nikola b

Koje mesto izabrati na Kasandri

150 poruka u ovoj temi

Moje misljenje o Pefkohoriju jeste da je mesto dosta veliko, bucno, ima i mladih parova i starijih i roditelja sa decom. Prepuno je Srba. Svi pricaju nasim jezikom. Meni se mesto ne svidja, uvece ne moze da se prodje od guzve, plaze su premale, lezaljke su vecinom nabijene, pa skoro, jedna preko druge. Vikendom mesta na lezaljkama nema, jer je sve zauzeto. Ima puno jezeva u moru, cak je moj decko ocesljao jednog, pa smo morali da idemo da vadimo iglice. Doktora kod kog smo bili mogu da nahvalim. Dobro zna srpski, prijatan je i ljubazan. Nalazi se od restorana Pink kada se krene ka doku, pa prvo skretanje levo, gde se nalaze prodavnice za suvenire, odecu i obucu. Za moj ukus previse bucno mesto, uvece ne moze od guzve da se prodje. Mi smo u vili Coralli 1 Nova imali problem zbog mladica i devojaka koji su sa profesorom dosli i pravili buku. Nocima nismo mogli da spavamo. Raspravljali smo se i sa njima i sa profesorom, ali nikako nismo mogli da ih utisamo. Danju su ludovali po bazenu, a nocu po terasama i sobama. Moje je misljenje ukoliko se ipak odlucite za Pefkohori da nikako ne idete u vilu Coralli!!!!! Ne biste voleli da nocu ne spavate i da morate da budete prinudjeni da se svadjate svakodnevno sa klincima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima!

Interesuje me u kom mestu od ova tri ima, a u kom nema tuševa na plaži?

Takođe, gde je najduži plićak prilikom ulaska u vodu? To mi je jako bitno zbog deteta od 3 godine.

U kom mestu je peskovita plaža bez kamenja?

Unapred PUNO hvala na odgovorima!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Picasso, ta tri mesta su na ukupnoj udaljenosti od 15-tak kilometara, tako da im je konfiguracija ista. U vodi je uglavnom kao i na plažama sitan, sitan šljunak. Na pojedinim delovima, retko, (u sva tri mesta) ima kamenja pri ulasku u vodu. Polihrono skroz desno, Pefkohori oko mola, Hanioti na oko 5m od obale.

Zbog iste konfiguracije, plićak je isti, otprilike posle 1m voda je odraslom do kolena. U Olimpskoj regiji nisam bila pa ne mogu ni da zamislim plićak od 20-tak metara :neznam: Ali opet, dečice ima pregršt, svi sa mišićima i nema problema.

Tuševa u ova tri mesta nema. Obrazloženje je, čuva se čistoća mora (?). Kabina za presvlačenje ima samo u Haniotiju (ako ih nisu ove godine postavili i u ova dva mesta).

Sa detetom od 3 godine bi ti prvo preporučila Polihrono pa Pefkohori i na kraju Hanioti.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozz svima...Koje mesto da izaberemo pomozite...voleli bi da to bude zivlje mesto zbog tinejdjera i da su nam beach barovi sa lezaljkama i suncobranima (bili na tasossu proveli se fantasticno ali necemo dvaput na isto mesto)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pefkohori! Najbliži je "beach barovima sa lezaljkama i suncobranima" (Glarokavos, Golden Beach ...)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozz svima...Koje mesto da izaberemo pomozite...voleli bi da to bude zivlje mesto zbog tinejdjera i da su nam beach barovi sa lezaljkama i suncobranima (bili na tasossu proveli se fantasticno ali necemo dvaput na isto mesto)

Za vas onda ili Hanioti,koji je jako živo mesto uveče;ili Pefkohori koji ima interesantne kafiće na plaži,čak i teren za odbojku,a blizu je i Xenija-plaža koja potseća na tropski raj.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mi nikako da se odlucimo... idemo porodicno, dvoje dece 6 i 7 god pa mislim da bi nam Polihorno najvise odgovarao jer je mirnije mesto, jeftinije a opet blizu druga dva...

ali niko nije pisao iskustva o plazi i moru i losim iskustvima i dobrim! npr> koja plaza je naj prljavija i koja ima trave u vodi, gde ima meduza i jezeva a gde nema? nama su to prioriteti za lep odmor...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Polihrono.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

 

mi nikako da se odlucimo... idemo porodicno, dvoje dece 6 i 7 god pa mislim da bi nam Polihorno najvise odgovarao jer je mirnije mesto, jeftinije a opet blizu druga dva...

 

ali niko nije pisao iskustva o plazi i moru i losim iskustvima i dobrim! npr> koja plaza je naj prljavija i koja ima trave u vodi, gde ima meduza i jezeva a gde nema? nama su to prioriteti za lep odmor...

 

 

 

Letovali smo u Pefkohoriju i Haniotiju,ali smo videli i plaže Polihrona,kao i samo mesto,te se osećam pozvano da Vam odgovorim na pitanje i pomognem da rešite dilemu:

 

-Hanioti  je lep gradić,interesantne konfiguracije,gde se uličice zrakasto šire od lepog centralnog parka.Veoma je živo uveče,čak možda i previše,dosta bučno.Problem je što plaža nije osmišljena za porodice,posebno za one koje ne žele da koriste ležaljke.Sama voda je kristalno čista,kao i skoro svuda na Kasandri,a pesak lep.Nećete videti meduze osim ako ne ronite u većim dubinama.A pronašli smo i jeftin,a odličan sladoled-čega se uvek sete deca kada biramo odredište za naredno letovanje.

 

-Polihrono je pravo selo.Ne mislim to uvredljivo,već od svih ponuđenih mesta ono ima najmanje sadržaja,ali je idealno za porodice sa malom decom.Plaža je skoro svuda u mestu dobra i široka,sa čistim peskom,a činilo nam se da je voda tu i toplija nego u Haniotiju.Jedino u jeku sezone,kada je na plaži gužva,voda može da se zamuti,pa izgleda prljavo(iskustvo prijatelja).Nema ježeva,niti trave u vodi,osim ako noću duva bura pa je donese,što se retko dešava.Za snabdevanje imate i Lidl,što je još jedan plus.Uveče sve vrvi od dece.

 

-Iskreno mi najviše volimo Pefkohori,i vraćali smo se nekoliko puta.Nažalost u Pef-u je za naš ukus sada prevelika gužva,kao da se Sutomore preselilo.Tako da je gradska plaža prenatrpana,a sama po sebi je veoma uska(širine 3-5m),i prljava.Ako ste dobri pešaci ili nađete smeštaj koji je u delovima grada krajnje-desno ili krajnje-levo,tu je plaža već odlična,poprilično široka i nije zatrpana ležaljkama.Voda je predivna;kristalno čista,ulaz u more blag,pesak čist,ali dosta sitan pa se lepi(nekome i to smeta).Ljudi pominju neke silne ježeve,a ja sam videla samo par komada i to pored mola,gde se i onako retko ko kupa.Ulice su široke,tako da u večernjim šetnjama ne morate da se gurate.A posebno je šarmantan stari deo grada,sa starom crkvom.

 

Gde god da se odlučite biće Vam lepo,a deca će se super provesti.Voda je svuda dobra i čista.Obiđite poslastičare i oduševićete se sladoledom.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zanima me da li neko moze da me uputi,da li da odaberem Hanioti ili Pefkohori? Idem sada oko prvomajskih praznika sa devojkom,pa pretpostavljam da nece biti guzve nigde,jer sezona jos nije u jeku. Ali ono sto nam je bitno je,da mozemo na miru da se suncamo pored mora,a opet sa druge strane,da uvece ima nekog sadrzaja za neku finu setnju,pice,restorancic.

Jos jedno pitanje,da li su mesta dobro povzana,tj.da li moze komotno pesaka uz neku duzu setnju da se ode iz jednog u drugo mesto i da li ima iskreno potrebe za tim,ako su mesta dosta slicna? Malo sam citao predjasnje postove,pa bih rekao da su ako se ne varam plaze dosta slicne,a opet kazem da idemo oko 1 maja,pa pretpostavljam da i sami vremenski uslovi nece biti idealni za neko kupanje!? Mada mir i tisina nisu nikada na odmet. Da li ima nekih plaza,uvala koje vredi posetiti,a opet da su u blizini ova dva mesta?

Bio bih zahvalan na bilo kom komentaru i sugestiji,judi koji vec imaju iskustava.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Generalno, svejedno je gde ćeš od ta dva mesta otići. Plaže su slične, moje mišljenje je da je Hanioti malo življi od Pefkohorija. Pitanje je koliko lokala radi u vreme kad ti budeš išao. U Haniotiju je uglavnom sve skoncetrisano u centru mesta, ima lep parkić. Hanioti je izmedju Poihrona i Pefkohotija, tako da za 30min šetnje možeš doći do oba mesta. Pefkohori je mirnije mesto, mada nnoću radi dosta kafića u kojima cepa muzika do kasno. I u jedno i udrugom mestu imaš dosta lokala gde možeš izaći. Što se tiče plaža i uvala, jedino plažu Kasandra vredi posetiti.

Izmenjeno (Tripco)
citiranje celog prethodnog posta
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da ne otvaram novu temu, hocu da pitam nesto slicno: da li su bolja mesta  Hanioti, Pefkohori, Polihrono ili Kalitea, Afitos, Siviri... tj. zanima me da mi neko to uporedi ako moze?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kalithea je daleko sofisticiranija,lepsa,sa mnogo lepsom plazom ali skoro duplo skuplja od Pefa,Han.,Polihrono....Mesto je kao i Afitos do kojeg mozes i da prosetas jer je na 2,3km na brdu i preporucljivo je uglavnom mladjima ili porodicama sa vecom decom zbog prilicno strmih i sirokih stepenica!
Ujedno,to je i omiljeno letovaliste mladih Solunaca tako da naviru tu svakodnevno za vikend i druge varijante!
Po izlasku iz Kalithea je niz diskoteka koje se redjaju jedna do druge ali za njih spremi dosta kinte jer se uglavnom placa i ufur kao i pice(pivo 7 eura,koktel 14e itd)...
Afitos je takodje na brdu i jako je lep tjst vise simpaticno i slatko mestasce koje ima bogatu istoriju ali je dosta manji od Kalithea!Prilicno je mirniji od Kalithea ali ako ste kolima onda je odlican izbor!
Da podvucemo...Kalithea je najbolji izbor po svim kriterijumima,ubedljivo najlepsom plazom i provodom ali iziskuje i najvise novca!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Obišla sam Pefkohori, Hanioti, Polihrono, Neu Fokeu, Afitos, Kaliteu i Posidi, i moja preporuka za smeštaj ide za Kaliteu, s obzirom da je gradska plaža najlepša, a grad je veliki, ima sve što vam padne na pamet. Afitos je autentično grčko mesto, ima lepe plaže, peskovite, i živopisnu arhitekturu - u centru su samo kamene kuće i popločane uske ulice, mesto je živo - ne za neki ludi noćni provod, ali za šetnju itekako, jedina mana je što je mesto brdovito i strmo. Kriopigi sam videla samo u prolazu, pa ne mogu više o njemu da kažem, ali deluje da je ista priča kao Kalitea, samo što je manje mesto. U tom severnom delu zapadne obale još uvek nema toliko Srba. Pefkohori i Polihrono imaju ok plaže, čistu vodu, šljunak, ali su oba mesta bučna, puna Srba, i oba ostavljaju utisak kao da ste na Adi Ciganliji. Još Polihrono ima autentičan grčki centar grada, a u Pefkohoriju je mnogo veća gužva, i nema toliko veliku šetališnu zonu u odnosu na broj turista. Mislim da na južnom delu zapadne obale samo Pefkohori ima ozbiljnija mesta za izlazak. Hanioti od svih ovih mesta ima lošiju plažu, ali je mesto pravo grčko, ima više trgova i veliki broj bočnih uličica u kojima nema saobraćaja, osim motora. Sva ova mesta nude sadržaje za decu, Hanioti ima veliki zabavni park sa gumenim dvorcima, zove se Fairytopia, a u Pefkohoriju ima gumenih dvoraca u moru, za koje se ulaz naplaćuje. Nea Fokea je živopisno mesto, gde maltene nema turista, ima luku, Vizantijsku kulu i isposnicu sv. apsotola Pavla (vredi obići bez obzira gde ste smešteni), ali je plaža mala. Posidi je selo, nema skoro ništa osim smeštajnih vila, ali u njegovoj okolini ima prelepa crkva Panagia Feneromeni. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka