MartinTrajkovic

KRIT-opšta tema

2400 poruka u ovoj temi

 

Pozdrav iz Kounoupidiane?. Samo cu reci da je to po nama, odlicna pozicija za obilazak ostrva. Odatle idete ka Soudi i dalje autoputem na bilo koju stranu, a opet ste jako blizu Chanie. U blizini predivnih plaza poput Marathi, Loutraki, Kalathas. Imate par jako dobrih taverni sa obilnom hranom. Lep provod.

Hvala, kao što rekoh, ovo nam je četvrti put na Kritu i poznajemo veoma dobro ove krajeve. Malo su se neke stvari izmenile u odnosu na pre dve godine, gužvi trenutno nema, ali se vidi blago povećanje broja turista noću u Hanji. Na Elafonisi plaži je bila neverovatna gužva prethodne nedelje. Razočarenje za nas je bilo kada smo videli da više nema ni jednog slobodnog mesta od već postavljenih ležaljki i suncobrana. Izgubilo je na lepoti, podseća na Italiju. Zato je Kedrodasos baš legao... Ovih dana idemo na Falasarnu jer su i ovde vrućine preko 40C, a tamo je voda kristalna, temp vode trenutno 26.8C, nema vetra, pravo uživanje da se ne izlazi ceo dan...

Kako ste vi prošli ove godine, i vi ste bili na Kritu?

Izmenjeno (eToza)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Mi danas stigli na Krit u Rentimno.Evo u nekoliko rečenica da opišem naše putešestvije do Krita.

Dobrodošli!

Stigli ste baš u pravo vreme za "rashlađivanje". I ovde će ove nedelje biti talas vrućina, ali baš zato nema greške. Voda je na svim plažama "vruća" :vruce:, vetra ove nedelje (do četvrtka-petka) uglavnom neće biti, a ni talasa.

Ako vas šta zanima, pitajte i uživajte u Retimnu. Svratili smo dva puta do sada tamo, ali uglavnom noću. Predivno mesto... Obožavam šetnju ulicama Retimna...

Želim vam nezaboravno letovanje (svi smo ga zaslužili) :D!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na dobrodošlici i da znaš da smo ga svi zaslužili.

Evo jedne interesantne slike dovitljivog Krićanina

20210801_191612.thumb.jpg.0fc0f6eba68b49

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima! 

Zamolila bih nekoga da mi kaze koja lokacija bi bila najbolja u blizini Hanje - Agia Marina, Agi Apostoli, Platanias?

Ono sto nam je vazno je da je sama plaza koja je blizu lepa. tako da kada nismo kolima mozemo da uzivamo i negde u blizini smestaja, kao i da uvece mozemo da idemo u Hanju bez previse cimanja.

Ne bih da razljutim iskusne Kricane, ali meni plaze u neposrednoj blizini ovih mesta ne izgledaju nesto spektakularno i imam iskren strah da ako ne zapucam negde kolima bar 45 min necu imati neko lepo iskustvo.

Od ostalih ostrva najvise su mi prijali Paros, Naksos, cak i Rodos i Skijatos - pa da neko ko mi da preporuku cisto ima neki okvir sta nam se do sada dopadalo. 


P.S. uzivam u vasim slikama :) no sve te plaze su nesto dalje :( hvala unapred svima 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Agia apostoli, nalazi se tacno izmedju plaza sa leve i desne strane i Hanja je blizu. Agia marina je isto dobra ali umeju biti talasi pa sam na kupanje isao bas u Ag. Apostoli. Lepe su plaze i u Ag.Marini i Ag.Apostoliu ali nisu tirkizne da se ne razocaras ali je dobro sto je pesak iako sitan tezak pa ne muti vodu nego je voda i dalje cista i prozirna. Autobuska linija je fantasticna na svakih 15 min odlicni klimatizovani autobusi u obe strane tako da problem sa prevozom do Hanje nece biti. Platanias je vec najdalji tako da jedino ako bas iskrsne neki povoljan aranzman ili eventualno ako samo on ostane u opticaju :D

 

Inace slika na mom profilu je sa Krita tzv zorbina plaza u mestu Stavros kod Hanje, ide autobus do nje i karta msm da je bila nekih 8 e ali vredi. Tu je vec voda nekako specificno tirkizna :D

Izmenjeno (samo_putujem)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@minap993

Nažalost,ne mogu dati nikakav savet u vezi ovih plaže koje si navela.Nisam letovao u tom delu Krita.Ali sigurno će ti neko reći nešto više o tim plažama.

I da,moraćeš do najpoznatijih plaža Krita da palim auto.Ali uživanje je zagarantovano.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne ocekuj nista posebno. Mesta kao mesta kidaju za lokaciju ali plaze su onako. 

Mozda bolje gledaj poluostrvo onda gore iznad Hanje. 

Plaze su lepse sa onom lepom bojom, i blizu koliko toliko.

Idi na sajt "Cretan beaches" imas mapu sa opisima, informacijama i slikama svih plaza na Kritu pa mozes lakse da vidis.

U sustini za to sto ti zelis nema bolja opcija nego mesto Istro na istoku ostrva, gde peske mozes na Vulizmu. Ali onda obilazak samo te strane Krita jer je predaleko do Balosa ili Elafonisija.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Pozdrav svima! 

Zamolila bih nekoga da mi kaze koja lokacija bi bila najbolja u blizini Hanje - Agia Marina, Agi Apostoli, Platanias?

Ono sto nam je vazno je da je sama plaza koja je blizu lepa. tako da kada nismo kolima mozemo da uzivamo i negde u blizini smestaja, kao i da uvece mozemo da idemo u Hanju bez previse cimanja.

Ne bih da razljutim iskusne Kricane, ali meni plaze u neposrednoj blizini ovih mesta ne izgledaju nesto spektakularno i imam iskren strah da ako ne zapucam negde kolima bar 45 min necu imati neko lepo iskustvo.

Od ostalih ostrva najvise su mi prijali Paros, Naksos, cak i Rodos i Skijatos - pa da neko ko mi da preporuku cisto ima neki okvir sta nam se do sada dopadalo. 


P.S. uzivam u vasim slikama :) no sve te plaze su nesto dalje :( hvala unapred svima 

 

Ne polazi na Krit ako nemaš nameru da svaki dan ideš po 45+ minuta do plaža koje oduzimaju dah. Baš zbog njih se i ide na ovo ostrvo. Ako nemaš auto može i busom. Govorim ti iz ličnog iskustva jer sam sve to prošla. Van sezone kada je polazaka autobusa manje nego u sezoni. Znači biraj Agi Apostoli ili još bolje samu Hanju. I Hanja ima plažu, nije ništa posebno ali nije ni loša. Pre nekoliko godina sam bila smeštena i u Agia Marini ali mislim da ni ona nije dobar izbor.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

230717644_3073945406222512_1751319271721

ovo je ponuda :ples:

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala mnogo  @samo_putujem @zyle@nikolapfc89 @Lila-P ! 

Onda izbor pada na Agi Apostoli - bas sad gledam neke vlogove na YouTube-u, plaza je korektna, ali znaci mi da unapred na ocekujem neko ludilo vec da znam da je makar korektno za prvi dan, dva, a da je lokacija dobar starting point za dalje istrazivanje.

Takodje, hvala za preporuku za poluostrvo iznad Hanje, pronasla sam upravo nekoliko fenomenalnih lokacija - Seitan Limani naravno, Marathi, Loutraki su mi takodje privukle paznju a vidim da su na oko 30 min od Agi Apostoli sto je korektno. 

Takodje, privukla me je i Kedrodasos - tip plaze kakav najvise volim i po vasoj preporuci plaza kod Stavrosa!

Ako  imate neke preporuke za voznju do 45 min za plazu koja je must see, javljajte :) i da - moze li se makar do ovih blizih plaza skuterom, ako ne kolima?

Jos jednom hvala, mnogo ste mi pomogli.

 

Izmenjeno (minap993)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Juče bili na plaži Elafonisi.Stigli smo oko 10h ali smo opet zakasnili.Ponovo neopisiva gužva,sve je ličilo na jedan ogroman mravinjak.Kao da su se svi juče sjatili na ovu plažu.

Sećam se da je ležaljki bilo samo na čeonoj strani plaže,to je bilo pre 12 godina,dok su sada postavljene na celoj plaži.Cena je 10 eura.

20210806_170510.jpg.79432189f306d27e6294

20210806_164633.jpg.c84c4db787e26c6fd42f

20210806_164652.jpg.311e7a26e581f517dc2b

 

20210806_170510.jpg

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Danas smo posetili manastir Arkadi.Udaljen je samo dvadesetak kilometara od Retimna i stvarno je zanimljivo da se obiđe.

20210807_120110.jpg.0ce24a85e66b07bd1e19

20210807_120300.jpg.67f5df5aa94e30a61ddd

20210807_120408.thumb.jpg.f6e40e5170a976

20210807_114923.thumb.jpg.e3ea6e79f53f8b

20210807_115217.thumb.jpg.d9672dfe86c0a7

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka