LEMABO

Manastiri u okolini Zlatibora

8 poruka u ovoj temi

Pozdrav svima.

Da li je mozda neko bio u zimskom periodu u poseti manastirima Uvac i/ili Dubrava? Interesuje me da li je moguce prici do manastira kolima i ukoliko nije gde ostaviti vozilo pre nastavka puta pesaka? Hvala puno!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li ste bili u nekome od navedenih manastira u toku leta ( odnosno, da nije zima) ?

Izmenjeno (@neo)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nazalost nisam, mozda cu u nekom buducem periodu i biti ali trenutno me zanima kakva je situacija zimi.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Leti se dole ide samo sa dobrim terencem, zimi ne mogu ni da zamislim ko bi se usudio kolima. U toku praznika i raspusta put se redovno čisti do skretanja ka vrhu Tornika ( ne mislim na skretanje prema skijalištu, već baš na asfaltni put prema vrhu), a koliko redovno ide do Stubla nisam sigurna, Verujem da se dalje ne čisti redovno, tako da bih u zimskim uslovima koji su ovih dana aktuelni ( padavine i dobar minus) ja iskreno preskočila obilazak manastira. Od tog tzv. "glavnog" puta, ako dalje nije očišćen sneg nisam sigurna da je pametno ići dalje peške. 

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Baš tako.

Turistima, pogotovo sa decom, ne bih preporučio da pokušavaju da pešače od pomenute raskrsnice za vrh Tornika do manastira Uvac i Dubrava.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala vam puno na odgovorima! Znaci pomenute manastire obici nekom drugom prilikom.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jeste, sačekajte da okopni sneg, i sačekajte izveštaj u kakvom je stanju put posle zime. Jedan manji deo puta prema manastiru Uvac je asfaltiran, ali je ostatak i dalje diskutabilan. Sama deonica nije dugačka, ali ipak zahteva malo viši auto, a terenac je zaista poželjan. Ne vidim razlog zašto rizikovati oštećenje automobila. Lošiji deo puta može i peške da se pređe, ali opet nije za one bez kondicije. Nađoh na YT neki kraći video klip gde se odprilike vidi o kakvom putu se radi:

https://www.youtube.com/watch?v=D_KMR7c-1MI

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sada vec davne 2011 god uz pomoć divnog člana ovog foruma, spustili smo se kolima do manastira Dubrava. U ranu jesen, sa autom koji nije terenski, makadamskim putem uz dosta prašine :D, lagano smo stigli  do manastira Dubrava koji je smešten na  južnim padinama Zlatibora iznad  kanjona reke Uvac.

Do  manastira Uvac nismo otišli, upravo zbog jako lošeg puta.

DSC08629.thumb.JPG.4668383cab0607e129286

DSC08635.thumb.JPG.da319c1712e73eb3b9913

DSC08640.thumb.JPG.f4cddf87183f42156bc87

DSC08644.thumb.JPG.78d259cbe87f43ebf60b5

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26211
    Ukupno tema
    874048
    Ukupno poruka