MartinTrajkovic

KRIT-opšta tema

2368 poruka u ovoj temi

A lokacija, nista? :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A lokacija, nista? :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav,da li se isplati uzeti all inclusive u hotelu,posto ne znam kakve su cene po ostrvu, a i idem sa dva druga(jedemo i pijemo mnogo?)?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako planirate da se vracate sa plaze ili drugog grada za svaki obrok, onda se isplati.

Ako ste smesteni na plazi i nemate nameru da se mrdate sa nje celog odmora, onda da.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav,da li se isplati uzeti all inclusive u hotelu,posto ne znam kakve su cene po ostrvu, a i idem sa dva druga(jedemo i pijemo mnogo?)?

Definitivno da, ako već znate da ste pri dobrom apetitu. Cene u marketima u mestu u kome sam trenutno: hleb domaći 1,5€, tost hleb 2€, kroasani 2€, (krofna nema), mleko 1,6€, coca cola, fanta, sprite 1.5l 2€, giros 4€ (samo na jednom mestu ima i najgori koji sam u životu jela), voda paket 2€, sladoled kugla 2€, pivo nisam gledala, ne pijem, 2 ležaljke i suncobran 10€ (ceo dan, makar ovde, bez konzumacije pića), voće i povrće od 2€ (paradajz i krompir, ostalo je skuplje), riba u restoranu porcija od 7.5€ pa naviše, kokteli u kafićima 5-7€. Aktivnosti na plaži (pedaline, kanui, iznajmljivanje camaca) ista cena kao i na Sitoniji. Ja sam pre dolaska ovde gledala all incl Europa beach hotel na bookingu i jos jedan u Maliji (sad se ne sećam naziva), koji su imali popust na Bookingu, ali sam odustala zbog straha da necu uci u vodu zbog vetra ovih 10 dana. Svakako preporučujem hotel s bazenom. Voda je danas hladna i dosta duva vetar.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo se vratili u petak sa Krita, tacnije iz Retimna. Putovali smo preko Kontikija, hotel Atrium. U ovom hotelu smo bili pre par godina i opet mogu pohvaliti isti. Usluga je bila na bazi polupansiona (veliki izbor jela), uzeli smo superior sobu koja je vrlo lepo uredjena. Sto se tice obilaska ostrva, mi smo vecinu znacajnijih atrakcija obisli prethodnih godina, tako da smo sada uglavnom boravili u Retimnu, isli nekoliko puta do Hanje. Vetar i talasi su bili gotovo svakodnevno, sto ne pamtim da nam se desilo prethodnih godina u nizu za toliko dana. Sve u svemu, bitna stavka je bazen, u slucaju talasa koji u potpunosti nekim danima onemugucavaju kupanje. Ima mnogo turista, guzve su na sve strane, a primecujem i neke nove lokale u Retimnu. Lepo je ponovo se vratiti....

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Upravo smo se vratili i naše iskustvo sa Krita je odlično. Bili smo smesteni 5 dana u Agiji Pelagiji, 5 dana u Baliju, uz posetu Heraklionu i Retimnu. Taxi nas je čekao na aerodromu, a auto su nam dovezli 4. dana naseg boravka u Agiju Pelagiju.  Oba mesta su odlična za kupanje čak i kada duva vetar. Talasa nema. Voda je vrlo cista. 

Agija Pelagija je blizu Herakliona, oko 15 min.voznje. Ima usku plažu sa jednim redom ležaljki, ali nije gužva i ima mesta za suncobran. Mesto je mozda nekad bilo ribarsko, sada je klasicno turističko. Ima mnogo taverni sa ribljim specijalitetima, 4-5  manjih marketa. Pekaru nema (to nam je falilo). Uvece ima gde da se prošeta. Bili smo zadovoljni mestom u svakom slučaju. Bali je drugaciji jer je u brdima. Ima dosta da se pesaci ako zelite da ga celog obiđete (postoji mali vozić koji vozi po mestu). Mi smo bili smesteni kod plaze u luci, tako da ne znam kakve su prve dve plaže. Plaža u luci je vrlo čista, odlicna za decu. Poslednja plaza (od 4) jeste nesto posebno. Do nje se može i peske, postoji prečica. U Baliju smo bili u smestaju sa polupansionom, i to nam je značilo. U A.Pelagiji smo jeli u lokalu Sofijin kutak, koji je povoljniji. Heraklion nas je oduševio svojom velicinom, venecijanskom lukom, ulicama. Ipak, Retimno nam se vise dopao. Retimno ima sve - i plažu i šoping i zabavu... jedini je problem vetar (ako zabrane kupanje). 

Krit je drugačiji od severne Grčke. Priroda je posebna stavka, a i ljudi su vrlo predusretljivi, ljubazni.  Srbe nismo ni videli ni čuli (sem u avionu). Najviše je bilo Danaca, Finaca, Holanđana, Italijana i Francuza.

Svakako ćemo mu se vratiti... 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kakve su cene lezaljki?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kakve su cene lezaljki?

Najniza cena je bila 7€ za par, a 12€ najvisa.  :)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala! Gledala sma neka druga mesta, ostrva i kopno, cene su bas visoke, pa mi je ovo bas pozitivno neobicno!:weee:

Zna li neko,ima li krstarenja iz Agios Nikolaosa?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Izbor je pao na Platanjas,Panos hotel. Neka iskustva,gde je dobra klopa,giros,pica,sladoled u Platanjasu,Hanji,okolini…? Svaka preporuka dobro dodje :)

I da,koje su cene rentiranja sad tamo?

29.08 se putuje i dugo sam vagao izmedju Skijatosa i Krita,ali su i brojni upisi sa ovog foruma “krivi”.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ta dva ostrva ne mogu da se porede :D  ! Naravno, oba su jako lepa i vazna za ljubitelje Grtcke. Ja kada se dvoumim, na kraju odaberem trece jer mi se smuci sve od previse informacija.:rolleyes::D

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da se dopunim samo na post od jutro :) koliko su sada cene rentakara,pocetak septembra me interesuje posto bih tad iznajmio auto? Negde sam video 100€ dan!? To je bezobrazno skupo i možda čak odustanem od Krita 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26814
    Ukupno tema
    900650
    Ukupno poruka