MartinTrajkovic

KRIT-opšta tema

2400 poruka u ovoj temi

Planiram da idem na Krit u septembru, pa ima te li neke informacije o vremenu, moru, u koje mesto da idem, sta netreba da propustim itd. Sve sto znate. Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

O Kritu se dosta pisalo na forumu, pa pokusaj da iscitas. Krit je ogromno ostrvo i zavisi koju stranu izaberes tu ces i obici. Ako te interesuje mirnija varijanta onda Retimno, Agios Nikolaos, Platanias, a ako hoces lud provod onda Hersonisos. Plaze su duge i pescane i cesti su talasi. Ima dosta toga da se vidi, zavisi sta te zanima.

Ako mas neko konkretnije pitanje, tu sam...Vreme ce ti sigurno biti lepo, tu ne brini.

Ja sam bila u Retimnu pre par godina i bilo je lepo. Dugacka pescana plaza, setaliste pored mora, stari grad. Preporucujem hotel na plazi Kriti beach 3+*.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bila na Kritu u akvaparku. Bila sam u Agios Nikolaosu (istočni deo ostrva) i tamo su reklamirali 2 akvaparka, od kojih jedan ima više sadržaja za decu, pa smo mi odabrali onaj drugi, a taj drugi se zvao na primer Water land i nalazi se u brdima iznad Hersonisosa. Bilo je super, osećala sam se kao da imam deset godina, a mislim i da svi ljudi podetinje na takvom mestu.

A, inače na Kritu, ako voliš pešačenja i aktivan odmor obavezno da posetiš Samariju, drugi po veličini kanjon u Evropi koji se nalazi na zapadnom delu ostrva. Izlet je pun pogodak.

Pozdrav :cvetic:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno na predlozima za izlete. Vec ih imam tri: Santorini, kanjon i Aqua land. Razmisljam jos i o posetama Hanji, Heraklionu i Baji beach samo neznam tacno gde se nalazi. Koju jos preporuku imate za plaze.

Ja odh u cetvrtak na sajam da rezervisem letovanje, mozda se sretnemo tamo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Od plaza ne propusti Elafonisi, Preveli, Matalu, Falasarnu, Vai (mada nisam bila ali po slikama bih rekla da je super)..... ma ima ih toliko da ti treba mnogo vise od 10-15 dana da ih obidjes.

Idi obavezno na Knosos.

Sto se mesta tice moja preporuka je Retimno. Ako sam dobar utisak stekla - povoljniji je od drugih mesta a ima sve sto ti treba... Lepu, veliku plazu, divan stari grad, tvrdjavu, mesta za vecernje izlaske, radnje za shoping. A onda lepo uzmes rent a car i sibas okolo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Narucio sam katalog preko Amazon.net TOP 10 Crete. Prikazuje sve top stvari koje treba posetiti i videti i stvari koje treba izbegavati. Videcemo

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

čim odabereš regiju, biće ti lakše da planiraš :D . recimo, predlozi za regiju retimno:

1. stara venecijanska tvrđava koja dominira gradom

dscn0810im8.jpg

2. odlazak na južnu obalu, vožnja krou kanjon kurtaliotiko do plakiasa, manastira preveli i do same plaže preveli

3. odlazak do matale, sjajne plaže na južnoj strani. ova ekskurzija je jednim delom ista kao prethodna, ali je malo duža (cca 90km od retimna)

4. jendodnevni odlazak u haniju

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prethodne dve godine sam bila na Rodosu i odusevljena sam. Sada se dvoumim izmedju Krita i Krfa, ali mi se cini da ni jedno ni drugo ostrvo nisu ni slicna Rodosu, pa vas molim da mi pomognete da se odlucim.

Znaci, meni se Rodos svidja zato sto mi je sve tu: smestaj u gradu tako da ne moram da se cimam oko povratka u hotel uvece, lep grad, dobri kafici, plaze odlicne(pa cak je i gradska plaza solidna), a cini mi se da je to na Krfu i Kritu malo komplikovanije naci sve na jednom mestu. Ili si smesten u malom mestu pa se vozas do grada, ili obrnuto. Idealan odmor za mene nije kupanje i suncanje po ceo dan, ja volim i da setam po gradu, i da ne odem na plazu ako mi se ne ide, i shoping.

Sta bi ste mi vi preporucili?

Agencija preko koje idem je Kalodoukas i zadovoljna sam sa njima

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

a po cemu si zakljucila da na kritu nije tako?

u svakom vecem mestu tipa Retimno, Hanja, Ag. NIikolas... ima sve sto ti treba.

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam videla da neka agencija radi Hanju, a cula sam da je tamo super. Drugarica mi je prosle godine letovala tamo, ali ne preko agencije vec u privatnom aranzmanu.

Opet, jedna koleginica mi je rekla da joj se Retimno ne svidja, ali ukusi su razliciti, njoj se ni Rodos ne svidja. TAko da ja ustvari i ne znam nista o Kritu. Evo sad malo citam komentare na forumu, i cini mi se da je Krit moj izbor za ovu godinu, samo jos da odlucim da li Retimno ili neko drugo mesto. Sta mi preporucujes?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

evo, 'vako... krf nije porediv sa rodosom, jer nema gradsku plažu, a i arhitektura je različita. ja lično više volim krf od rodosa. retimno bi mogao da se poredi sa rodosom, onako kako si navela: ima stari grad, tvrđavu, mesta za šetnju i šoping. gradska plaža je ok, malo drugačija od eli, jer su celom dužinom gradske plaže poređani hoteli. e, sad, taj potez je dosta dugačak, i praktično se spaja sa prigradskim naseljima adele, adelianos kampos, misiria, pa bi morala da povedeš računa o lokaciji hotela, da ne bi uveče dosta šipčila do starog grada.

hanja je već dosta veća od retimna, skoro 3 puta, pa bi ti verovatno neko prigradsko naselje više odgovaralo nego sam grad.

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam videla da neka agencija radi Hanju, a cula sam da je tamo super. Drugarica mi je prosle godine letovala tamo, ali ne preko agencije vec u privatnom aranzmanu.

Opet, jedna koleginica mi je rekla da joj se Retimno ne svidja, ali ukusi su razliciti, njoj se ni Rodos ne svidja. TAko da ja ustvari i ne znam nista o Kritu. Evo sad malo citam komentare na forumu, i cini mi se da je Krit moj izbor za ovu godinu, samo jos da odlucim da li Retimno ili neko drugo mesto. Sta mi preporucujes?

Ja obozavam Retimno, tako da bih ti to mesto rado preporucila. Ima ok hotela u centru tako da ti je sve na dohvat ruke. Mozda malo pesacenje do plaze - u zavisnosti u kom delu je hotel ali ni put do plaze nije dosadan. :)

Moji prijatelji su isli prosle godine u Olimpic I i bili su zadovoljni. On je u centru. Vidim da ovde hvale i Kriti beach koji je blizu plaze.

Koje god mesto da izaberes na Kritu - neces pogresiti, jos iako vozis... pun pogodak! :D

Izmenjeno (emma05)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A evo nečega što je na Kritu prava retkost.Ove zime je padao sneg.

www.cretetravel.com

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala vam na pomoci, mislim da ce ipak Krit biti moj izbor ove godine.

Trotter, tvoje preporuke mi puno znace, i prvi put kad sam se odlucila za Rodos puno si mi pomogao.

Na Krfu sam bila 93 ali ne na letovanju, vec na otvaranju Srpske kuce tako da znam kako izgleda i stari grad i okolna mesta. Stari grad je prelep, mene je mnogo podsetio na Dubrovnik, ali me nervira to cimanje od grada do Dasije (posto ako bih isla tamo izbor bi bio Dasija). Videcu, do vikenda cu se odluciti.

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hmmm... mali problem sa Kritom je veličina ostrva, tako da npr. postoji 5 hotela Rea na njemu. Koji si ti odabrao? Mislim, ja nisam bila u nekom od njih, ali će se ljudi lakše prepoznati ako nam daš i mesto u kojem se nalazi.

Što se tiče ostalog, mislim da je bolja varijanta od 'TOP 10 Crete' da na ostrvu kupiš npr. Toubi's (ili neku drugu njihovu) knjigu o Kritu, i da se prema njoj orjentišeš šta da obiđeš. Ja trenutno ne mogu da se setim nijedne stvari koju treba izbegavati, a obišla sam pola ostrva (zapadnu polovinu). Spisak onoga što treba posetiti je podugačak, i zavisi od toga gde ćeš biti smešten i da li ćeš rentirati auto.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka