sa koliko toliko nekim sadrzajem su Kaludjerske bare. Tu se nalazi hotel, onda vikendice, 2-3 ta nazovi pansiona ( malo vece kuce), prodavnica, restoran i to mu dodje to. U Mitrovcu bukvalno nema nista, sem decijeg odmaralista, tako da tamo da budete stacionirani zaista nije preporucljivo. Sem ako necete za svaku sitnicu da idete kolima do Kaludjerskih bara. Mada priroda u Mitrovcu je naravno prelepa, jos gusca suma i intenzivan miris, pa mozete da se provozate. Inace, gledajte da vam je obavezno pun mobilni, jer ne daj boze da vam se nesto desi, pustara je nevidjena.

Dole pomenuta vila Jelena, mozda objektivno i jeste najbolji smestaj (privatni na Tari), ali uzivo ne ostavlja takav utisak kao na netu. Nalazi se u centru Kaludjerskih bara, zbudzena okolnim kucama, nigde dvorista, a inace u tom delu se uveliko gradi, tako da je svuda krs i lom.Takodje, mislim da je skupa za ono sto nudi, ali posto su tamo uglavnom privatne vikendice, valjda im se moze. Inace, grade se malo vece kuce, namenske, za izdavanje, po ugledu na Zlatibor. Doduse, sve je jos u povoju, samo nadam se da nece postati previse urbano kao na Zlatiboru.

Takodje, pomenuti Zeleni cardaci jako slatko izgledaju, ali ono sto kvari utisak je par nekih kuca (valjda komsije ili radnici) tu, koje nemaju veze sa etno fazonom, a i previse su blizu, pa kvare taj utisak prirode (sto se naravno, isto ne vidi na netu).post-232-1187012143_thumb.jpg Mada sama ideja nije losa.

Jeftino, koliko sam shvatila, mozete da prodjete ako iznajmite neku privatnu vikendicu, koje nisu bas po mom ukusu, pa bih se ja ipak opredelila za Omoriku.

U Omorici imate lepe, velike kolace po povoljnim cenama, mozete da koristite zatvoreni bazen, terene... Takodje postoje i lepe staze za setnju, sve u svemu jos uvek je to najbolje na Tari. Za ostale vojne hotele na Tari, tesko da bi se to moglo reci.

Mozete da obidjete i okolna sela, de se setate i uzivate u zaista prelepoj prirodi, proplancima. Mozete da kupite med i razne medne kombinacije (sa orasima i sl.), cajeve , sir, itd. na postavljenim tezgama u Kaludjerskim barama. Cene su dosta povoljnije nego na Zlatiboru.

Postoji samoposluga, onako snabdevena i hotelska prodavnica. Takodje, imate i restoran u centru(valjda imaju i sobe, ne mogu da se trenutno setim kako se zove) gde mozete da rucate, onako u fazonu koliko para toliko muzike. Soc fazon, karirani stolnjaci, treste narodnjaci, konobaru moras intenzivno da mases, ali to je jedini restoran. Ima ono tipa cevapi i sl. za pristojne pare, porcije isto relativno pristojne.

Tako da ako zelite uzivanje u prirodi, bez nekog prevelikog luksuza, Tara je pravo mesto. Za neki provod i sl. moracete da skoknete do Zlatibora. Mada, napominjem jos jednom, priroda Tare je zaista bozanstvena.

Postavicu i MFT, posto vidim da nema, pa mozete da vidite deo lepote Tare.

Izmenjeno (suki)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bila sam krajem juna u vili koja se zove Bobar. Jako lepo mesto. Nisu bas apartmani ali je sasvim pristojno i povoljno.

Jako je lepo za ljude sa decom zato sto ispred vile ima decji park za igranje i ogradjeno je.

Imaju super animatora za decu i klopa je O.K.

Nalazi se pored supermarketa, tako da je i sa te strane dobro.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sanjalica2 koliko kosta smestaj u vili Bobar? I da li neko zna cenu smestaja u vili Jelena? :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam jednu novu godinu provela na Tari. Nase drustvance je iznajmilo vikend kucicu, (one tipske, sprat i potkrovlje sa 2 sobe) bilo nam je stvarno super, sneg do kolena, prelepa priroda, spustali se nekako peske do Zaovinskog jezera, jedino nije bilo signala za mob. Mozda malo dosadno za ljude zeljne provoda, ali za mene je Tara i dalje br. 1

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Била сам у Белом Бору лета `98, срећа у ауто и зујање по околини- јер ти горе немаш ама баш ништа (бар тада...).

Сплаварење Дрином, Заовине, Бајна Башта, манастири у оклини, видиковац, Митровац, тепих ливада као феномен...мисилим да је Тара одлична за од маја до октобра...јер смо се упутили једне нове године, тачније дочек 2004. у Оморици (нећу спомињати Јавор, где су нас сместили и где смо моментално изашли и направили побуну, Јавор је тада био запуштен- не знам како је сад)...пао је снег у току ноћи близу метар, идилично...

Али на Тари имаш једну малу ски стазу, ако си баш скијаш, не посебно интересантну и шетњу, пут је био проходан, али не у правцу Бајне Баште...где си ту си, два ноћења је пролетело...мислим да зимовање на Тари и није посебно занимљиво, колико лето може да буде конструктивно...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sanjalica2 koliko kosta smestaj u vili Bobar? I da li neko zna cenu smestaja u vili Jelena? :)

Nisam sigurna zato sto im cenovnik varira mnogo zavisno od toga da li je dvokrevetna ili cetvorokrevetna, sa obrocima ili bez. Mislim da je P/P u dvokrevetnoj 1600 ali nisam sigurna. Probaj da nadjes njihov broj telefona i proveris. Ako ne nadjes javi se ponovo naci cu ti ja broj telefona

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka