MartinTrajkovic

KRIT-opšta tema

2400 poruka u ovoj temi

Mi smo se vratili u petak sa Krita, tacnije iz Retimna. Putovali smo preko Kontikija, hotel Atrium. U ovom hotelu smo bili pre par godina i opet mogu pohvaliti isti. Usluga je bila na bazi polupansiona (veliki izbor jela), uzeli smo superior sobu koja je vrlo lepo uredjena. Sto se tice obilaska ostrva, mi smo vecinu znacajnijih atrakcija obisli prethodnih godina, tako da smo sada uglavnom boravili u Retimnu, isli nekoliko puta do Hanje. Vetar i talasi su bili gotovo svakodnevno, sto ne pamtim da nam se desilo prethodnih godina u nizu za toliko dana. Sve u svemu, bitna stavka je bazen, u slucaju talasa koji u potpunosti nekim danima onemugucavaju kupanje. Ima mnogo turista, guzve su na sve strane, a primecujem i neke nove lokale u Retimnu. Lepo je ponovo se vratiti....

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Upravo smo se vratili i naše iskustvo sa Krita je odlično. Bili smo smesteni 5 dana u Agiji Pelagiji, 5 dana u Baliju, uz posetu Heraklionu i Retimnu. Taxi nas je čekao na aerodromu, a auto su nam dovezli 4. dana naseg boravka u Agiju Pelagiju.  Oba mesta su odlična za kupanje čak i kada duva vetar. Talasa nema. Voda je vrlo cista. 

Agija Pelagija je blizu Herakliona, oko 15 min.voznje. Ima usku plažu sa jednim redom ležaljki, ali nije gužva i ima mesta za suncobran. Mesto je mozda nekad bilo ribarsko, sada je klasicno turističko. Ima mnogo taverni sa ribljim specijalitetima, 4-5  manjih marketa. Pekaru nema (to nam je falilo). Uvece ima gde da se prošeta. Bili smo zadovoljni mestom u svakom slučaju. Bali je drugaciji jer je u brdima. Ima dosta da se pesaci ako zelite da ga celog obiđete (postoji mali vozić koji vozi po mestu). Mi smo bili smesteni kod plaze u luci, tako da ne znam kakve su prve dve plaže. Plaža u luci je vrlo čista, odlicna za decu. Poslednja plaza (od 4) jeste nesto posebno. Do nje se može i peske, postoji prečica. U Baliju smo bili u smestaju sa polupansionom, i to nam je značilo. U A.Pelagiji smo jeli u lokalu Sofijin kutak, koji je povoljniji. Heraklion nas je oduševio svojom velicinom, venecijanskom lukom, ulicama. Ipak, Retimno nam se vise dopao. Retimno ima sve - i plažu i šoping i zabavu... jedini je problem vetar (ako zabrane kupanje). 

Krit je drugačiji od severne Grčke. Priroda je posebna stavka, a i ljudi su vrlo predusretljivi, ljubazni.  Srbe nismo ni videli ni čuli (sem u avionu). Najviše je bilo Danaca, Finaca, Holanđana, Italijana i Francuza.

Svakako ćemo mu se vratiti... 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakve su cene lezaljki?

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Najniza cena je bila 7€ za par, a 12€ najvisa.  :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala! Gledala sma neka druga mesta, ostrva i kopno, cene su bas visoke, pa mi je ovo bas pozitivno neobicno!:weee:

 

Zna li neko,ima li krstarenja iz Agios Nikolaosa?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izbor je pao na Platanjas,Panos hotel. Neka iskustva,gde je dobra klopa,giros,pica,sladoled u Platanjasu,Hanji,okolini…? Svaka preporuka dobro dodje :)

I da,koje su cene rentiranja sad tamo?

29.08 se putuje i dugo sam vagao izmedju Skijatosa i Krita,ali su i brojni upisi sa ovog foruma “krivi”.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ta dva ostrva ne mogu da se porede :D  ! Naravno, oba su jako lepa i vazna za ljubitelje Grtcke. Ja kada se dvoumim, na kraju odaberem trece jer mi se smuci sve od previse informacija.:rolleyes::D

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da se dopunim samo na post od jutro :) koliko su sada cene rentakara,pocetak septembra me interesuje posto bih tad iznajmio auto? Negde sam video 100€ dan!? To je bezobrazno skupo i možda čak odustanem od Krita 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ma nece biti 100€, ne brini. velika je ponuda na kritu, a septembar nije glavna sezona. posalji upite nekim rentakar agencijama pa mozes otprilike da vidis

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Trenutno na Kritu, Retimno, manji auto 65 evra sa punim osiguranjem, na veci broj dana znacajno jeftinije..moguce i za 30 evra dnevno naci. Po informaciji naseg predstavnika agencije treba biti obazriv sta sve pokriva cena, navodno kod jeftinijih ima skrivenih troskova, naknadno naplacuju navigaciju, osiguranje je nepotpuno i td. Preko interneta moze da se naruci auto da vas ceka na aerodromu ili da ga dovezu pred hotel. Uglavnom ima dosta agencija i automobila , nije kao prosle godine kada su bili papreno skupi na svim ostrvima..

Cena benzina 2 evra , malopre na pumpi u gradu...

Izmenjeno (Hladovina)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

     Retimno , lep grad, interesantan za setnju uveče. Stari grad, tvrdjava, uske  ulice sa restoranima i radnjama. Promenada, ulica uz more puna palmi, deo se zatvori za saobracaj uvece. 

  More savrseno mirno , čisto i jako toplo. Pescana dugacka plaza sa suncobranima, komplet od 5 evra do 10, negde moguce uz pice po osobi 4,5 evra ili po dogovoru sa kaficem. Ima tuseva i kabina za presvlacenje.

    Izleti organizovani gotovo za sve vaznije destinacije. Preko lokalnih agencija mnogo jeftinije nego posredstvom nasih vodiča.  Elafonisi od 20 do 25 evra , Santorini 160 evra brzim Jetom, Knosos, Preveli,  Balos, istrazivanje juga ostrva i td

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koje mesto odabrati na Kritu sa malom decom,da je sto manje talasa i vetra ako je moguce :) 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Меркам Крит у фебруару, јер зими бежим у топлије крајеве на пар дана. Које место препоручујете? Мислила сам да база буде Хања, а не Хераклион. Летови су ценовно скоро па слични.

У петак повратна са преседањем Иџијаном је била око 130е, па су подигли цене.

Остаје да одлучим Крит или Валенсија :neznam:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Verovatno ovo sto cu da napisem pripada u opstoj temi o Kritu, ali neka. Da razmrdamo malo ovaj podforum, pa i ceo podforum.
Valjda ce mi admin/moderator oprostiti :)

Posle puno godina (10+) odluka je pala da ovog leta konacno idem/idemo na Krit. Ako Bog da.

Rezervisao 8 noci za sredini septembra u mestu Stalos (izmedju Chania i Agia Marina).
Cena - 367 evra za dvoje.
https://goo.gl/maps/f6K9yEYbFnfq5JEDA
U povratku, hocu da prespavam jednu noc u Atini i obidjem nesto tamo. Smestaj se nalazi na 5 min pesice do Dafni metro stanice.
Cena - 45 evra.
https://goo.gl/maps/u7CkmwzrvDbErLfM7
Oba smestaja imaju free cancellation (rezervisao oba preku Booking-a) do sredini avgusta, tako da je OK.

Sto se tice odmora, ovako samo nesto isplanirao:

1 dan (polazak)
   Evzoni Egnatia Pass Kiosk
   Piraeus Port (Anek Lines, trajekt od 21:00)
2 dan
   Port of Souda (trajekt stize 05:30)
  
Melina’s House, Stalos, Chania
   Agia Marina Beach (Cabana Mare Beach Club)
3 dan
   Falassarna Beach (Playa Paraiso Bay)
   Taverna Spilios
4 dan
   Loutraki Beach (Loutraki Restaurant & Seaside Bar)
   Stavros Beach (Gold Coast Bay)
   Venizelos Graves (Nymphes Coffee & Dessert)
5 dan
   Balos Beach (desni deo)
      - cretandailycruises.com
      - blue-daily-cruises.com
   Gramvousa Restaurant (Kaliviani)
6 dan
   Frangokastello Beach
      - Sunrise Taverna
7 dan
   Elafonisi Beach
      - Taverna Panorama
8 dan
   Rethymno (mali obilazak prepodne)
      - Fraoules (lounge бар)
      - Baja Beach Club
   Taverna Fantastiko
9 dan (dan za ponavljanje)
  ???
10 dan (polazak za Atinu)
  Chania (obilazak prepodne)
  Port of Souda (траект од 22:00)
11 dan
 (Atina)
   Piraeus Port (trajekt pristize u 06:00)
   Acropolis View Studio, Dafni, Athens
      prepodne
      Acropolis (kupiti karte online)
      popodne

      metro stanice:
     
Dafni - Agios Ioannis - Neos Kosmos - Sygrou Fix - Acropoli - Syntagma
                                     90-minute ticket: 1.20€
      Syntagma Square
      Little Kook
      Monastiraki Square
         - 360 Cocktail Bar (rooftop bar)
      Stavros Niarchos Foundation Cultural Center
  12 dan (polazak kuci)
   Lycabettus Hill
   Evzoni (Duty Free Shop)

Chania
   Old Town
   Theodosi Restaurant
   The Five Restaurant
   Nama RestoBar
   Thraka (gyros)
  
Funky's (pica)
   Papanikolakis (kolaci)
   Roxani's Crepes (crepes)

----------------------------------------------------------------------------

Preveli plazu i Seitan Limania ostavicemo za neki drugi put, devojka mi "malo" nije ko voli da ide pesice.
Muzeji, kanjoni me ne zanimaju.

Molim, ako neko ima neki predlog sta obici - slobodno neka pise.
Hvala unapred

Izmenjeno (STEALTH)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905030
    Ukupno poruka