tamara007

Wien hotel

1 poruka u ovoj temi

Hotel Wien je po meni do sada jedan od najboljih hotela sa 3* u kojima sam boravila. U hotel smo stigli oko 11h, nekih dva-tri sata smo cekali sobu, jer je hotel bio pun. Docekalo nas je veoma ljubazno osoblje.

Ljubazna recepcionarka nam je na nasu molbu dodelila dve sobe sa pogledom na more na trecem spratu, odakle se pruza prelep pogled na Alanju i more, mislim da su sobe bile 302 i 303, verovatno ne bi dobili te sobe, jer sam na sajtovima citala da Argusovci dobijaju losije sobe, ali sreca pa su Rusi otkazali ove godine u velikom broju pa i mi Srbi dobismo nesto ljudski, ali i ostale sobe hotela imaju pogled na more, samo sa bocne strane.

Na prvi pogled hotel je izgledao bas lepo spolja, ali kasnije smo se uverili da je lep i iznutra. Ima vrlo lep otvoren panoramski lift, ciste hodnike, sobe. Sobe su im zaista prelepe. Peskiri su nam menjani svakoga dana, posteljina 2-3 puta tokom boravka. Cistacici smo u maloj kutiji koja je namenjena za nju svakoga dana ostavljali po neku liru, tako da nas je soba po povratku sa dorucka cekala potpuno cista, ali i kada bi zaboravili da ostavimo bila bi ista situacija. Tople vode u hotelu ima u svako doba dana i noci i pritisak je uvek isti. Soba je bila na nasem ulasku perfektno ociscena i dezinfikovana, sto me je bas iznenadilo, jer se radilo o hotelu od 3*. Ko zeli moze sobu da iznajmi zadnjeg dana, ali mora na recepciji to da naglasi dva-tri dana pred put, mada u sezoni moze da se desi i da ne mogu da vam daju sobu, ja sam bila krajem avgusta tj. 14-25, pa sam ipak dobila sobu, mozda smo eto imali srece. Do 16h popodne soba je 10 eura, do 18h - 20 eura, a do 20h - 30 eura. Posto smo bili porodicno ostavili su nam otkljucan frizider u jednoj sobi bez doplate inace ko zeli da iznajmi samo frizider placa se 2 eura dnevno za struju prazan, napunjen ne znam koliko kosta. Klima je besplatna.

U hotelu su mahom bili Madjari, Cesi i nasi, ali su bili i neka mnogo simpaticna porodica crnaca iz Francuske. Hrana u hotelu je dobra. Hotel nije za porodice sa malom decom, vec za parove.

Dorucak u hotelu je uvek bio isti, ali sasvim zadovoljavajuci, za svakog je imalo po nesto, ujutru imate 3 vrste hleba, jaja kuvana, pomfrit, kafu, caj, sok, slatka 6-7 vrsta, suvo i sveze voce, paradjaz, krastavac, 4 vrste salama, sireva 4 vrste, margarin, za veceru, naravno voce, baklave vise vrsta, alvu, puding, 7-8 vrsta salata, od nasih cvekla, ruska i nesto kao sopska, corba obavezno i pirinac, a od glavnih jela krompir na 101 nacin i svake veceri meso i riba takodje na 101 nacin. Sve u svemu vrlo sam bila zadovoljna hranom. 

Na polasku su se svi iz hotela pozdravili, malo slabije konobari znaju engleski, ali smo se super sporazumevali, pa i na turskom  veoma vole da se sale.

Umalo da zaboravim plaza ispred hotela nije losa, ima mnogo turaka na ovoj plazi, kartu za plazu kupujete u hotelu i placacete 10 lira, to su narandzaste lezaljke, ako kupite na plazi trazice vam 15 lira za dve lezaljke i suncobran, mada mi smo nazalost zadnjeg dana na Kejkubatovoj plazi pronasli besplatne lezaljke, ( a i plaza je bila na tom mestu peskovita, ispred Wiena ima dosta kamenja ), samo se uzme pice, najeftinija je bila turska kafa 4 lire i lezaljke ne moraju da se plate, i ostala pica su bila takodje jeftina, to mesto se nalazi 200 m od ovog hotela ka centru ispred malog uzvisenja gde tece kao neki potok imaju bele suncobrane i cadore, ne mogu da se setim naziva hotela, ali je veoma lepo cak i bolja plaza nego ispred Wien-a.

Hotel na terasi ima posebno napravljenu zicu za peskire i ves. Na TV-u nema nasih kanala samo turski, nemacki. Hotel na svakom spratu ima wifi besplatan za goste signal je svuda dobar, osim na terasi.

Moram da kazem i da oni kojima nije dovoljna hrana u hotelu,  a zele za male pare dobro da klopaju, odmah pored ulaza u hotel ima mali restorancic Sarayi mislim da se zove imaju odlican burek sa mesom do 16 h popodne, ali i ostala hrana im je prelepa mi smo uzimali i hamburger sa pomfritom koji je bio ogroman, dobija se i sok uz to za vrlo male pare, 200 m od hotel je i Migros, ako tamo kupujete obavezeno trazite Migros karticu koja kosta 1 liru ne treba nista da popunjavate, imaju bas dosta snizenja tako da i tamo mozete kupovati hranu i vodu i veoma se ispalti, nemojte kupovati pored hotela u malim prodavnicama i gde nemaju istaknute cene, jer deru :D, mesaju nas sa Rusima, zato sam ja svuda pricala da sam iz Srbije ili Srbistana. Niko nije pravio problem prilikom unosenja hrane i vode u hotel, ali ne morate to bas javno da radite, stavite u neku neprovidnu kesu niko vas nece pretresati. U hotelu nemojte menjati novac, jer daju dosta manji kurs, nekih 20 metra od hotela ka izlazu iz Alanje ne ka centru tj. odmah pored ovog restorana Sarayi nalazi se menjacnica koja je imala najbolji kurs tada u gradu, za 1 euro smo dobijali 3 i nesto vise lire, dok u hotelu daju 2,60.

U svakom slucaju ja sam hotelom prezadovoljna i vrlo rado bi se vratila ponovo u isti. Ako neko ima pitanja u vezi njega slobodno neka mi pusti poruku, mozda sam nesto izostavila da kazem. O kupovini, plazama i mojim utiscima iz Alanje pisacu u opstoj temi Alanja.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26509
    Ukupno tema
    887866
    Ukupno poruka